Logika Markéty Pekarové Adamové
Sdílet článek:
Po osvobozujícím rozsudku v kauze Čapí hnízdo ihned našli někteří vládní politici na Andreje Babiše novou munici.

Jak už nepochybně všichni zaznamenali, Pražský městský soud uznal v pondělí předsedu hnutí ANO Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo nevinným. Byl jsem v této souvislosti zvědavý na to, jak na rozhodnutí soudu zareagují ti politici vládní koalice, kteří patří k největším „Babišobijcům“ a v souvislosti s jeho kandidaturou na Hrad takřka nikdy neopomenuli zdůraznit, že jde o trestně stíhaného politika, který se dopustil podvodu s evropskými dotacemi i spousty dalších nepravostí.

Ne, že bych tedy očekával, že se snad předseda hnutí ANO dočká určité omluvy za některé jejich dřívější výroky, ostatně je pravdou, že státní zástupce se může v kauze Čapí hnízdo odvolat a pondělní soudem vyřčený rozsudek tak ještě nemusí být konečný. Spíše mě zajímalo, jakou jinou munici na Andreje Babiše jeho hlavní odpůrci najdou. A od předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové jsme se takové „munice“ dočkali již záhy. Na jejím facebookovém účtu se již v úterý večer objevilo sdělení: „Začala schůze Poslanecké sněmovny. Andrej Babiš opět nepřítomen. Pohrdá voliči jako poslanec a pohrdal by jimi i jako prezident. V pátek a sobotu máme první příležitost, jak mu dát najevo, že si to nenecháme líbit.“

Ne, že by snad předseda nejsilnější opoziční strany nebyl ve Sněmovně známým absentérem. Ale jestliže včera téměř všechna mainstreamová média informovala své čtenáře o tom, že Andrej Babiš pobývá ve Francii, kde ho v Elysejském paláci přijal francouzský prezident Emmanuel Macron, tak asi jen velký naiva mohl očekávat, že Babiš bude na úkor setkání s jedním z nejvlivnějších evropských politiků, s nímž dle svých slov mimo jiné řešil otázku Ukrajiny a energetické krize v Evropě, spěchat na schůzi Poslanecké sněmovny. Zvlášť, když se dle informací médií poslanci celou dobu jen dohadovali o programu schůze. S tím, že když opozice ani jeden ze svých návrhů neprosadila, tak šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová oznámila, že její strana vyvolá ve Sněmovně hlasování o nedůvěře Fialovy vlády.

Což mělo ze strany některých politiků vládní koalice ihned další dohru. Premiér Petr Fiala obvinil opozici z toho, že hlasováním o nedůvěře chce umožnit Andreji Babišovi jakousi prezidentskou kampaň mezi případným prvním a druhým kolem, a výše zmíněná Markéta Pekarová Adamová dokonce na toto konto sdělila: „Hlasování o nedůvěře vládě mezi 1. a 2. kolem prezidentských voleb by mělo být Andreji Babišovi započítáno jako náklad prezidentské kampaně.“ (viz odkaz zde)

Předsedkyně TOP 09 by si měla v první řadě uvědomit, že v demokratické zemi má opozice právo vyvolat hlasování o nedůvěře vlády kdykoliv, ostatně, když byli Pekarová, Fiala a spol. v opozici, tak toho práva také několikrát využili, přestože vzhledem k rozložení sil ve Sněmovně bylo zřejmé, že šanci na úspěch nemá. Navíc, každý poslanec přece bere svůj plat bez ohledu na to, jestli Sněmovna zrovna „schůzuje“ či nikoliv. A jestli tím snad paní Pekarová Adamová chtěla naznačit, že se Poslanecká sněmovna mohla místo hlasování o nedůvěře vlády raději věnovat něčemu užitečnějšímu, tak například aktuálně projednávaný návrh, který má změnit pravidla voleb do Rady České televize i Českého rozhlasu (tak, aby více vyhovovala současné vládní koalici), mi nepřijde jako něco, co by pro občany této země bylo zrovna životně důležité.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*