Olympijská myšlenka je dnes už spíše smyšlenka
Sdílet článek:

OTO KADĚRKA

Mám za to, že i nesportovec si všimnul, že v posledním týdnu se zdvihla vlna sportovních zpráv o jednu zásadní informaci. Jak to myslel a jak to řekl David Svoboda o záměrech Olympijského hnutí ve vazbě na válečný stav mezi Ruskem.

Já jsem to zaznamenal až z politických rubrik všech serverů jak se na něj sesypaly. Někteří ho označili až za válečného štváče. Nevím jestli jsem špatně byl hodnocen v předmětu logiky na výbornou, ale David Svoboda svým projevem zcela pravdivě popsal stav , který je z pohledu sportovce , který je mu nejvlastnější.

To co se na něj sneslo následně jako vojáka je až nedůstojné armády, která je členem obranného paktu. Tolik politického tlaku za to, že jako voják-sportovec sdělil : „ že první obětí každého válečného konfliktu je pravda „ by měl být navržen na Nobelovu cenu míru. To, že komentátorka ucítila příležitost „dostat“ z něj dalšími otázkami něco senzačního je za mne spíše na zamyšlení se nad veřejnoprávním posláním České televize, která rozhovor odvysílala. Pokud tedy Česká televize jako veřejnoprávní medium shledala v rozhovoru něco co je v nesouladu s dobrými současnými mravy, tak pořad měla ihned utnout a ne následně ještě začít živit senzaci a zvyšovat si tak nad neštěstím sledovanost. Ale už je taková doba – sledovanost je nade vším.

Senzaci, kterou ministryně Černochová zcela nestydatě použila pro své vlastní PR. Jen si vzpomeňme jak byla aktivní v dodnes nevysvětlené kauze mrtvého traktoristy na polském území, kdy pomalu vyzývala NATO k odvetě. Nebo snad máte pocit, že žijeme v pravdivých informacích o všem co se děje a souvisí s tím konfliktem ? Co třeba plynovod NorthStream….

Já jsem sportovec. Na olympiádě jsem nikdy nebyl jako sportovec, jako divák a funkcionář ano. Jako divák jsem si ji užil, jako funkcionář jsem se taky dostal do sporu s Olympijským výborem – tedy tím českým. Tak si moc dobře pamatuji, jak se má dobrá vůle v nevoli funkcionářů následně obrátila. Rozhodl jsem , že jeden účastník může odjet na jiný závod s ambicí, když ten jeho hlavní závod již na hrách proběhl. Taky se tam pak hledala senzace místo pravdy. Pravda je totiž jen jedna a je těžké ji proti jakékoliv lži a smyšlence obhájit. Je to nejtěžší z úkolů.

Za mne by jsme se měli vrátit k základům olympijské myšlenky, kdy jednou z nich byla ta skutečnost, že se zastavily všechny války a boje po čas olympijských her. Dokonce se uvádí, že po čas her se v dějišti nesměly objevit žádné zbraně a žádní ozbrojenci. Tedy opět z logiky věci. Pokud je někde na Světě válka neměly by být Olympijské soutěže povoleny. Ad absurdum, při Olympijských hrách by neměl mít nikdo v dějišti zbraň, tedy ani ostraha…

Podle mne, a to jsem celoživotní sportovec, jsou Olympijské hry v dnešní podobě již přežitkem. Zdaleka se tam nepotkávají nejlepší ale spíše všichni podle i politických a tendenčně aktuálních témat. Nechci se do toho zamotat podobně jak David Svoboda.

 Oto Kaděrka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*