My vás donutíme
Sdílet článek:

Od 1. listopadu přistoupila vláda k ukončení úhrady preventivního testování pro neočkované.
Asociálnější rozhodnutí aby člověk pohledal.


Takže teď, pokud někdo není očkovaný vakcínou, jejíž účinnost bohužel i po dvou dávkách končí (edit po diskusi: snad se jen snižuje) po pár měsících a která před šířením nákazy ani těžkým průběhem nechrání spolehlivě, nemá nárok na proplácení testů. Jejich platnost se navíc zkracuje, což je další podivné rozhodnutí: platnost testů by snad měla být dána jejich vypovídací schopností a nikoliv úřední úvahou.

V případě, že člověk nedisponuje i několika tisíci korunami měsíčně navíc, bude vyřazen z účasti na společenském životě, návštěvě restaurací, bazénu, kina, divadla, zkrátka na obyčejných lidských aktivitách.

Zoufalí lidé, kteří se pod tímto tlakem zařadili do front před očkovacími centry na vakcínu, kterou nechtěli, jsou předmětem posměchu svých osvícených, vzdělaných spoluobčanů, kteří vědí všechno nejlépe. Nechtěli jste? My vás donutíme, chátro.

Končící politické reprezentaci je to zjevně jedno a ta přicházející se proti tomu málo ozývá.

Přitom sociálnědemokratičtí ministři jsou stále součástí vlády. Kde je vaše proklamovaná ochrana nízkopříjmových skupin obyvatelstva? Kde jsou vaše snahy zastávat se těch, kteří nemají zastání jinde?

I v hnutí ANO je řada poslanců, kteří se zasadili o chvályhodnou úpravu právních předpisů tak, aby se ulevilo dlouhodobě zadluženým lidem. Teď na tyto skupiny všichni solidárně udělají dlouhý nos.

Je po volbách, na lidech už nezáleží.

Je to odporné chování.

Nechte ty testy dál placené, postačí ty levnější antigenní.

Nenuťte lidi se očkovat, když nechtějí.

Aspoň ten poslední kousek svobody jim zachovejte.

Ale to ne.

Na chudé musí být přísnost, že?

Monika Čírtková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. A ti politici a jiní podivuhodní ptáci , co se nenechali očkovat , tak budou ty testy dostávat jako “benefit”?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*