Liberální demokracie je synonymem pro lež
Sdílet článek:

VS

Notorické lhaní vede k rozpadu osobnosti.

Vedoucí demokrati stále lžou. Lžou před volbami i po volbách. Kdo v demokracii nelže, ten se neprosadí. Demokrat lživě slibuje, následně lže o výsledcích své práce. Prochází mu to, protože celá společnost je prolhaná.

Demokrati vstupují do politiky kvůli svému osobnímu prosazení. Tomu nejlépe poslouží lež. Možná za socialismu někteří politici měli motivaci v budování socialistické vlasti. Nic podobného demokrati neznají. Hrají s voličem hru lží. Lež zajišťuje úspěch voličovi i volenému. Běžný volič řekne, že na místě politika by také lhal a kradl. V liberální demokracii z kruhu lží není cesta ven.

Už malé děti jsou vychovávány ve lži. Pravdou má být to, na čem se shodne většina. Pravda má spočívat jen v osobním úspěchu. Pravd je tolik, kolik je lidí. Už děti věří, že žijeme v nejlepším možném politickém systému. Tyto lži způsobí odtržení od reality. Věří se lžím a žije se ve lži. Systém lhaní vytvoří neprostupnou barieru směrem k pravdě. Lhář si vybere vhodné fakty a lživě je interpretuje. Z labyrintu lží není cestu ven.

Aristoteles si všiml, že i zločinec musí dodržovat morální pravidla. Když má fungovat zločinecká skupina, musí být spravedlivě dělen lup, lupiči se nesmí vzájemně obelhávat a pod. Jinak zločinecká skupina není úspěšná. Podle všeho už Fiala a spol. překročili tuto hranici. Lžou permanentně ostatním i sobě navzájem. Zločinecká skupina se jménem liberální demokracie jde ke dnu.

VS

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Aneb tzv. liberální demokracie není ani demokracií ani není liberální 🙂 Stejně jako ta lidová demokracie. Demokracie je jednom jedna. Kdy lid si myslí že vládne, ale šlechta si mastí kapsu 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*