Nehoráznosti lidovce Jurečky
Sdílet článek:

Ve včerejším diskusním pořadu televize CNN Prima News citovala moderátorka pořadu kritická slova Václava Klause, která vyslovil při hodnocení práce dnešní Fialovy vládní koalice, a zeptala se přítomného místopředsedy vlády a předsedy lidovců Mariana Jurečky, co na slova bývalého prezidenta České republiky říká. Odpověděl: „To říká člověk, který dopustil rozkrádání majetku v době privatizace, zničil bankovní sektor a byl na začátku zadlužování státu.“

Jurečkova slova jsou nehorázná, drzá a lživá.

Nejprve je třeba předsedovi lidovců připomenout, že jeho soukmenovci ve vládách Václava Klause seděli a na práci jeho kabinetu se podíleli. A chce-li to Jurečka slyšet, ano, lidovci nikdy příliš spolehlivým koaličním partnerem nebyli, proto dnes může jen stěží překvapit jeho alibismus. Jsou takoví, jako vždy byli.

Ví-li Jurečka o tom, že „Václav Klaus dopustil rozkrádání majetku v době privatizace“, nechť své tvrzení okamžitě a průkazně dokáže. V opačném případě je obyčejným lhářem.

Ani první ani druhá vláda Václava Klause neučinila žádné rozhodnutí, které by „zničilo bankovní sektor“. Privatizací bankovního sektoru se zabývala až Zemanova vláda. Jurečka opět lže.

Myslí předseda lidovců Klausovým „začátkem zadlužování státu“ důslednou snahu Václava Klause o vyrovnané rozpočty? Nechť si místopředseda dnešní vlády zamete především před svým vlastním prahem.

Ivo Strejček, IVK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. “Trochu pomoct, hodně škodit, to se může vždycky hodit!”….
    nemám to potvrzené ale tohle údajně řekl o lidovcích už Karel Čapek

  2. Za Klauze byli rozpočty vyrovnané-to je pravda-ale bylo to jednak tím,že mu zbyli “po špatných hospodářích” za socializmu ve státní kase obrovské přebytky a za druhé,když se k tomu připočte co se za něj rozprodalo a rozkradlo,o kolik zvýšil stávající daně+ty nové,které on zavedl snad na všechno,tak ten rozpočet neměl být vyrovnaný,ale měl být v bilionovém plusu-no a to za něj nebylo-pokud vím,protože love mizeli v černých dírách neviditelné ruky trhu a jeho “podnikatelů”

    • Člověče, vy jste spadnul z višně! Tedy spíš z třešně! Nejste jediný pamětník, něco jsem za socíku prožil, a můžu vám říct, že to žádný blahobyt nebyl…Přebytky??? Vy jste rudý komik. A dneska se k moci dostali podobní komici, jen přebarvení na zeleno…

  3. Chyba byla od sameho zacatku prechodu na kapitalismus.Jeden priklad za vsechny-Norsko dava vytezek z tezby ropy na narodni ucet pro budouci generace a nakupuje za ne akcie podniku celeho sveta.My jsme treba OKD daly jedmomu cloveku,ktery si z toho udelal krasny zivot pro sebe.A pokracovalo to 30 let.Zaciname od nuly.

  4. Brát důchody lidoveckým bratrům a sestrám z Národní fronty se asi nebude,i když byli kolikrát horší,než komunisti.Prostě lidovci.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*