Německý mainstream: Elon Musk se stal nebezpečím pro světové společenství
Sdílet článek:

Není to tak dávno, kdy německá média vyzdvihovala a vychvalovala Elona Muska až do nebe. Byl pro ně génius, dobyvatel kosmických dálav, skvělý demokrat, geniální podnikatel, nezištný dobrodinec a podobně.

Nadšení pro Muska a jeho obdiv v německých médiích se ještě znásobilo, když Musk jako šéf firmy Tesla oznámil velkou investici do Německa.

Se stavbou firmy Tesla Brandenburg začalo začátkem 2020.

Mega-slavnostně a za velké mediální pozornosti byla otevřena 22. března 2022. Přítomni kromě jiných významných osobností veřejného života byli i kancléř Scholz, vicekancelář a ministr hospodářství Habeck, ministerský předseda Braniborska Woidke, ministr hospodářství Braniborska Steinbach, jakož i další německí.

Elon Musk si stoicky, ale mírně znechuceně musel vyslechnout četné, typicky německy obsáhlé a filozoficky vyšperkované děkovné chvalozpěvy na svou osobu.

Tesla v Grünheide (od Berlína vzdálená 52 km) je největším privátním zaměstnavatelem ve spolkové zemi Braniborsko. V současnosti tam pracuje kolem 7000 lidí z 50 států.

Jen několik měsíců po velkolepém otevření Muskovy Tesly u Berlína a po opěvování jeho osoby politiky a samozřejmě i německými médii, tak ta samá média najednou ho označují za velké nebezpečí pro svět. A politici, kteří ho v Grünheide přímo devotně slavili, k tomu jen mlčí.

Mimo jiné píší o něm německá média i toto:

„Elon Musk nabyl tolik politické moci jako žádný jiný podnikatel naší doby. Jeho způsob, jak zachází se svými nástroji moci a jak je nasazuje, vyvolává velké obavy. Kromě toho se stal nejbohatším podnikatelem na světě a své bohatství nasazuje tak, aby ještě více rozšířil svoji politickou moc.

Poté, co koupil Twitter je vládcem nad nejvlivnější komunikační platformou naší epochy, a to může být nebezpečné.

Jeho firma SpaceX dodává speciální satelity, které jsou neobyčejně důležité pro USA-armádu a jsou naprosto nepostradatelné pro komunikaci v rámci ukrajinské armády.“

Německá média jej najednou popisují jako muže, který stále více sympatizuje s konspiračními teoriemi a autokratickými režimy, a to je prý velmi nebezpečné pro světové společenství a tvrdí, že toto nebezpečí zvyšuje i to, že rigorózně odstranil ze svého okolí všechny ty co ho kritizují a proto je podle nich důležité jej „zabrzdit a zastavit“.

Stejná média ale glorifikovala absolutně nekriticky např. Billa Gatese (a dělají to i nadále, i když teď už zřídka a opatrně), který se svými vakcínami opravdu ohrožoval světové společenství a měl v plánu očkovat všechny lidi na světě, a to bez ohledu na katastrofální vedlejší účinky. Byl ale a také je úzce spřízněn s Demokraty a Bidenem, a to ho dělalo „sakrosankt“ i pro německý mainstream.

Pokud je ještě někdo kromě USA, kdo ohrožuje světové společenství (které ale ve skutečnosti neexistuje), tak je to poplatný, koruptní a koupený žurnalismus, který společnost klame, podvádí a polarizuje.

A jakmile Musk se odklonil od Demokratů a přiblížil se k Republikánům, dovolil Trumpovi opět přístup na twitter a předložil svůj mírový plán pro Ukrajinu a Rusko (jeho zkrácená forma: Nové hlasování v regionech Ukrajiny, které byly připojeny k Rusku, pod dohledem OSN a následné respektování jeho výsledků Kyjevem a Moskvou.Kyjev se oficiálně zřekne Krymu, jak historicky ruského území a vyhlásí neutralitu Ukrajiny), tak se najednou stal nepřítelem “demokracie” Západu a nebezpečím pro světové společenství, tak jak ho chtějí mít Demokraté USA a tím je i nepřítelem pro jejich poplatná média.

Hanba německým médiím, která Muska už v titulku svého článku difamují a vyvolávají ve čtenářích pocit strachu z nebezpečí, které z něj jde a pro které je třeba eliminovat.

roman-bednar.com

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. V otázce řešení konfliktu na Ukrajině souhlasím s Muskem. Jako měli Ukrajinci svého času na základě práva na národní sebeurčení právo odtrhnout se od Ruska, má stejné právo se takto vyádřit i devítimiliónová Ruská menšina žijící v hranicích současného ukrajinského státu. Nota bene za situace, kdy jim Ukrajinci jazykovým zákonem zakázali na veřejnosti používat rodný jazyk.

  2. Vy jste porad toho nazoru(je zajimave ze presne jak diktatorsky rezim),ze 134 statu OSN se v tom ze uzemni celistvost kazdeho statu je nedotknutelna se naprosto mÿlí,a ze bandou vojaku a zlocincu je lze menit podle libosti silou,kdyz tam nekdo rusky mluvici zaplace.Tak to je treba davat dobry pozor,aby treba nezaplakali v Karlovych Varech.Zkuste svolat valne shromazdeni OSN,a tam je seřvat,ze kdo je velky,muze mlatit toho slabsiho.

  3. Ja vychazim ze soucasne reality.Na straseni tu jsou jini experti.A tipnul bych ze i z te spravne pro Vas zeme svobody.Pokud nechcete pouze teoretizovat zkuste praxi tam.Jenom to necpěte každemu tady do bytu.

  4. Pane,kdyby prezident Tito vstal z hrobu,tak je v byvalych narodech Jugoslavie takovy klid,ze by jste o Kosovu ani nikdy neslysel.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*