Lidi, proč vám chybí pud sebezáchovy?
Sdílet článek:
Předpokládám, stejně jako za covidu, že mne řada lidí považuje za opravdu odpornou bytost. Jak by taky ne, vždyť se jen tak nehodlám smířit s destrukcí světa, ve kterém by se moje drahé děti mohly mít dobře. Nelíbí se mi, že jim ti nahoře zničili všechno, co měly a co mohly mít. Mám po krk toho, že nás prostě nenechají na pokoji. A nejásám blahem nad tím, co se aktuálně děje na poli migračním. No, řeknu vám proč: nejsem totiž sentimentální idiot, nikdy jsem nebyla a nebudu. Nehodlám se rovněž nijak stydět či omlouvat za to, že se nám díky práci naší a našich předků prostě žilo v České republice docela dobře. Jsem prý kvůli tomu lůza. Hmm… (Jen to nemám tak jednoduše poskládané, jak si redaktor Reflexu představuje. Skutečně není mojí hlavní noční můrou laciná vstupenka do ZOO nebo benzín za pade a ani vlastně nevím, kolik ho je v nádrži. Ostatně za komoušů byl na přepočet i dražší, ne? Přemýšlím o jiných hrozbách pro moje děti. O těch reálných a obzvláště děsivých.)

Abych vás tedy netrápila svými pokleslými názory, říkala jsem si, že se dnes zaštítím výroky slavných mužů, kteří řídí svět nás hloupoučkých žen. Namísto toho, abych zbytečně přemýšlela samostatně, nechám se řídit, peču koláč a raduju se z toho, jak krásně praská oheň v kamnech.

Nejprve k nám do Jihomoravského kraje za hejtmanem Grulichem (ano, vůdcem toho kraje, který měl účty u té nejhorší z bank – Sberbank, no fuj!):

„My když jsme chtěli ubytovat, tak jsme se museli s tím majitelem té nemovitosti domluvit na podmínkách, objednat to u něj a podobně.Teď máme tu možnost to tomu ubytovacímu zařízení prostě nařídit a ono to udělat musí. My zatím toto nepotřebujeme nařizovat, my se samozřejmě budeme chtít s těma lidma domlouvat, ale prostě ten nástroj v rukách máme a ta kapacita bude potřeba velká a určitě na to narazíme, že en všichni budou ochotni tu svoji kapacitu ubytovací poskytnout, tak například toto my můžeme prostě nařídit.“ Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje

Grulichův výrok je extra šílený. Ukazuje ale, jak o nouzovém stavu doopravdy vládnoucí vrstva přemýšlí. Jako o způsobu, jak zkrátit práva a svobody.

Dalším chytrým mužem v ČR je Rakušan. Ten říká, že prý přijde aspoň 400.000 migrantů. To je opravdu šílené číslo, zvláště když stát vůbec netuší, jak tuhle sociální kalamitu bude řešit. Uvědomuje si vůbec náš ministerský, kolik je občanů ČR a jak s republikou zamává tolik bezprizorních cizinců?

To jiný mužský, Hůle z Člověka v tísni, recept na řešení migrační krize má, ale je plný nenávisti vůči Čechům. Jak jinak by mohl říct, že máme prostě přijmout fakt, že děti asi přejdou na distanční výuku (ne, nezávidím nikomu školu, mám děti doma, ale záleží mi na vzdělané společnosti), že se zhorší školství, že nebudeme mít zdravotní péči a celkově všechno půjde do kytek?

Zhorší se kvalita vzdělávání a dostupnost zdravotní péče?
U vzdělávání těžko říct. Také to může být příležitost, naučit se vzdělávat trochu jinak. Možná bude zase potřeba částečně zapojit distanční formu výukyDostupnost zdravotní péče to nevyhnutelně sníží, protože skokově naroste počet lidí, kteří péči budou potřebovat. Navíc lidé z Ukrajiny možná budou v horším stavu, protože tam je zdravotní péče mnohem méně dostupná.

Taky vám připadá, že z toho Hůle má snad radost? Že se jen třese, až ti odporní, odporní necitelní lidé ze „střední třídy“ konečně zjistí, zač je toho loket, pořádně zchdunou a nebudou mít nic? Mně ano, jinak by nemohl veřejně prohlásit toto:

Povede přetlak ve veřejných službách k tomu, že zajištění lidé přejdou do „soukroma“ – do soukromých škol a ambulancí?
Máme skutečně velmi slušný standard ve veřejných službách, proto zde dosud nebyl takový tlak na soukromý sektor. V zahraničí, například ve Velké Británii, pokud chce člověk skutečně kvalitní zdravotní péči, musí si za ni zaplatit v soukromém systému. A u škol platí to samé… Takže ano, možná příchod bezprecedentního množství lidí do veřejných systémů urychlí přechod zajištěné populace do „soukroma“. A myslím si, že by to bylo dobře. Nerovnost nemá být financována z veřejných peněz a nemá byt součástí veřejného školství. V každé svobodné společnosti si část lidí pro své děti zaplatí super lukrativní vzdělání. To je přirozená redukce. Ale pro ostatní má být kvalita vzdělávání stejná.

Milý Hůle, nevím, proč bych se měla ve vlastní zemi bát, že když dostanu nedej bože rakovinu, nebudu mít přístup ke zdravotní péči. Nevím, proč bych měla platit obrovské daně a zdravotní pojištění a pak si sama financovat ještě lékaře. Nevím, proč by měli moji čeští spoluobčané čekat roky na operace kyčelních kloubů a nevím, proč by se měli ponižovat mnohaměsíčními objednacími termíny a hodinami čekání po ambulancích a doprošovat se. Nevím, proč by měly být kapacity nemocnic přehlceny občany cizího státu a na české pacienty by nemělo být místo. Nevím, proč by měli lidé žít v naší zemi v obrovském strachu a nevím, proč by měli přijít o práci a nevím, proč by měli upadnout do bídy. Nevím, proč by měly být české děti na distanční výuce, nevím, proč by se jim mělo dále ničit dětství a nevím, proč by měly být sníženy hygienické standardy škol a proč by třídy měly být přecpané k prasknutí. Nevím, komu pomůže, když razantně snížíme životní úroveň a zničíme další stát, nás samotné. Dost pochybuju o tom, že se díky takové oběti zlepší svět, ve kterém živoří miliardy lidí a skutečně špatným místem k životu není jen a jen Ukrajina. Umím si samozřejmě představit spousty ošklivých argumentů, které bys mi předhodil. Opravdu umím, protože jsem se v nevládkovém prostředí pohybovala 15 let. Znám ho až moc dobře, se vším všudy. Proto nechci ty lži slyšet, raději šetři dechem na další nenávistné rozhovory.

Když si procházím plány naší vlády na zničení budoucnosti, kladu si stále dokola tytéž otázky: Proč, sakra, nemají lidé ani kousek pudu sebezáchovy? Proč jsou ochotni ublížit svým dětem? Proč je obětují? Proč se o ně nechtějí postarat? Proč si nepřejí, aby měly pěkné dětství? Proč chtějí, aby ostatní trpěli? Proč nezakročí proti tomu, aby se u nás stala zdravotní péče naprosto „podpultovým“ statkem, jak vyhrožuje Hůle? Proč si přejí chudobu a nouzi? Proč nechrání dlouho střádaný a shromažďovaný majetek? Proč se na to hrozné, co nám ti nahoře připravují, někteří doslova třepou? Proč nemůžeme konečně říct, že naše pomoc Ukrajině má meze (pokud jde o přijímání jejích občanů, humanitární pomoc posílejme, jak jen můžeme) a proč neřekneme, že samozřejmě jednou musíme hranice zavřít a nechat lidi mimo ČR? Proč nevyslovíme pravdu? Jiné řešení přece není! Opravdu nemůžeme naplnit tělocvičny, hotely, penziony a časem snad i byty a rodinné domy migranty a říci, že je to tak správně. Co uděláme, až přijdou vyhladovělí lidé z Afriky, když jsme úplně dobrovolně na cimprcampr za poslední dva roky rozdrbali světové hospodářství a brzy nejspíš žádné potraviny (možná nejen) v zemích třetího světa prostě nebudou? Co se stane s tamními obyvateli? Zemřou? Nebo se zvednou a půjdou jinam? A co my na to? Zvýšíme kapacitu škol a přikoupíme další matrace a uděláme sbírku? Na koho? Sami na sebe?

Hledala jsem odpovědi po celé dva covidové roky, kdy se blouznění společnosti velmi podobalo tomu, co se děje teď, a nenašla ji. Nenacházím je ani teď. Mrzí mne opravdu, že lidé nebojují sami za sebe, za svůj život, za svoje děti, za svoje zdraví a za svoji budoucnost. Nevěřím už ale, že se to stane. Snažím se proto připravit na to, že budu ve svém státě nežádoucí, že budu trestána, že bude obtížné přežít, snažím se smířit s tím, že když jednou zjistím, že potřebuju lékaře, dostupná zdravotní péče nebude. Snažím se připravit na to, že budu ráda, když budu mít dětem dát co jíst a když se druhý den ráno probudím a budu jenom žít. Nechápu, proč se to muselo stát, ale stalo se to a nám nezbývá, než se na nový světový řád, v jehož nástup jsem nevěřila, adaptovat.

Mým cílem je nestarat se už o lidstvo a o planetu, která je naprosto nehostinným místem, ale vytvořit si vlastní mikrokosmos s nemnoha lidmi, o které stojí za to pečovat a které stojí za to mít kolem sebe. Jestli se také cítíte býti sami uprostřed blouznivého davu, ozvěte se. Hlavně vás prosím, nenechte se zastrašit slabými lidmi jako jsou Rakušan, Grolich nebo Hůle. Ve skutečnosti jste vy ti silní a normální, jestliže se snažíte hledat rozum a štěstí pro sebe své děti. Naopak nemít ani kapku pudu sebezáchovy a nemít otázky vyžadující rozumné odpovědi, to je špatně. Proto není možné cokoliv vyčítat ukrajinským lidem, ani lidem ze Sýrie, ani z mnoha hnusných států Afriky, kde je existence čirým peklem. I oni hledají štěstí a chtějí žít. Je to přirozené a lidské. Nicméně to nejde na náš úkor. Stejně jako miliardy lidí ze zemí s krutými podmínkami k životu, i my potřebujeme zachránit sebe a potomky. Tak honem do toho! Musíte se ale postarat sami, nikdo jiný to za vás neudělá.

P. S.: Víte co, vy nahoře? Jděte si válčit sami, vezměte svoje věrné a nás nechte být. Prostě nás doopravdy nechte na pokoji. Díky tomu budeme konečně spokojení.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Člověk v plísni je pobočka CIA a Hůle je kosmopolita, zmetek. Kde sebral odvahu nazývat korporátní fašismus svobodnou společností, to by mě zajímalo.
  I bez války šlo hospodářství do kytek, stejně jako zdraví lidí. Příčiny jsou v tom, že nám vládne verbež globalistických kazisvětů, ale většina lidí to neví.

  • Pravou příčinou jsme my, tupé konzumní ovce bez mozků, které si své vrahy neustále dokola volí do čela stáda.
   Všechno potřebné k životu jsme vyměnili za zábavu a pohodlí a naše současné hodnotové (pokud se tohle slovo dá vůbec použít) preference spolehlivě zajistí naši likvidaci. A je to tak z hlediska evoluce dobře, protože zdegenerované geny mají vyhcípat.

 2. „Kladu si stále dokola tytéž otázky: Proč, sakra, nemají lidé ani kousek pudu sebezáchovy?“

  Protože si cení více svého pohodlí než vlastní cti ?
  Protože delegovali svou odpovědnost za svůj život a děti na společenské instituce ?
  Protože více než vlastní úsilí o dosažení skutečného poznání upřednosťují předžvýkanou „pravdu“ ?
  Protože více než po spravedlnosti dychtí po svých právech ?
  Protože zapoměli jak žít v přírodě a uživit se v ní ?
  Protože ztratili schopnost vidět a naslouchat a naučili se brát a diktovat ?
  Protože ……. ?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*