Odborník? Kolaborant!
Sdílet článek:

HONZA PALUSKA

Já celkem rozumím tomu, že někdo považuje soudce, který se nějakých 40 let specializuje na trestní právo, za odborníka. O tom ani po tom. Problém je ale v tom, že funkce ústavního soudce ani tak není o teoretické znalosti práv, jako spíš o citu a přístupu. Citu k ochraně občanských svobod a přístupu k demokracii. To, že jste technokrat, který zná každé písmeno v trestním zákoníku, ještě neznamená že máte nějakou nezpochybnitelnou kvalifikaci na to být soudcem Ústavního soudu. Kvalifikace z vás nedělá morální autoritu! Tu z vás činí až to, jak tuto kvalifikaci využíváte.


JUDr. Fremr, stejně jako tisíce dalších lidí v této zemi, se zcela svobodně a dobrovolně rozhodl kolaborovat se systémem, který své občany vraždil, kradl jim majetek, zavíral je za smyšlené skutky do vězení, ohýbal jim páteře, mstil se na jejich dětech, ničil tuhle zem, její přírodu i kulturní bohatství. A my jsme za to pana Fremra nepotrestali. Naopak, mohl mezi námi dál žít a vykonávat svou práci. A to přes to, že naprosto flagrantním způsobem pošlapal vše, co pojem “spravedlnost” představuje.

Ne, nikdo ho ze “srázu” neshodil. Naopak! Exponentům totalitního, bolševického režimu jsme dali bianko šek k fešáckému životu ve svobodě. V té samé svobodě, kterou nám oni svým aktivním počínáním léta upírali. Pokud jsme někoho shodili ze srázu, tak to byly oběti pana soudce. Zapomenutí, opuštění společností, která byla a mnohdy stále je vůči bezpráví které na nich bylo spácháno naprosto apatická. Jejich příběh nás nezajímá, jejich oprávněný pocit křivdy je nám lhostejný. Hlavně ať nestojí v cestě noblesnímu panu soudci.

Za mě osobně? Nasrat, pane nobleso! Už kvůli těmto lidem, kterým vaše noblesní vystupování v soudcovském taláru lidové demokracie často zničilo zbytek života, jsem rád, že ústavní soudcem nebudete. Nemáte na to totiž tu nejdůležitější kvalifikaci – čisté svědomí. Ať se ty plačky třeba zalknou.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Státní službu by mohl místo ministerstva vnitra koordinovat úřad vlády
  ))))
  Koordinaci státní služby by nově měl mít na starosti místo ministerstva vnitra úřad vlády. Počítá s tím novela zákona 234/2014 Sb. o státní službě, kterou ministerstvo vnitra plánuje poslat do připomínkového řízení. …

 2. S článkem celkem souhlas,až na to,že si myslím,že tuto zem,její přírodu,kulturní bohatství a páteře obyvatel zničil režim polistopadový,který je v mnoha ohledech ještě tisíckrát odpornější než ten socialistický!!!!!

  • Zkus to říct do očí pozůstalým po popravených politických vězních. Okradeným živnostníkům a rozkulačeným sedlákům. Všem, kdo se nedostali na školy, protože strana usoudila, že mají po předcích škraloup. Pétépákům a politickým vězňům rubajících smolinec v Jáchymově. Máš tolik odvahy?
   Jiná věc je, že posledních několik vlád nás úspěšně táhne stejným směrem a ta současná to bere zkratkou.

   • A víš ty vůbec o čem kecáš? Petepáci si žili jak prasata v žitě a vím o čem píšu neb jím byl můj švagr, když jsem za čtyři roky narukoval já tak jsem to mohl posoudit. Nejraději mám lidi jenž vědí hovno a vše študovali v televizních análech, nebo kanálech? Atd. nemíním dál psát, tito lidé by si měli počkat s jejich zviditelňováním až vymře starší generace.

   • Jen dodatek, v Jáchymově kroutil počátkem 50tých let můj otec, takže o tom také vím své.

   • První čím polistopadový režim začal bylo,že mezi obyčejný a sprostý lid vypustil to nejhorší,co se v našich kriminálech nacházelo-to odhadem expertů stálo život asi 500 lidí,tudíž mnohem víc,než oněch popravených politických vězňů za 40 let-samozřejmě adekvátně tomu zničených rodin a jiných,navazujícícch lidských osudů..
    V “naší” zemi už nám nepatří ani psí hovno na chodníku,zemědělství,který bez dotací není schopný vypěstovat už vůbec nic,zlikvidovaná živočišná výroba..
    Co se přírody týče,dnešním režimem bylo neustále omýláno,jak komunisti zničili Krušné hory-a dnes????Jeďte se podívat do jakéhokoliv lesa kamkoliv v republice-díky polistopadovým “hospodářům” všechno vykácený nebo sežraný kůrovcem,místo lesů pustina,řeky otrávené od nadnárodních společností
    O tom kulturním bohatství v dnešní době snad ani nemá cenu se zmiňovat a bezpáteřnost národa????Ani za éry socializmu jsme se nemuseli klanět SSSR tak,jako dnes našim západním “spojencům a přátelům”,kteří nás uvrtali do svých válek(Irák,Afghanistán),do svých multikulti,green deal a gender šíleností,do své falešné humanity a povinné solidarity-na to já Vám kašlu!!!!!

   • Tím co jsem napsal výše ale nechci říct,že nesouhlasím s tím,co jste tam napsal,to je samozřejmě zase druhá stránka věci-nezastávám se dnešního režimu,ale nemíním hanit úplně vše,co bylo za toho minulýho-i ten měl svoje prasárny,samozřejmě-a proto opovrhuju židobolševiky,proti komunistům zase až tak moc nemám-komunista je u mě třeba soužka Švorcová,která zůstala svým ideálům věrná až do smrti-židobolševici,ztn.bezcharakterní prospěchářské svině jsou u mě třeba ten soudruh,o kterým je článek,nebo ztělesnění “slušnosti” a “morálky” bolševickej lampasák,bohužel toho času náš soudruh prezident petr pávek se svojí paní soudružkou

 3. Současná vládnoucí garnitura je také kolaborantská. Už se ani nesnaží tvářit samostatně. Přebírá bruselské nesmysly a nehoráznosti s poslušností poražené africké kolonie 19. století. Proč by si takoví lidé nevybrali kolaboranta prověřeného, pro něhož spravedlnost mnoho neznamená a který bude rozhodovat politicky jako v minulosti? Vždyť je to logická volba.

  Přece do důležité instituce nedosadí lidi ochotné, nebo dokonce disponované hledat spravedlnost? Vzniklo by tím riziko, že verdikt nebude vyhovovat v současnosti prosazované politice. Fremr má pouze smůlu, že své vlastnosti osvědčil příliš veřejně a že se na něho zaměřili novináři.

  Noblesní prezident je na tom podobně. Nelze na něho vytáhnout pohnuté příběhy obětí, protože neměl funkci kde by o lidech takto rozhodoval. “Jen” byl jakožto rozvědčík ochoten zemřít za režim který to všechno organizoval.

 4. T.No a Vam a Vašemu vůdci by se libilo,kdyby naše vlada kolaborovala a přebirala smysly od RF.Tak tam vyřidte,že doufáte marně.Nám se v té poraženeckè kolonii na Africky zpusob líbí,a netoużime se stat kolonii RF.No a pokud Vy jo,mate možnost svobodnè volby.Tak si to užijte.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*