Newspeak: Dezinformátor, Konspirátor a Antivaxer
Sdílet článek:
Myslím, že slova jako „konspirátor” a „dezinformátor” se poprvé ve větší míře objevila po 11. září a tehdy se pomalu začala dostávat i do veřejného prostoru.

Přestože existuje nespočet nezvratných důkazů, že se 11. září nemohlo odehrát tak, jak je oficiálně prezentováno, že existuje několik tisíc profesorů, architektů a inženýrů, kteří vědí, že fyzika prostě musí platit vždy a pro každého – přesto jsou ti, kteří poukazují na ohromné nesrovnalosti ve vyšetřování konspirátoři a dezinformátoři a skutečnou pravdu nikdo nehledá, ať už by byla nakonec jakákoli.

A jak napsal jeden fyzik – buďto má pravdu americká vyšetřovací komise a nebo Newton a jeho zákony. Obojí prostě není možné.

A co si budeme povídat, tato označení mají vlastně jediný smysl a to je dehonestovat toho, kdo přináší jiný, než vládou (a potažmo ve společnosti) „povolený” názor a tím hned v zárodku ukončit veškerou diskuzi.

Dříve jsme totiž žili ve světě, kde byla informace buďto pravdivá, nebo se jednalo o lež. A pokud jste něco z toho ale tvrdili, bylo to potřeba dokázat.

A to se už dlouhou dobu neděje – nejdříve zmizela společenská diskuze a teď, díky covidu, dokonce i ta lékařská a akademická. A to je ohromný problém, se kterým se věda může potýkat ještě dlouhá desetiletí, nebo se dokonce může stát, že tyto excesy, otřesou jejími základními pilíři, na kterých je staletí budována. A to vše jen díky geniálním slovům „konspirátor” a „dezinformátor”, protože po jejich použití, není potřeba žádný další argument.

Jakýkoli oponentní názor se nemusí vyvracet – což ti, kteří tato slůvka tak bravurně používají, moc dobře vědí. Ti, kteří chtějí manipulovat veřejným míněním ví, že ta tvrzení „dezinformátorů” jsou pravdivá a jediná obrana je, označit pravdu za dezinformaci – protože pravdu nemají jinak jak vyvrátit. Fungovalo to v minulosti – funguje to dokonale i teď.


Na tuto společensky nebezpečnou zkratku bohužel naskočila i veřejnoprávní média – dávno neargumentují, jen úročí ad hominem…​​​​​​​

Například, co jsou to takové dezinformace, se můžete přesvědčit na webu Ministerstva zdravotnictví a sami zjistíte, že většina z nich se pomalu, ale jistě stala pravdou a nikdo se nad tím nepozastavuje.

Ale ona se brzy realita přepíše opět do nového Newspeaku – Očkování už také není ta slavná „Tečka za koronavirem”, ale v tichosti se změnila na „Tečku za těžkým průběhem…”

A jak doba postupuje, máme tu slůvka nová – speciální covidová. Dříve kazil šťastné budovatelské zítřky zlý kulak a dnes je to antirouškař a antivaxer – naprosto stejné, lživé a účelové označení skupiny lidí, aby se mohl vytvořit třídní nepřítel, a předně, aby se svedla vina za nefunkčnost sytému nebo vládní lži, na někoho jiného.

A kam to vedlo za nacismu a komunismu, víme všichni – jen někteří z osobních pohnutek, nebo z hysterického strachu před běžnou respirační nemocí, chtějí zapomenout a myslí si, že historické pravdy a souvislosti tím, že je budou ignorovat a zavírat před nimi oči, jednoduše zmizí a tentokrát to bude zázračně jinak.

Bohužel, nebude!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

 1. Boj a nelitostny proti zakazum neco napsat se tez odehrava ,tim ze “bojovnici”, obe valecne strany a vubec vsichni sverepe soutezi ,kdo zakaze vice a zakazuji.
  Kazdej zrejme soutezi pod jinou firmou.Popularni pro nektere s ponekud hysterickou propagandou,je vedeni boje dokonce proti Zakazum Zakazovani..
  Napsal jsem veticku jako priklad k posouzeni..
  “Kdyby po ustupu za hranice Ruska hitlerovci nechali Rude Armade vsecku vyzbroj a navic zacali platit Kremlu v miliardach dolaru pomoci ,asi /urcite/ by Hitler skoncil ve cvokarne ,nebo horsi.
  Neni vyloucene ,ze taky cela vlada SSSR v cele se Stalinem”..
  /kdyz bylo uverejneno ,ze Usa plati 7 miliard vlade Afg. a EU 600 milionu a to je teprve zacatek/. Nevinny prispevecek bleskove zmizel. Priklad v porovnani s jinymi nezakazovanymi vedle na Praprostoru..Dik za pozornost.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*