Mainstream a politici se skutečně Jindřicha Rajchla bojí!
Sdílet článek:

EVA HRINDOVÁ

Včerejší demonstrace jasně ukázala vládě, že lidi jsou naštvaní. Pořád. A pořád víc. Svolavatel prokázal velmi dobré organizační schopnosti a silnou motivaci a sebevědomí. To je základ úspěšného politického fungování. Ale jak víme – nestačí to. Mnohé nadějné projekty se dokázaly zhroutit ještě před tím, než si byly schopné vybojovat politické mandáty.


Na základě mých zkušeností si mohu dovolit říci, že úspěšný projekt musí směrem dovnitř disponovat silným lídrem, který dovede z velké míry eliminovat ne vždy pozitivní vliv vnitřní demokracie. Prostě si musí umět bouchnout do stolu a dokázat to ustát.

Směrem ven musí mít schopnost neustále překvapovat a přinášet nové věci, zaujmout a nadchnout. Z tohoto pohledu dramaturgie včerejší demonstrace trochu pokulhávala, ale bylo to jedno, protože šlo o něco jiného – ukázat vládě a mainstreamu to naštvání. A to se podařilo.

Pokud má být strana PRO úspěšná v zisku mandátů, musí přidat ještě něco víc. A to teprve uvidíme, jestli se to podaří.

Jisté je, že mainstream a politici se skutečně Jindřicha Rajchla bojí! Protože by mohl – na rozdíl od jiných – skutečně udělat další kroky dobře. Ale na to si počkejme…

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. Lžeš si do kapsy Hrindi. Rajchl se o cosi navenek pokouší ale má v rukou prázdné karty. Je to takovej obchodník s deštěm. Lidi co věří že se tu děje jakési národní probuzení by si měli neustále připomínat že vládnoucí chátra má stále tu stejnou stoosmičku jakou měla předloni a zatím nic nenasvědčuje že by se to drolilo. Kdyby se ten slepenec měl rozpadnout tak jedině nějakou vnitřním roztržkou. K tomu má po ruce všechny významné instituce plus náklonnost hlavních médií a jako pojistku nezařazeného poslance Vondrouše. Dokud bude mít vláda chátry funkční nástroje jak potlačovat lidový hněv tak jsou pro ni všichni Rajchlové a Okamurové jen poštěkávající ratlíci pletoucí se pod nohy a sociální smír ji nezajímá. Důkazem že lidi stojí za chátrou může být včerejší hojná návštěva exhibice vojenské techniky kolonizační aliance NATO. Takže sorry ale ti co se teď upínají na Rajchla jako na spásu tvoří nevýznamnou minoritu. Kdyby se měla chátra začít skutečně bát, musel by k sobě přetáhnout tu velkou nerozhodnou neprojevující se většinu. Ta se sice vyznačuje nespokojeností s chátrou ale současně je bytostně přesvědčená že k chátře neexistuje žádná alternativa, takže ji bude se skřípěním zubů volit a před volbami si hodí korunou. A z té mentální pasti nemožnosti výběru by je mohla vysvobodit asi jen vážná katastrofa jako úplný krach ekonomiky, ztráta životních jistot. Kolonizační unie EU má pro takové případy nachystány nástroje jak dopady před obyvatelstvem účinně maskovat systémem dalšího zadlužování.

  • Rajchl se s Okamurou vůbec nedá srovnávat. Rajchl sice používá tvrdou protiunijní kritiku, ale chce tam zůstat. To dává asi takový smysl jako Babišův podpis Green Dealu. Zkrátka jen kecat, aby byly hlasy, ale když dojde na lámání chleba, tak je přání Eurosvazu na prvním místě.

   Pětidemolice je produktem propadlých hlasů. V minulých volbách jich bylo více než milión. Byly to hlasy odevzdané všemožným stranám, které nedosáhly hranici 4.5% pro vstup do parlamentu. Rajchlovo PRO je přesně takovou stranou. Má preference kolem 2%, což zaručuje propadnutí hlasů. Volit něco takového je skoro totéž jako volit Fialu.

   Okamury se také nikdo nebojí, ale má zastoupení v parlamentu. V určité (zatím nepravděpodobné) situaci by mohl svými mandáty přece jen něco ovlivnit žádoucím směrem. Jeho hlasy nepropadnou. Navíc má v programu czexit. To je jediná věc, která nás může před bruselským šílenstvím zachránit.

  • Jestli takhle poraženecky přistupuješ ke všemu a vstupuješ jen do prostředí, kde máš zaručený úspěch, tak nikdy nic nedokážeš. Tedy pokud ti to náhodou nespadne do klína.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*