Největší evropský skanzen? Česká republika!
Sdílet článek:

PAVEL MAKOVEC

Uděláme z „montovny mozkovnu“ nebo „přechod na vzdělanostní ekonomiku“ je budoucnost naší země… Podobným výkřikům politiků se dnes začínají smát i občané, kteří ještě nedávno politikům věřili. Naši politici však mají tajný plán!

Protože se ukazuje, že kecy o vzdělanostní ekonomice a podpoře vědy a vzdělání jsou jen součástí předvolebních slibů politiků, na které ale každá vládnoucí garnitura ihned po volbách zapomíná, zdá se že nás čeká jen smutná budoucnost. Ve skutečnosti se nám tím otevírá možnost přeměnit nevýhodu v přednost, a tou je vytvoření z České republiky největší evropský skanzen, který se stane zdrojem naší příští prosperity a bohatství.

V současnosti je Česká republika nejvýkonnější novodobou ekonomickou kolonií, která v posledních cca 20 letech přispívá současným „neokoloniálním mocnostem“ více než 700 miliardami korun ročně. Tyto prostředky potom samozřejmě chybí v našich veřejných rozpočtech a tak není divu, že se nám nedostává financí na zdravotnictví, školství, důstojné důchody, péči o kulturní a historické památky, dostavbu rozpadající se dopravní infrastruktury a o vysokorychlostních tratích, sociálních bytech nebo domovů pro seniory ani nemluvě.

Co ale můžeme světu nabídnout? Cestu do minulosti. Za velký peníz si budou moci na dovolené v České republice vyzkoušet, jak se žilo ve 20. případně i v 19. století. Zžijí si cestování po naších nedokončených a stále dokola opravovaných dálnicích, kde celý pravý pruh je zaplněn nekonečnou kolonou kamionů a v levém pruhu se „řítí“ stokilometrovou rychlostí osobní automobily. Rychlíky z Berlína do Vídně již dnes jezdí přes Mnichov, protože je to mnohem rychlejší než kratší trasa přes Prahu. Tak jako se již prakticky nepočítá s napojením naší nedokončené dálniční sítě na tu evropskou, tak i budoucí plánovaná evropská síť vysokorychlostních tratí s námi již nepočítá a území České republiky důsledně obchází. Místo politiky vytoužené „gigafaktory“ na baterie do elektroaut se v Plzni zvažuje obnova výroby slavných parních lokomotiv, které budou brázdit českou a moravskou krajinou s vlaky plných bohatých turistů. Japonští turisté, kteří jsou již unaveni cestováním ve vysokorychlostních a na čas jezdících šinkansenech si již dnes zamlouvají na několik let dopředu jízdenky na vlaky, které budou provozovat „moderní“ České dráhy. Místo moderních elektroaut typu Tesla, budou „naše“ automobilky vyrábět donekonečna smrdící plechovky, spalující naftu nebo benzín. Místo několika udržovaných kulturních památek jako je Hluboká, Lednicko- Valtický areál, Telč nebo Český Krumlov se hlavní atrakcí stanou místa jako město Terezín a jiné. Jenom v severočeském kraji je na seznamu Národního památkového ústavu dvě stě dvacet pět položek chátrajících kulturních památek. Opravu potřebují nejen hrady a zámky, ale i venkovské usedlosti nebo kláštery v Oseku a Doksanech. Počet chátrajících památek za celou republiku je v řádu tisíců. Co nezničil totalitní „socialistický“ režim za 40 let, často zvládl demokratický „kapitalismus“ za necelých 30 let. Místo „michelinských“ restaurací se chystá obnova sítě proslulých restaurací IV. cenové skupiny (tzv. čtyřek) se vším všudy, tedy včetně zaplivaných stolů a páchnoucích záchodů. Ceny ale budou samozřejmě výrazně vyšší než michelinských restauracích. Ostatně ceny budou to jediné, v čem se do minulosti nevrátíme. Celá naše geniální a typicky česká strategie ještě může zhavarovat na tom, že nám to ten zlý Brusel neschválí…

Nebo to bude všechno jinak a výše uvedený text je jen smutná „antiutopie“? Asi to bude záležet jen na nás a tak si nejen do nového roku přejme, abychom se za naši budoucnost nemuseli stydět. A něco pro to dělejme…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,58 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Makovec, vy jste fakt makovec 🙂 Napsal jste moderní Tesla? Tak na Tesle a potažmo celé EV je “moderní” hlavně to, jak z kapes daňových poplátníků vytáhnour peníze na všelijaké dotace pro tyto “moderní” technogie 🙁 Novodobí bolševici, běžte už konečně do brusele!

  2. R.D.No máte ještě jinou možnost.Jít tam,kde se Vám to zda in a cool.Proč to neuděláte je ta pravda.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*