Ladikovy glosy (17.06.2024)
Sdílet článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

17. červen v dějinách:

 
  • V roce 1909 se narodil Karel Höger, český herec a pedagog, který svým studentům na DAMU kladl na srdce: „Nejhorší jsou hloupí, blbí herci. Tak prosím vás, starejte se o sebe!“

  • V roce 1848 se konal Panslovanský kongres, vedený Františkem Palackým, který požadoval transformaci Rakouského císařství do federace rovnocenných národů. Požadavek bohužel nebyl vyslyšen.

 

Iz.ru: Závěrečný dokument mírové konference ve Švýcarsku o Ukrajině , která se konala 15.-16. června, podpořilo 80 z 92 zemí. Mezi těmi, kdo podpořili deklaraci, byly USA , Kanada, Velká Británie, Francie, Německo a další země EU. Rusko se konference neúčastnilo. Našli se i tací, kteří odmítli dokument podepsat, včetně členů BRICS. Řeč je o Arménii, Bahrajnu, Brazílii, Spojených arabských emirátech, Indii, Indonésii, Saúdské Arábii a Jižní Africe.

 

Iz.ru: Podmínky Ruska pro uzavření míru, nikoli zmrazení konfliktu:1. Ukrajinská vojska musí být zcela stažena z území DLR, LLR, Chersonské a Záporožské oblasti; status oblastí musí být stanoven v mezinárodních smlouvách.2. Závazek Ukrajiny nevstupovat do NATO;3. Neutrální, bezalianční a bezjaderný status Ukrajiny.4. Demilitarizace na základě Istanbulských dohod.5. Ochrana práv Rusů na Ukrajině.Pokud budou tyto podmínky odmítnuty, odpovědnost za další krveprolití ponese Západ. Pokud nebudou přijaty, budou podmínky v budoucnu jiné, řekl ruský prezident Putin.

S velkou pravděpodobností jsou Rusové připraveni na masivní ofenzivu. Nechci Volodymyrovi v Kyjevě radit, ale mám takový blbý pocit, že pokud nebude souhlasit, další podmínky se už budou týkat celého jihu Ukrajiny až po Podněstří.

 

iDnes: Vláda na návrh ministryně obrany Jany Černochové rozhodla o pořízení bojových tanků Leopard. „Ministři zároveň souhlasí, aby Česká republika přistoupila k dohodě o společném pořízení tanků Leopard 2A8 s Německem,“ potvrdila armáda. Za 77 tanků by měla česká vláda zaplatit 52 miliard korun, řekl ve středu na tiskové konferenci premiér Petr Fiala.

Tak oni si nedají pokoj. A proti komu budou ty tanky používat, když si je pořídíme společně s Německem? Vzhledem k délce našich hranic to znamená, kdybychom se teoreticky chtěli bránit všem našim sousedům z EU najednou, že tanky budou rozmístěny každých 30 km. A mimochodem, za nákup těch plechových krámů nebude platit česká vláda, ale my všichni.

 

Vidlák: Biden je v asi tak desetkrát horším stavu než svého času Brežněv. Moderní medicína dokáže zázraky, ale transplantaci senilního mozku zatím neumí. Biden hezky vzpřímeně chodí, sice občas zatuhne, ale pohybuje se skoro sám. Fakt by mě zajímalo, co řekl Fialovi při jejich setkání a jestli si náš Péťa dokázal v návalu blaženosti uvědomit, že celé USA jsou ve stejném stavu jako Biden. Na práškách a finančních injekcích.

 

Jana Zwyrtek Hamplová: Senátor za Jižní Karolínu, Lindsey Graham, přiznal v minulých dnech skutečné důvody a motivaci pro americké vojenské angažmá na Ukrajině. “Sedí na 10 až 12 bilionech dolarů kritických nerostných surovin na Ukrajině. Mohli by být nejbohatší zemí v celé Evropě. Nechci ty peníze a aktiva dát Putinovi, aby se o ně podělil s Čínou. Pokud teď Ukrajině pomůžeme, může se stát nejlepším obchodním partnerem, o jakém jsme kdy snili.”

Tak. Budiž konečně světlo. Amerika chce suroviny. V úvahách jsou ztraceni lidé na bojištích i Evropa. Jde o obchodní profit USA. Tomu napomáhají i naše české miliardy, které se nám nikdy nevrátí. Tomu slouží naše vláda. Tomu slouží dosazený prezident. Není vůbec vyloučeno, že proto byla vyprovokována a je nadále živena válka.

 
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Ten Höger myslim juž umřel, ni? Bo to tym hercum dluho nigdo neřika, a taky to podle teho vypada.

    • Pan “jemný a slušný” Karel Höger byl také pěkný hajzlík, Baarové se po válce pomstil (lživě vypovídal a nalhal toho dost) za to, že ho, na rozdíl od Zorky, nikdy nepustila do postele. Dost jí tehdy přitížil ačkoli nemusel…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*