Naučte děti pracovat!
Sdílet článek:

EVA HRINDOVÁ

Chcete udělat něco opravdu efektivního pro naši budoucnost? Naučte děti pracovat!

Já vím, není to tak působivé, jak když “dáte do držky” nějakému liberálnímu pomatenci – ať už fyzicky nebo virtuálně. Není to tak působivé, jako když někde máváte vlajkou a vykřikujete ta správná hesla. Ale je to mnohem, mnohem efektivnější.

Naše děti a vnoučata budou řídit naši zem v době, když my už nebudeme mít sílu. A bude se hodit, když budou znát cenu práce. Bude se hodit, když budou vědět, že překonávat překážky je posilující a pro získávání zkušeností naprosto nezbytné.

Tak co, umí vaše děti uklízet, vařit a prát? Dokážou pracovat se šroubovákem, kladivem nebo pilou? Umí si sami vyřídit základní byrokracii? Nebo všechno děláte za ně?

A jak vaše děti zvládají kritiku? Nezhroutí se, když je někdo chce něco naučit a logicky jim proto ukazuje, co dělají špatně? Jsou vaše děti srovnané se svou gender rolí? Dáváte jim správné příklady soužití muže se ženou?

To jsou úkoly mnohem důležitější než jakákoliv demonstrace…

P.S.: Nezpochybňuji demonstrace a odbojové akce, ale zdůrazňuji, že výše uvedené je stejně důležité, a kdo to nemá v pořádku, nepomůže mu ani sto vlajek za oknem. Jedno bez druhého nemá smysl!

 

evahrindova.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*