Nespokojení voliči: Průzkum odhaluje důvody klesající podpory vládní pětikoalice
Sdílet článek:

SVOBODNÍ

Strana Svobodní se stává jasnou volbou pro pravičáky, kteří hledají alternativu k tradičním politickým subjektům. Podle aktuálního průzkumu veřejného mínění, provedené společností SANEP pro TV Nova, mají mají Svobodní největší šanci získat hlasy od bývalých voličů ODS.

Zklamaní voliči ODS se stále více odklánějí od této strany. Dlouhodobý klesající trend voličských preferencí je varovným signálem pro celé vedení strany. Situace připomíná osud bývalé ČSSD, která nedávno přejmenovala na SOCDEM a už voliče příliš neláká.

Svobodní se těší rostoucí podpoře mezi voliči, kteří hledají pravicovou alternativu. Jejich program zahrnuje snahu o omezení státní byrokracie, nižší daně a větší osobní svobodu.

Premiér Petr Fiala (ODS) asi nevidí frustraci lidí z vleklé krize a není schopen adekvátně reagovat. 32, 7 % nespokojených voličů současných vládních stran by nyní dalo svůj hlas Svobodným v čele s jejím předsedou Liborem Vondráčkem. Svobodní nabízejí novou cestu a jsou připraveni naslouchat voličům.

„Svobodní jsou stranou, která se zaměřuje na individuální svobodu, odpovědnost a snížení zásahu státu do života občanů. Jsme připraveni poslouchat voliče a nabídnout jim skutečnou alternativu,“ uvedl předseda strany Svobodní, Libor Vondráček.

Svobodní jsou připraveni přivítat bývalé voliče ODS a nabídnout jim politickou platformu, která staví na svobodě, odpovědnosti a ekonomické prosperitě. Věříme, že pravičáci mají nyní jedinou volbu – Svobodní.

Voliči už 7. a 8. června budou moci svůj hlas dát Svobodným, jejichž kandidátka je pouze pravicová. Má kvalitní kandidáty, kteří nic ze zmíněných kritik vlády nepodporují.

Klíčové závěry průzkumu:

 1. Nespokojenost s prací vlády: Nadpoloviční většina nespokojených voličů (51,9 %) je
  nespokojena s prací a výsledky současné vlády.
 2. Kritika konkrétních opatření:
 • Zavedení eura: 83,9 % nespokojených voličů vadí úvahy o zavedení
  eura.
 • Zrušení práva veta v EU: 78,1 % nesouhlasí s touto myšlenkou.
 • Zvyšování daní: 65,4 % lidí je proti zvyšování daní.
 • Hospodaření státu a inflace: 62,9 % kritizuje vládu za špatné
  hospodaření státu, zadlužování a vysokou inflaci.
 • Důchodová reforma: 61,2 % nesouhlasí s provedenou důchodovou
  reformou.
 1. Další problémy:
 • Cenzura: 56,7 % nespokojených voličů vadí zavádění cenzury.
 • Aféry a kauzy: 53,2 % kritizuje vládu kvůli aférám a kauzám členů
  vlády a vrcholných politiků.
 • Energetická krize: 49,1 % nesouhlasí s řešením energetické krize.
 • Nedostatečné hájení národních zájmů: 48,9 % lidí má výhrady v této
  oblasti.

„Průzkum ukazuje, že nespokojení voliči mají konkrétní důvody své nespokojenosti. Politické strany by měly tyto signály brát vážně a hledat řešení,“ uvedl analytik SANEP.

Odkaz na průzkum veřejného mínění – SANEP: SANEP – Průzkum veřejného mínění – Veřejné výstupy – Analýza nespokojených voličů politických stran a hnutí:

nespokojení voliči se odvracejí od vlády

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Hergot to je medu kolem huby, EU rozhodne jinak a svobodní se zhluboka předkloní a ještě poděkují, neb budou mít pro voli-če ospravedlnění svého obratu, jako ostatně všechny pol. strany jenž dostali šanci.

 2. Mají kluci Svobodní v programu odchod z EU? Mají tam odchod z NATO? Chtějí pryč z WHO? No pokud to tam ti kucí ušatí mají, tak jim to klidně hodím. Ovšem pokud neé, tak si můžou mlít co chtějí, pravicoví můžou být třeba do aleluja, prsatit se můžou proti všem Fyjalovým idiotům do roztrhání těla, ale NEEEEEE, takových už bylo, a vede to už třicet let leda do pěrdele, kde panuje monopolismus, fašismus, klientelismus, libtardismus, kleptokracie, rusofobie, lžibordelismus, farmamafie a dluhokracie.

  • Já se nedomnívám, že tenhle “hurávystoupismus” republiky ze všech možných organizací je zrovna to, co by měl odpovědný národohospodář řešit úplně v první řadě. Takhle riskantním způsobem zatřást podstatou existence republiky… Jasně. Jako ancapák si o tom můžu myslet své, ale žiju v realitě etatismu. Žiju v malém státě, který je hospodářsky svázán v rámci těch organizací. Prostřednictvím takových předvolebních slibů vlastně budou případní budoucí zastupitelé republiky dávat najevo svému zahraničnímu okolí, že s ním vypovědí stávající smluvní vztahy. V rámci reality existence států by politik s tímhle programem byl doslova slon v porcelánu.

 3. Pětikoalice dělá to, co má za úkol. Bez ohledu na to, že to těžce poškozuje republiku i národ.
  EU, těžce poškozuje republiku i národ. Takže vystoupení z EU a vyhození a potrestání domácích politiků, je úplně logický krok.

 4. Tak nám tady pànové sdělili,jak je všechno v EU špatně,a że prý kdyż budeme pryč z ní,tak konečně nastane ten ráj kdy v celosvětové konkurenci volného trhu na nàs všichni čekají,a zahrnou nás bez surovin,aut,moře vším možným.Tak to jo.Pokud nám tady popíšou,jak obnoví ekonomické vztahy se světem,kdyż pŕetrhají ty Evropské o kterých nemají ani ponětí,tak je hurá půjdme volit.Zatím to je jenom o boření toho co funguje.A z toho bude skákat radostí jen pan dobyvatel.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*