Lidičky, eurokomisařka Jourová si plete svobodu slova s dálnicí D1!
Sdílet článek:

VLADIMÍR ČÍŽEK

O svobodě slova – o pitomém přirovnání a obrovské hrozbě z Irsk

Naše soudružka eurokomisařka Věra Jourová zase vypustila z úst perlu. Už dříve tweetovala, že „Twitter nedodržuje své závazky vůči anti-dezinformačnímu kodexu“, což přeloženo do češtiny znamená, že cenzuruje méně, než by chtěli v Jourském parku zvaném EU. Věra by chtěla Elonu Muskovi vysvětlit, že je ochránkyní svobody slova. Ale svoboda slova prý v EU není neomezená.

“Situaci bych přirovnala k jízdě po dálnici,” řekla. “Jedete-li po dálnici a překročíte rychlost, dostanete pokutu, a jednoho dne vám může být odebrán řidičský průkaz.”

Tak pitomé přirovnání jsem už dlouho neslyšel.

Svoboda slova, milá paninko, je dána ústavním zákonem (článek 17 Listiny základních práv a svobod). Omezit ji může jen zákon, pokud je to nezbytné.

A nyní k Vašemu přirovnání k rychlé jízdě po dálnici. Kdo bude určovat, jaké vyjádření je už překročením rychlostního limitu, a jaké ještě ne? Vy? Premiér Fiala s jeho skvělou tezí, že lidé mají právo na korigované informace? Nebo nový vrchní cenzor?

Pokud už chcete přirovnat svobodu slova k jízdě po dálnici, pak jedině po německé dálnici bez omezení rychlosti. Protože svobodu slova nelze omezit, dokud člověk neporuší zákon. Vám by se jistě více líbilo srovnání s dálnicí D1. Po ní nelze často jezdit ani povolenou stotřicítkou, a různá zúžení jsou velmi podobná Vašim představám o omezování svobody slova do jednoho (Vašeho) pruhu, kdykoli se Vám zachce.

Navrhuji zavedení nové mezinárodní jednotky. Pro práci a energii máme jeden Joule. Pro usilovnou práci proti svobodě slova to bude jeden Joure.

A teď bomba o síle 1 MJo (mega-Joure). V Irsku mají nový návrh zákona. Podle něj osoba, která má závadný materiál, může být souzena za to, že „se předpokládá, že měla v úmyslu materiál zveřejnit“. A dokonce i tehdy, když osoba bude mít závadný materiál “v držení a lze důvodně předpokládat, že jej nemá pro osobní potřebu”. A nebude úkolem žaloby toto prokázat, ale úkolem obhajoby dokázat, že tomu tak nebylo. Absurdní, zvrácené a nebezpečné. Jako celý ten Jourský park.

Až budete někdy bojovat s Facebookem za neoprávněný ban, pak vězte, že váš souboj se bude dít podle irských zákonů. Jestli projde výše uvedený mega-Jourovský zákon, budete mít velký problém, lidičky.

Pěkný svobodný den vám přeje VČ (zatím na svobodě).

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

  1. To mně připomíná, že všichni muži co mají pinďoura jsou potenciální násilníci a takto by s nimi mělo být i zacházeno. Už jen pomyšlení na cizí ženu podmínka 1/10 let. Ale naštěstí zatím nám tolik do hlavy nelezou.

  2. Pokud si někdo myslí, že s výměnou Fialovic Bander bandy za ANO přijde nějaké zásadní změna, pak je to člověk navýsost bláhový a snílek, protože tato paní? byla dosazena do EK hnutím ANO… Takže asi tak 🙂 Jedinou naději v zásadní změnu fungování politiky vidím u Jindřich Rajchla a PRO.

    • R.Tak naštestí to tak vidite Vy a pár dalších,kteří jsou přesvedčeni ze nějací buditelé za někoho něco udelají.Vetsinou zmizí s rancem do nějaké advokatní koncipienty,kterou si vysloužilí politici nějak oblíbili.Asi se tam pořádně maká.No a ti druzí si musí poradit sami.Takže lepší je na to spoléhat hned.

  3. babišův dáreček, kdo bude další – Farský, Kolář, … (doplňte další hrůzy, já už nemám sil)

  4. Je to typický neobolševický přístup. Kasta polointeligentů, co se považuje za vyvolenou vrstvu chytrolínů, kteří mají patent na rozum a všechny ostatní považuje za tupé stádo, které je třeba ovládat. Tato kasta ve své podstatě arogantních hlupáků má paradoxně vás za hlupáky, kteří nejsou schopni sami uvážit, co je pravda a co lež. A oni vám chtějí “pomoci” tím, že to, co je pravda a co je lež rozhodnou za vás. Tak dlouho se Západ obával bolševismu až se nakonec stal bolševickou baštou sám.

    • T.Trošku s tim bolševismem tápete.KGB byla ta spravná jejich bašta a představte si, že Vaš oblibenec na ty časy rád vzpominá a chtěl by to tu zase zrestaurovat.

  5. d.Vám dàt kolo místo auta,tak se asi zbláznite jak ty lidićky s plackou když jim vypnou Wifi.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*