Nestranná média straní oblíbeným stranám




Sdílet článek:

FBI říká sociálním sítím, co mají zakázat. A malý přehled současných politických kauz, o kterých média „nestranně” informují.

Zakladatel Frankfurtské školy Herbert Marcuse přišel s myšlenkou, že pro spravedlivou společnost je nutné stranit levici a pravicové ideje tvrdě potlačovat. Zcela neobjektivní výběr aktuálních kauz na téma, jak taková spravedlnost může vypadat v praxi. Kompletní zdroj informace na konci článku.

(1) FBI říká médiím, co si lidé mohou přečíst

Mark Zuckerberg, šéf sociální sítě Facebook, přiznal minulý měsíc v rozhovoru s novinářem Joe Roganem, že Facebook cenzuroval informace před prezidentskými volbami v roce 2020 na základě žádosti FBI.

FBI požádala sociální sítě, aby omezily šíření informace o počítači syna prezidentského kandidáta Joe Bidena s odůvodněním, že se jedná o ruskou propagandu. Na počítači, který Hunter Biden zapomněl v opravě, se našly závažné informace o jeho obchodních aktivitách na Ukrajině a obscénní videa a fotografie. Twitter šíření článku New York Post, který informace o počítači Huntera Bidena přinesl, rovnou zakázal.

Facebook podle Marka Zuckerberga postupoval tak, že šíření článku omezil. Na dotaz moderátora, co znamená omezení šíření, řekl šéf Facebooku, že se „méně” lidí k článku dostane.

Po roce a půl média potichu přiznala, že to žádná ruská propaganda nebyla.

Pozn. redakce: Policie v demokratickém státě říká mediální firmě, co se může psát, a co ne. Neměla by se zvednout vlna odporu?

(2) Vedení FBI zakázalo agentům, aby vyšetřovali obsah počítače prezidentova syna

Na konci srpna napsal senátor Ron Johnson dopis inspektorovi ministerstva spravedlnosti, ve kterém uvádí, že jej nedávno kontaktovali agenti FBI, jejichž totožnost podléhá utajení, a vyjádřili znepokojení nad tím, jak FBI vedla vyšetřování informací na počítači prezidentova syna.

V dopise senátor uvádí: „Poté, co FBI získala počítač Huntera Bidena, řekli mi agenti FBI, že vedení nařídilo agentům: Na ten počítač se nedívejte. Agenti, kteří mi předali informace, tvrdí, že FBI se obsahem počítače Huntera Bidena začala zabývat až po prezidentských volbách v roce 2020, tedy potenciálně až rok poté, co se k počítači dostala.”

Pozn. redakce: Jak by o stejné události psaly noviny po celém světě, kdyby FBI nechtěla vyšetřovat počítač syna bývalého prezidenta Trumpa?

(3) FBI se rozhoduje podle článků v novinách?

Vedení ministerstva spravedlnosti zveřejnilo před dvěma týdny text žádosti o povolení domovní prohlídky v domě bývalého prezidenta Donalda Trumpa v Mar-A-Lago. Celý text má 38 stran, z nichž většina je začerněna.

Mezi důvody pro provedení prohlídky je uvedeno, že do sídla prezidenta byly z Bílého domu převezeny krabice s dokumenty, neboť podle článku novin s titulkem „Stěhovací kamiony byly spatřeny v Mar-A-Lago” byly alespoň dva stěhovací kamiony spatřeny v bydlišti bývalého prezidenta dne 18. ledna 2021.

Další důvody začerněny.

Pozn. redakce: I s přihlédnutím k tomu, že bez znalosti standardních postupů je těžké posoudit adekvátnost žádosti, tak v tomto případě se vnucuje otázka: Policie vtrhne do domu vrcholného politika, protože jedním z důkazů, který mají potřebu uvést, je, že něco psali v novinách? 

(4) Agent, který pracoval na případu Huntera Bidena, skončil

Agent Timothy Thibault, podle médií vysoce postavený vyšetřovatel FBI, který byl v týmu zabývajícím se počítačem Huntera Bidena, byl minulý týden vyveden z kanceláře, což je podle médií standardní praxe v případě ukončení spolupráce. Skončit měl údajně kvůli své zaujatosti.

Podle New York Post byl agent Thibault pověřen získáním informací od Tony Bobulinskiho, který byl obchodním partnerem Huntera Bidena. V říjnu 2020 předal Tony Bobulinski, bývalý voják s vysokou bezpečnostní prověrkou, FBI informace o zapojení Joe Bidena do obchodních aktivit svého syna včetně obsahu tří zašifrovaných telefonů obsahujících předmětnou komunikaci.

Jednou z informací, které Tony Bobulinski předal, byla informace o obchodních kontaktech Huntera Bidena s ukrajinským oligarchou Mykolou Zlocevskym.

FBI Tony Bobulinskiho dále nekontaktovala.

Pozn. redakce: Stejná otázka. V kolika novinách by taková informace byla, kdyby se nejednalo o oblíbenou stranu?

(5) Google zakázal stahování aplikace Donalda Trumpa

Na konci srpna znemožnil Google stahování aplikace „Truth Social”, kterou vlastní bývalý prezident Donald Trump. Podle prohlášení společnosti Google porušuje standardy pro hlídání obsahu.

Aplikaci Twitter stále stahovat jde, přestože ji pro své účty využívají nejméně tři mluvčí afghánského Talibanu se statisíci sledujícími. Například zde.

Pozn. redakce: Demokratická společnost se pozná jednoduše. Padouch nebo hrdina, všichni mají stejná práva a média to tvrdě hlídají. Prostě klasická sci-fi.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. A některá média jsou zase stranická zcela nepokrytě. Takové Novinky.cz již zcela bez zábran zvedly prapor kojzarovského Rudého práva a hustí do méně přemýšlivých spoluobčanů tu provládní propagnadu a demagogii hlava nehlava! :-))

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*