Novotný překročil všechny meze
Sdílet článek:

PL

Překročil všechny meze, nemá v ODS co dělat. Známý provokatér Pavel Novotný, který je za občanské demokraty starostou v Řeporyjích, se pustil na tenký led, který pod ním může prasknout. Napsal, že dcera Felixe Slováčka Anička, která se léčí s rakovinou, zemře a nemá už žádnou šanci. Část ODS je šokována, zazněly výzvy k Novotného vyloučení i omluva rodině hudebníka Slováčka.

Kontroverzní starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný z ODS čelí masivní vlně kritiky. Na sociální síti X se totiž opřel do hudebníka Felixe Slováčka a napsal, že mu zemře dcera.

Novotný na sociální síti reagoval na fotografii z předvolební kampaně uskupení STAČILO, které vede šéfka KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná. Ta na snímku pózuje právě s Felixem Slováčkem a dalšími političkami.

„Felix byl vždycky debil,“ napsal k fotografii Pavel Novotný, který ji sdílel na svém profilu na síti X. Následně připsal ještě další větu, která vyvolala bouři. „Dávám mu pokoj asi rok a půl co vím, že mu zemře dcera. Anička, bohužel, nemá žádnou šanci. Ale tohle přehnal,“ napsal politik ODS.

Následně se snažil v celé řadě dalších příspěvků hájit. „Vůbec nechápu, co jsem měl provést,“ zareagoval na kritiku. „Byl jsem vzbuzen sleděm, kterému také vadí pravda, co jsem napsal o Aničce. Smazal jsem, omlouvat se nebudu a jděte do prdele,“ pokračoval Novotný v jízdě na sociální síti. Na většinu rozhořčených komentářů reagoval řeporyjský starosta slovem „chcípni“.

Za několik hodin později změnil Pavel Novotný názor a nakonec se přece jen omluvil. I když původně tvrdil, že se omlouvat nehodlá. „Tak já se tedy omlouvám, za zcela nevhodný tweet týkající se rodiny Slováčkovy. A jděte na týden do prdele. Omlouvám se upřímně a nesmírně svého tweetu lituji,“ vzkázal Pavel Novotný.

Do bývalého bulvárního novináře a nyní politika ODS, který je svými kontroverzními výroky proslulý, se pustili prakticky všichni, kteří na jeho výstup na sociální síti reagovali.

Nikde se však neobjevila vyjádření politiků ODS, nemluvě o stranických nadřízených Pavla Novotného. ParlamentníListy.cz proto reakce některých významných představitelů největší vládní strany přinášejí.

„Za pana Novotného se stydím a stydím se i za ODS, dříve konzervativní stranu, že ho i jeho excesy toleruje. Panu Slováčkovi i jeho dceři se za naši stranu omlouvám,“ uvedl pro PL dlouholetý senátor ODS Jiří Oberfalzer.

Podle europoslance a dlouholetého vlivného člena ODS Jana Zahradila měla strana Pavla Novotného dávno vyloučit. „Mně už Novotný nestojí za komentář, dávno měl být z ODS s ostudou vykopnut. Je smutné, že vedení ODS jeho šílenosti dlouhodobě „vymlčuje” a neřeší. To se jim vrátí,“ řekl naší redakci Zahradil.

Člen pražské oblastní rady Alexander Bellu míní, že by vedení ODS mělo posoudit Novotného budoucnost ve straně. „Člověk by se takhle neměl vyjadřovat v běžném životě, natož v roli politika a starosty. To je nepřijatelné. Jaký bude postup strany, to je na výkonnou radu a vedení strany, zda jsou podle nich takové věci v pořádku a zda se to slučuje se stanovami a dobrým chováním v rámci naší strany,“ řekl nám Bellu.

Kontaktovali jsme i předsedu pražské ODS a poslance Marka Bendu. Ten zatím naše dotazy nechal bez reakce.

Podle zjištění redakce PL už pražské ODS došla s Pavlem Novotným trpělivost. „Už dlouho je jak osina v zadku a jeho nejnovější výstup překročil všechny meze. Co řekl, to je šílená prasárna, za to by si zasloužil veřejně naplivat do obličeje. Takové naprosto nelidské chování nepatří do společnosti a už vůbec ne ke starostovi, byť malé vesnice. Takto se žádný politik nikdy nesmí chovat,“ sdělil nám významný člen pražské ODS s tím, že takový pohled na Novotného není ve straně zdaleka ojedinělý.

Zajímalo nás, jestli dostal Novotný z vedení pražské ODS vynadáno. „Všichni na něho, s prominutím, serou. Pardon, ale jinak to říci nejde. Máme ho plné zuby, nezajímá nás. Dřív když něco vypustil, dostal za to kartáč a pak se omlouval, sypal si popel na hlavu. Dneska na něho nereagujeme a v podstatně s ním nekomunikujeme, což asi on špatně nese, ale je nám to jedno. V každém případě tímhle překročil veškeré hranice, i toho, co jsme mu tolerovali,“ dodává zdroj. Otázkou je, jak by se strana v hlavním městě zachovala, kdyby někdo navrhl Novotného vyloučení. To je nyní podle všeho jedna z možných variant.

Současný případ, kdy se Pavel Novotný vyjádřil ve stylem, že nenajde zastání prakticky u nikoho, není zdaleka první. Pražský politik ODS je pověstný tím, že provokuje a rád zachází za hranu. Opakovaně mu to přivodilo i problémy s policií a soudy. Byl odsouzen za nebezpečné pronásledování nebo hanobení národa a rasy. Novotný je v podmínce a soud varoval, že pokud se bude nadále dopouštět podobných činů, skončí ve vězení.

 

PL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Obřezanec Novotný je docela obyčejné psychopatické hovado. A stejně tak všichni ti, kteří ho volili.

  2. Té židovské kurvě se stejně nikdy nic nestane…Měli se zeptat ještě fialenka a prodavačky titulů,když ho mají tak rádi👍

  3. Tenhle otylý debil, překročil meze už dávno. Stejně jako jeho ochránce Fiala a jehío družina.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*