O ropě, teroristech a vzácné pirátské upřímnosti
Sdílet článek:

PETR MACINKA

Česko utne závislost na ruské ropě, dozvídáme se ze středečního vydání deníku Právo. Jak potvrdil premiér Petr Fiala, již příští rok poteče do České republiky veškerá ropa už jen z Itálie. Raději nebudeme hnidopišsky zkoumat, kde přesně berou ropu Italové a proč většinou z Ruska, a panu premiérovi poblahopřejeme k tomu, jak famózně on i jeho ministři zvládají řídit energetickou krizi.


Zdroj grafu: statista.com 

Zatímco pražský primátor z ODS Bohuslav Svoboda už několik měsíců vyjednává s extremisty z nátlakových zelených organizací Last Generation a Extinction Rebellion, v okolních státech dochází úřadům trpělivost. Dnešní zpráva z Německa uvádí, že „z pověření Bavorského kriminálního úřadu a mnichovského státního zastupitelství zahájili vyšetřovatelé zátah proti tzv. Poslední generaci. Celkem bylo prohledáno 15 nemovitostí v několika spolkových zemích a bylo zahájeno řízení proti sedmi osobám ve věku od 22 do 38 let, které jsou podezřelé ze založení nebo podpory zločineckého spolčení podle příslušného ustanovení německého trestního zákoníku.“

Tak jen až zase budou tito stejní lidé zvát veřejnost na svoje teroristické blokády života v Praze, vzpomeňme si, že u nás jim policie oficiálně „pomáhá a chrání“ je a Magistrát jim k tomu poskytuje legální pouvoir. Blahopřejeme ODS k tomu, že má tak osvíceného a progresivně uvažujícího primátora. Ne jako nějací Němci.

Proces názorového obrušování, který znamená raději si nemyslet, respektive neříkat nahlas o ničem zásadně nikdy nic, je patrný u všech vládních politických stran (s výjimkou lidovců, kteří tento postoj zastávají již od roku 1919). Nevyhýbá se ani radikálně levicovým pirátům. Někdejší kandidátka na předsedkyni této vládní strany Janka Michailidu má velký problém poté, co odhalila své levičácké ledví a pochlubila se dojemnou reportáží z návštěvy akce „Dny antikapitalismu“. Deník Právo dokonce uvádí, že piráti hlasují „o jejím vyloučení z vedení strany“.

Papalášství a pokrytectví jsou dvě základní hodnoty, které piráti do své genetické výbavy evidentně přejali od ODS. Ta si taktéž vybrala jinak docela trefný a výstižný (byť lehce provokativní) výrok Václava Klause ml., aby se tohoto svého enfant terrible lacině zbavila. Janka Michailidu, která si dovolila zpochybnit velikost vůdce Bartoše, když se rozhodla kandidovat proti němu, ale která zároveň upřímně ukázala světu skutečnou (neomarxistickou) podstatu pirátské přirozenosti, je pro šéfa své strany stejnou osinou v pozadí, jako kdysi býval Václav Klaus ml. Petru Fialovi, když mu neustále připomínal principy, hodnoty, ideje a zásady, na nichž byla ODS – dnes již v podstatě karikatura sebe sama – původně postavena.

Problém má i další velká osobnost naší politické scény, lidovec Tomáš Zdechovský. Sňatkoví internetoví podvodníci až z dalekého Dallasu se rozhodli využít jeho krásné tváře, aby jí oklamali důvěřivé Američanky! A protože pan Zdechovský je krasavec zcela mimořádný, vybrali jeho jménem od těchto vdavkychtivých dívek a dam „stovky tisíc dolarů“. Možná, že by v Bruselu občas měli hlasovat i o titulu Miss europarlament, protože náš Tomáš Zdechovský by nepochybně měl v této soutěži šanci vítězit opakovaně.

 

PETR MACINKA

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*