Lidem eurohovadiny už lezou krkem
Sdílet článek:

Poslední volby ukázaly jasně, že v Maďarsku si progresivisty nenáviděný Orbán udržel velmi silnou pozici, zatímco “pokrokové”, “proevropské” strany jednoznačně ostrouhaly.

Naděje

Naši modří ohvězdičkovaní soudruzi a soudružky opakovaně vyjadřovali naději, že jako jsme se u nás (problematickým způsobem) zbavili Babiše, tak se Maďarsko zbaví ještě snad více nenáviděného Orbána.
No, pohořeli.

Maďaři nejsou hloupí, navíc protiorbánovská opozice neměla možnost takových manévrů a křivení voleb, jakou u nás měla opozice protibabišovská, takže opozičníci dopadli jak hubkaři u Slavkova.

Je jistě otázkou, jak by dopadla pětikoala, kdyby se volby u nás konaly později, po začátku války na Ukrajině, která opět EU “nastavila zrcadlo”.

Čím si Orbán získal voliče?

Kauza “středoevropské univerzity”

Orbán vytlačil ze země “středoevropskou univerzitu”, ve skutečnosti pochybný projektu pochybného miliardáře Sorose. Tato “univerzita” byla v podstatě jen výrobou diplomů pro bezcenné hlupáky, neschopné absolvovat řádnou vysokoškolskou výuku, ale současně toužící po politickém “uplatnění se”. Naprosto stejnou roli u nás hrála známá “Vokovická Sorbonna”, provozovaná do pádu komunistického režimu ústředním výborem KSČ, opentlující zasloužilé soudruhy, často jen se základním vzděláním, doktoráty.

Její maďarská analogie měla navíc umožňovat pronikání těchto “vzdělaných” jedinců do struktur maďarského státu, a na získaných pozicích ho rozkládat zevnitř.

Původně měla tato “univerzita” sídlit v Praze, ale Václav Klaus prosadil velmi podobný zákon, který prosadil v Maďarsku Orbán, znemožňující působení pochybným zahraničním “univerzitám”, které nemají ve státě, pod který údajně spadají, žádný výukový kampus.

Problematika progresivistů

Progresivisté pijí v Maďarsku svými nesmyslnými požadavky, zákazy, nařízeními (často pod taktovkou EU) krev normálním lidem asi jako u nás. Proto tito lidé podpořili Orbána.

Asi nejvíc si v očích lidí uškodily pochybné organizace, které pod záminkou sexuální výchovy pronikají do škol a tam vyrábějí dětem zmatek v hlavě, včetně toho, že je agitují, aby se nechaly přeoperovat na opačné pohlaví (a zamlčují jim např. to, že pak už nikdy nebudou moci mít vlastní děti).

Vytlačení této chátry ze škol má obrovskou podporu normálních rodičů i dalších lidí a zcela jistě Orbánovi jednak nějaké hlasy přihrálo, jednak upevnilo jeho podporu mezi těmi, co ho už dříve volili.

Přístup k imigrantům a uprchlíkům

Orbán jasně rozlišuje ilegální migranty, jejichž důvodem k přesunu do evropských zemí je něco jiného než opravdový útěk před válkou a jinými podobnými katastrofami, od skutečných uprchlíků, kteří zcela jasně prchají, aby si zachránili holý život.

Ukazuje to jasný vztah k tomu, co se přes řadu bezpečných zemí dere do EU a v Maďarsku tomu zatli tipec postavením plotu podél hranic, a jasně odlišný vztah k autentickým uprchlíkům, především ženám s dětmi, případně doprovázených starci a invalidy, prchajících z Ukrajiny.

Maďarská populace toto rozlišení vidí stejně jako Orbán a jeho úředníci a podporuje v tomto svou vládu a dala jí mandát na rozlišování mezi pseudouprchlíky a skutečnými uprchlíky i na další období.

V souvislosti s těmi pseudouprchlíky a skutečnými uprchlíky můžeme konstatovat též to, že maďarská populace “drží” svou reprezentaci i proti samotné EU.

Kvílení

Naši modří ohvězdičkovaní soudruzi nyní kvílejí jak sbor vysloužilých sexuálních pracovnic a nejraději by zrušili celou Visegrádskou skupiny, případně organizovali vystoupení České republiky z ní. Bez ohledu na to, že by to ČR velice výrazně poškodilo, protože tato skupina má už dosti silné pozice k odmítání největších bruselských nesmyslů.

Navíc je jasné, že v souvislosti s drastickými změnami v ekonomice, energetice a dalších klíčových odvětvích bude nutné odmítnout či přímo zrušit řadu nesmyslů a hovadin, kterými Brusel zaneplešil právo v členských zemích. Např. bude nutné urychleně zrušit zákaz frakování a drasticky protáhnout termín dekarbonizace (až někam k polovině tohoto století; pokud bude Brusel nadále blokovat výstavbu jaderných elektráren, tak i za horizont roku 2050). A takových věcí, které nám nyní znemožňují racionální reakci na současnou válku na Ukrajině je daleko více.

Obávám se, že Brusel, jako vždy, nic pozitivního neudělá, jen bude dál blokovat racionální opatření a zejména snahy o vymanění se ze závislosti na Rusku. Jsem toho názoru, že by se, například měly v některých oblastech našeho státu obnovit plynárny, vyrábějící svítiplyn, případně vodní plyn a v těchto oblastech alespoň dočasně přestat distribuovat zemní plyn. Opět existuje řada nesmyslných blábolů, prosazovaných EU, které podobnému racionálnímu kroku brání.

Takže bude nutné řadu bruselských nesmyslů odmítnout a bude, pochopitelně, lépe to udělat jako V4 (případně s asistencí ještě dalších států), než jako nijak nekoordinovaná a nespolupracující skupina států, snadno likvidovatelná bruselským úřednictvem jeden po druhém.

Orbánovo vítězství ve volbách je jasným signálem, že lidi nejsou blbí, že jim EUrohovadiny lezou krkem. Je nutné uvítat je a opřít se o skutečně demokratické Maďarsko jak v souvislosti s odmítáním bruselistických extrémů, tak i s řešením situace, která vznikla v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. K energiím bych přidal i výrobu oceli a dalších základních surovin. Závislost na komkoliv je nebezpečná..

  2. celá evropa je plná bílých hlupáků, doslova darmožroutů, kteří v podstatě nic nevyrábí, nebo v dohledné době nebudou. Je potřeba je vymydlit pochybnými “vakcínami”, ti kteří to nepochopí a nebudou chtít, budou vyhlazeni invazními armádami krimigrantů celého světa. V podstatě jde o to udělat z Evropy udržitelnou kolonii, kterou bude snadně ovládat přes nepodmíněný příjem, který ale ztrácí smysl, pokud by nás tu bylo moc. Také je potřeba vymydlit původní obyvatele a udělat z nich menšinu bez kořenů a tradic a k tomu bude sloužit náboženství mírumilovnosti. Tak co? Už se těšíte? Jo a také je potřeba oškubat všechny ty, kteří ještě něco mají ve stylu “nebudeme nic vlastnit a budeme štastní”. Super. Fiala na Hrad (samozřejmě Mírov)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*