Natočí jednou Česká televize seriál Sedmdesát úspěchů premiéra Fialy?
Sdílet článek:

JOSEF NOŽIČKA

Kdo sleduje aspoň okrajově domácí politickou scénu, tomu jistě v tomto týdnu neunikl brilantní projev premiéra Petra Fialy, ve kterém vyjmenoval 70 konkrétních a zcela jasně doložitelných úspěchů současné vlády.

České televizi je jejími kritiky často vyčítáno, že její programová nabídka zábavných pořadů je málo pestrá, přičemž večerní vysílání na hlavním programu ČT1 často vyplňují několikáté reprízy filmů či seriálů, natočených již před řadou let. Tyto kritické hlasy (samozřejmě vesměs účelové a neoprávněné) by mohli tvůrci pořadů naší veřejnoprávní televize umlčet na dlouhou dobu tím, že by natočili sedmdesátidílný seriál o současném českém premiérovi Petru Fialovi.

Proč právě o něm? Žádný vzdělaný a dostatečně inteligentní člověk v této zemi přece nepochybuje o tom, že vláda premiéra Fialy si během dosavadních necelých dvou let jejího působení vede velmi úspěšně a výsledky nějakých průzkumů, tázajících se respondentů na to, zda Fialovu kabinetu důvěřují, bere jako zcela nepodstatnou a marginální záležitost. Tím méně pak její kritiku z úst představitelů nedemokratické a populistické opozice typu ANO či SPD, případně pak z úst bývalých neúspěšných politiků typu Václava Klause či Miroslava Kalouska.

A proč by měl být zmiňovaný seriál zrovna sedmdesátidílný? Kdo sleduje aspoň okrajově domácí politickou scénu, tomu jistě neunikl brilantní projev premiéra Petra Fialy, pronesený na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny v tomto týdnu (viz odkaz zde), ve kterém vyjmenoval 70 konkrétních a zcela jasně doložitelných úspěchů jeho vlády od jejího nástupu do Strakovy akademie v prosinci 2021.

Jsem přitom přesvědčen, že takový seriál by byl pro diváka ještě víc poutavější než někdejší legendární seriál Třicet případů majora Zemana, kde jeho hrdina – příslušník předlistopadového Sboru národní bezpečnosti každý zapeklitý případ nakonec úspěšně vyřešil. Ale co je to proti tomu, když vládní politik v dnešní době i přes odpor populistické opozice a vnitřních nepřátel, řízených z Ruska či Číny, prosadí navýšení finančních prostředků na obranu země i nákup moderních letounů F-35. Zatím o jeho smysluplnosti ti méně uvědomělí občané sice mohou mít pochybnosti, ale až se po roce 2030, kdy jimi naše armáda bude disponovat, bude vysílat několikátá repríza tohoto úspěšného seriálu, tak jistě každý divák uzná, jak byl tehdejší premiér a předseda ODS prozíravý.

Podobné to bude například v dílech, věnovaných úspěchům v oblasti školství, kde sice navýšení průměrného učitelského platu na 130 % průměrné mzdy bude dosaženo jen díky tomu, že se to bude počítat proti dostatečně starému průměru, ale podstatné je, že se vyspělým evropským zemím přiblížíme nejenom v průměrném počtu žáků na jednoho učitele, ale například i v procentu osob s vysokoškolským titulem či v počtu žáků, zahrnutých do inkluzívního vzdělávání.

Samotné oblasti veřejnoprávních médií pak bude věnován díl, v němž bude pojednáváno o zajištění jejich větší nezávislosti díky tomu, že Fialova vláda prosadila zákon, který demokraticky vylepšil způsob voleb do rad České televize i Českého rozhlasu. A až se nynější vládní koalici podaří prosadit i zákon, který umožní navýšení dosud směšně nízkých koncesionářských poplatků, a navíc je přinutí zaplatit i ty, kteří vysílání České televize dosud tajně sledovali na svém počítači či mobilu, tak by si to zasloužilo další samostatný díl. Ostatně, jelikož vláda premiéra Fialy dokázala stihnout za necelou polovinu svého mandátu těch úspěchů již 70, tak je reálný předpoklad, že jich na konci jejího čtyřletého období bude nejméně 140. Proto se zde pro Českou televizi a její diváky rýsuje velká šance, že seriál Sedmdesát úspěch premiéra Fialy bude následně mít i další obsáhlé pokračování…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Navýšení koncesionářských poplatků na ČT má své hluboké opodstatnění, oni totiž kvalitní novináři typu Václava Moravce, Nory Fridrichové či Jakuba železného přece nebudou pracovat zadarmo, že? A udržet je, to je otázka bytí a nebytí České televize.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*