P.C.Roberts: USA v pilné práci na vytvoření Páté kolony v Rusku
Sdílet článek:

P. C. ROBERTS

Americké ministerstvo zahraničí plánuje vytvořit z 80 000 ruských absolventů amerických univerzit, účastníkú to výměnných studentských programů, ruskou opozici.

Jak si lze vysvětlit lehkovážnost ruské vlády i Číny, které vysílají své studenty do USA, třebaže jim tam hrozí riziko jejich indokrinace proti svým vlastním zemím? A proč Rusko i Čína dovolují nevládním organizacím a podnikům, financovaným USA či Evropou, aby tyto organizace fungovaly na ruském či čínském území jako nástroje podvratné činnosti? Kreml se sice přece jen nakonec odhodlal k tomu, že požádal, aby se západní nevládní organizace, působící na ruském území, registrovaly jako zahraniční agenti, ale stále jim umožňuje činnost.

A tak se stalo, že to byla až ruská zahraniční rozvědka, která si tohoto nehorázného stavu povšimla, což její ředitel Sergej Naryškin dokumentoval, když prohlásil, že americké bezpečnostní agentury zavádějí sofistikované metody nezákonného vměšování do ruských voleb, pro kteroužto aktivitu rekrutují i ruské absolventy amerických univerzit.

A tak se zdá, že i když bojuje o přežití, není ruská vláda ochotna vzdát se všech svých kontaktů s USA, a to bez ohledu na to, jak vážně tyto kontakty Rusko ohrožují.

Nelze se tedy divit, když američtí neokonzervativci považují Rusko za překážku, do které stačí drcnout, aby padla.

 

Překlad: Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Autor legendárního pojednání “Umění války” čínský vojevůdce Sunn-c řekl: „Přátele si drž u těla, nepřátele ještě blíž.“
    Ruská (sovětská) špionáž i kontrašpionáž je také legendární svými úspěchy na poli tajné války. Neřídí ji žádní nýmandi, ani amatéři. O tom, že jsou v USA verbováni a připravováni agenti z řad tam působících studentů z RF zcela jistě ví. Že je nijak viditelně neomezují, ani nepotlačují je možná patrné z výše uvedeného citátu. Nebo možná si připravují “převerbovku” s cílem vytvořit z amerického agenta dvojitého a v příhodnou dobu rozehrát zpravodajskou hru ke zmatení protivníka dezinformacemi.
    Jo, kdo vi?

  2. „A tak se zdá, že i když bojuje o přežití, není ruská vláda ochotna vzdát se všech svých kontaktů s USA, a to bez ohledu na to, jak vážně tyto kontakty Rusko ohrožují.“
    Dneska je to tady nějaký aprílový vydání, či co??

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*