Neziskovka varuje, že Bidenova administrativa chce infiltrovat „woke“ do technologií umělé inteligence
Sdílet článek:

Bidenova administrativa usiluje o transformaci umělé inteligence (AI) k obrazu „woke“ (probuzenecké) agendy vedené levicovými aktivisty a k cenzuře konzervativců, varoval konzervativní watchdog.

Organizace American Accountability Foundation (AAF) po prozkoumání plánů Bílého domu v oblasti umělé inteligence zveřejnila na Twitteru varování, že přední vládní představitelé se snaží do systémů umělé inteligence vnést „nebezpečné ideologie“.

Prezident AAF Tom Jones pro Fox News Digital uvedl, že „pod záminkou boje proti ‚algoritmické diskriminaci‘ a ‚zaujatosti se škodlivým vlivem‘ se Bidenova administrativa snaží upravit AI tak, aby se následovala levicová woke pravidla“.

„Bidenovi v technologické politice neradí vědci, ale rasismem posedlí sociální akademici a aktivisté. Už jsme byli svědky toho, jak největší technologické firmy na světě, jako například Google pod vedením Erica Schmidta, využívají své moci k prosazování levicové agendy. Tím by se spojenectví mezi technologiemi a woke levicí dostalo na zcela novou, skutečně děsivou úroveň,“

– vysvětlil Jones

Bílý dům plánuje využít umělou inteligenci proti konzervativcům

„Snahy Bidenovy administrativy [učinit] umělou inteligenci probuzeneckou jsou naprosto děsivé. Vyhlídka na to, že AI bude zmanipulována levicí, je skutečně orwellovská,“

– řekl Jones listu New York Post

Je to jen další příklad toho, jak woke nikdy nevynechá příležitost chopit se moci. Všichni Američané by měli vědět, co Biden a jeho kumpáni chystají.“

Zpráva AAF cituje čtyři nedávno vydané dokumenty demokratů jako důkaz spiknutí Bidenovy administrativy s cílem implementovat wokeismus do technologii umělé inteligence.

Jedním z dokumentů je Blueprint for an AI Bill of Rights, který loni v říjnu zveřejnil Úřad Bílého domu pro vědeckou a technologickou politiku (OSTP).

Dokument varoval před „algoritmickou diskriminací“, kdy by systémy umělé inteligence mohly s lidmi zacházet odlišně na základě jejich rasy, pohlaví nebo jiných charakteristik.

Dokument vyzýval k tomu, aby data „používaná v rámci vývoje nebo hodnocení systému“ byla „přezkoumávána z hlediska zaujatosti na základě historického a společenského kontextu dat“, a doporučoval „proaktivní posuzování rovnosti jako součásti návrhu systému“ spolu s dalšími opatřeními.

Arati Prabhakar, ředitel OSTP, ve svém březnovém projevu na Summitu pro demokracii ocenil Bidenovo výkonné nařízení z února, které podporuje „datovou ekvitu“ a nařizuje agenturám bojovat proti „algoritmické diskriminaci“, aby mohla umělá inteligence prosazovat agendu rovnosti.

Kroky k implementaci „wokeismu“ do technologií AI

Cílem onoho únorového Bidenova výkonného nařízení je „průběžně začleňovat ekvitu do všech aspektů federálního rozhodování“.

„Při navrhování, vývoji, pořizování a používání umělé inteligence a automatizovaných systémů ve federální vládě budou agentury postupovat v souladu s platnými právními předpisy způsobem, který podporuje ekvitu,“

– uvádí se v nařízení

Výbor Bílého domu pro umělou inteligenci, který rovněž vede Prabhakar, vydal 23. května Národní strategický plán výzkumu a vývoje umělé inteligence.

Ten požaduje další zdroje na boj proti „zaujatosti se škodlivým vlivem“ a varuje, že „systémy umělé inteligence jsou náchylné k ‚halucinování‘ a sdružování předsudků odvozených z nefiltrovaných dat z internetu, která se používají k učení [AI]”.

V plánu se také uvádí, že „pochopení toho, jak může umělá inteligence snížit nespravedlnost plynoucí ze systémových, strukturálních a individuálních předsudků, je důležitou oblastí výzkumu“.

OSTP oznámil v květnu další direktivu nazvanou „Nové kroky k prosazení odpovědného výzkumu, vývoje a nasazení umělé inteligence“.

Agenda Bidenovy administrativy v souladu s politikou Světového ekonomického fóra

AAF je rovněž znepokojena jmenováním Miriam Vogelové do čela Národního poradního výboru pro umělou inteligenci, který radí prezidentovi v oblasti technologií umělé inteligence.

Vogelová je prezidentkou a generální ředitelkou levicové organizace EqualAI, která je partnerem Světového ekonomického fóra (WEF) a jejímž cílem je omezit „nevědomé předsudky v naší AI a podporovat odpovědné řízení AI“.

V roce 2021 WEF a EqualAI spustily „EqualAI Badge Program“, který „školí a certifikuje“ vedoucí pracovníky společností vyvíjejících nebo využívajících AI, „aby zajistili, že jejich značka bude známá svými odpovědnými a inkluzivními postupy“.

EqualAI na svých webových stránkách uvedla, že programy AI a „zejména systémy zaměřené na zákazníky by měly být pravidelně kontrolovány z hlediska zaujatosti“, a dodala, že AI „se učí novým vzorcům, když jsou jí poskytovaná nová data, a může si osvojit nové předsudky“.

Národní poradní výbor pro umělou inteligenci vydal v květnu zprávu, v níž uvedl, že prezident „jasně vyjádřil svůj zájem na ukončení diskriminace a předsudků (včetně algoritmické diskriminace a předsudků)“.

Zpráva částečně definovala „důvěryhodnou umělou inteligenci“ jako „validní a spolehlivou … a spravedlivou se zvládnutým řízením škodlivé zaujatosti“.

Konzervativci a zastánci svobody slova se obávají motivů demokratů

Debata o umělé inteligenci se od loňského listopadu, kdy byl zveřejněn ChatGPT, silně zpolitizovala.

Dan Schneider, viceprezident organizace Free Speech America, řekl serveru NewsBusters, že „Bidenova administrativa řekla své tajemství nahlas. Využití umělé inteligence k zasahování do voleb je jednou z klíčových taktik, které hodlá levice využít k udržení Bílého domu.“

„Umělá inteligence se již používá k tomu, aby se zjistilo, jak manipulovat a kontrolovat, co si lidé myslí. Máme málo času na to, abychom tento útok na naše práva zastavili.“

Majitel Twitteru Elon Musk již dříve varoval před možností zneužití AI.

„Nebezpečí učení umělé inteligence, aby byla woke – jinými slovy, aby lhala – je smrtelné,“

napsal Musk v prosinci na Twitteru.

Předseda senátní většiny, demokrat Chuck Schumer, nedávno předložil návrh zákona o regulaci umělé inteligence s cílem zastavit to, co nazývá „dezinformace“.

Jeho návrh zákona SAFE Innovation Framework varuje, že AI má potenciál pro „přehnanou dezinformaci“ a „zesílení předsudků“.

Deník Epoch Times se obrátil na Bílý dům a AAF s žádostí o komentář.

The Epoch Times

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

13 Comments

 1. Bidenova administrativa a potažmo jeho partaj “demokraté” se postupně proměňují v derivát kryptofašistického politického subjektu. Bidenovy aktivity mají kontury politického hochštaplerství. Navíc Biden evidentně ztrácí sebereflexi, když chce znovu kandidovat na prezidenta USA…

 2. P.Zkuste administrativu RF a budete se svobodou vseho mozneho mozna spokojen.Jen nekricte ze spani ze to neni zadna specialni operace,ale obycejne loupezne prepadeni a okupace sousedniho statu.Pak by jste ten kryptofasisticky system zapadu bral všemi deseti.

 3. K.Pokud nemate co rici k tematu clanku a jenom napadate ostatni diskutujici,radeji mlcte – jinak budete povazovan za blba.Mlceti zlato je dobra praxe.

 4. V.Pane Vy v tom mate porad zmatek.Napada RF sousedni stat a ten se brani.Ja naopak nic nevim a proto žadam zdejši komentatory s perfektnimi informacemi treba jako Vy o o odpoved,proč je zapad kryptofašisticky.No a zda tedy neni lepší ten v te RF.No a odpovedi se stale nedočkavam.No a Vy si myslite ze je to napadavaní?

 5. Amerika je nyní v právní fázi fašismu,
  viz
  https://www.theguardian.com/world/2021/dec/22/america-fascism-legal-phase
  Historie rasismu v USA je živnou půdou pro fašismus. Útoky na soudy, vzdělávání, volební právo a práva žen jsou dalšími kroky na cestě ke svržení demokracie …

  Neexistuje žádný “fašismus v nepolitickém smyslu”, fašismus je ze své podstaty politický a celý jeho program je politizovat vše ve společnosti, dokud fašistická ideologie neovládne i zdánlivě apolitické aktivity.

  Je ironií, že navzdory své absolutní politizaci a úplné eliminaci “občanské společnosti” s její energickou sebeorganizací a svobodnou výměnou myšlenek fašistický stát odstraňuje veškerou politickou svobodu jednání od “občanů”, protože demokracie je pro fašismus klatbou.

  Klasický fašismus si představuje společnost jako jediný organismus sjednocený v těle státu. Stát = společnost sama, to je doslova fašismus v kostce. Myšlenka spočívá v tom, že národ musí fungovat jako jedno tělo. Tímto orgánem je stát.

  V těle může být jen jeden mozek, a tím je vůdce. Vůdce, stejně jako mozek, musí mít úplnou kontrolu. Fašistická strana je nervový systém – zasahuje do každé části těla, předává povel mozku a hlásí stav těla. Fašistická ideologie je krev a musí proniknout každou částí těla.

  Orgány jsou korporace, které vykonávají všechny funkce těla. Imunitním systémem je tajná policie, která loví nemoci (tj. disent, “cizí” myšlenky nebo jiné znečišťující látky národní vůle). Jednotlivý občan je jen buňka – postradatelná, nahraditelná, ale nezbytná součást celku.

  Není fašismu bez politiky. Fašismus není jen synonymem autoritářství nebo reakčních hodnot, je to úplná, totalitní politická ideologie. Mluvit o “fašismu v nepolitickém smyslu” je trochu jako mluvit o “křesťanství v nenáboženském smyslu”, to úplně nedává smysl.

  • Kryptofašismus je skrytá forma fašismu.
   Směřuje k politickému fašismu, ale navenek se od něj distancuje, protože politický fašismus je odmítán společností nebo je přihlášení se k němu v rozporu se zákony konkrétního státu.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Kryptofa%C5%A1ismus

   A nahoře vám říkám, že neexistuje nepolitický fašismus.

 6. V.Dekuji jmenem svym a ctenařů za vysvetleni a fundovany odborny vyklad.A myslite ze se tim vsim musime se ctenaři řidit,anebo se na to vykašlat a žit si svuj svobodny zivot tak jak si ho udělame?Do teď jsme o zadnem kryptofasismu neslyseli ani nam nechybel,kdyz jsme sli svobodně koupit rohliky,do prace a třeba na dovolenou kdekoliv na svetě.Myslite ze ho budeme potrebovat do budoucna?

  • Je to na vašem uvážení, Kolemjdoucí. Zařiďte se dle svého rozumu, máte-li jaký.
   Ale opovažte se ještě někdy znevažovat názory diskutujících.
   Každý má právo vyjádřit svůj postoj a opakuji, že vy s tím nic nenaděláte, i kdybyste se na hlavu stavěl.

 7. V.No ale prave ze ja zadny rozum nemam a ptam se tech co maji rozumu pry za dva.Tak jako Vy kdyz pry chudaci na Donbase trpí a ze to mate tuty informaci.No a pak najednou pan ucitel vrahu a zlocincu rekne,ze strileli jedni po druhych(kdo jim tem Donbasanum ty tanky a dela dal nevite?).No a pry aby to rozkradli ty suroviny a meli se fajnovo ta sebranka zlodejů.Ale vite co si myslim? Ze ten vrah a zlodej si vymyšli a ma strach rict pravdu.Zabijet a vrazdit vsechno co se hybe strach nema,ale rict jak to bylo od 2014 se klepe strachy.No ale co ty Vase tuty informace? Mame v tom guláš se ctenaři.

  • Neumíte číst? Odpověděl jsem vám.
   Na internetu zajisté najdete dostatek informací z obou stran a je to jen otázka vaší neschopnosti, že nejste schopen si je vyhledat.
   Stačí?

 8. V.No ale ja sazel na Vase perfektni imformace ze pry Evropa zmrzne,covid vyhubi lidstvo a ze Ukrajina je agresor a RF oběť.No vidite a je to prý naopak.Ty informace to jsou previt že? Jeste ze nam to ten vedouci zlocincu a vrahu objasnil.Uz i Vam je to jasné že?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*