Mozková běžkyně
Sdílet článek:

Mozková běžkyně Markéta Pekarová Adamová opět perlila, proto nehledím na to, že po mně půjde BIS a pan Koudelka za to, že o ní píšu ne zrovna v oslavném slova smyslu, a přináším vám její nejnovější moudrou citaci, vedle které by zbledl i král Šalomoun.


První jsem si, přátelé, myslela, že se jedná o satiru, kterou někdo vytvořil, aby si z předsedkyně Sněmovny vystřelil.

Takových satir na Facebooku koluje totiž mnoho. Proto jsem se první vydala ověřit si zdroj a ono ejhle – do minutky jsem si informaci ověřila na CNN Prima News. Zbledla jsem. Ve skrytu duše jsem doufala, že mozková běžkyně Pekarová nedovede běhat takto rychle.

Když politik místo toho, aby přinesl reálná řešení současné situace, občanovi doporučí, aby si koupil další svetr, když mu bude zima, je už velmi tristní i na naši republiku. Že s tím přišla zrovna TOP09, mě ovšem vůbec nepřekvapilo.

Svetry, bundy a deky jsou obecným “řešením” plynové krize v pohledech mnoha politiků, kteří krmí občany České republiky bludy o tom, že přijít o plyn bude znamenat koupi nového svetru.

Na reálné problémy, které ale již začínají klepat na dveře a jako jezinky si u nás už ohřívají nejeden prstíček, ale samozřejmě politici veřejně nepoukazují.

Na hrozbu totálního kolapsu průmyslu, který je na plynu závislý, na ztrátu zaměstnaní více než dvou milionů lidí v průmyslu pracujících a dalších set tisíců lidí pracujících v odvětvích na průmysl navazujících, není připraven nikdo – ani Síkela, ani Pekarová, ani Fiala.

Přitom právě toto bude jedním z klíčových problémů plynové krize a my občané bychom jistě rádi slyšeli řešení – nebo aspoň náznak toho, že se o problému ví a řeší se.

Ale ne.

Místo toho dostaneme řeči o svetrech, bundách, kabátech, dekách a solidaritě, kterou nám slíbilo Německo, které čelí problémům s průmyslem už teď.

Poslanecká sněmovna je plná mozkových běžců. Bohužel s nimi ale daleko nedoběhneme.

 

Monika Hrabáková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Místo svetrů, bund, kabátů a dek je třeba opatřiti poněkud jiné textilní zboží a připravit ho v dostatečném množství pro naše “elity” i jejich bezectné přicmrndávače. Londýnské provaznictví John Edgington & Co., jehož výrobky tak dobře posloužily v Norimberku, sice již delší dobu neexistuje, nicméně se domnívám, že nebude problém v dostatečném množství sehnat konopné oprátky srovnatelné kvality…

  2. Proč všichni z té Topky (TOP 09) jsou tak radikální? ,ke své vlastní škodě….řínčí iluzorními zbraněmi a podporují konflikty a války. Něco o míru jsem od nich nikdy nic neslyšel….

    Těch 3 – 5 % jejich popularity jim skutečně odpovídá….sorry jako..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*