Glosa MM: Nezapomenutelný zážitek
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Vidět českého premiéra, kterak při návštěvě Izraele čte z papíru mizernou angličtinou Benjaminu Netanjahuovi odpověď na své přivítání, je skutečně silný a nezapomenutelný zážitek. To si najděte a pusťte!

O skvělých kvalitách nového poradce české ministryně obrany Černochové Naďě svědčí jeho odpověď na otázku, proč nejde lidem demonstrujícím proti covidovým opatřením vysvětlit, v čem se mýlí:
„Já normální lidi nevidím, jen opice, rváče, extrémisty a psychopaty“.

Ministerstvo obrany podepsalo smlouvu na 48 izraelských protiletadlových střel I-Derby Long Range. Nákup za 2,8 mld. Kč již schválila vláda.
Doufám, že si nekladete naivní otázku, k čemu nám ty rakety budou. Copak nevíte, že Ukrajincům občas něco ulétne za hranice? A čím bychom to sestřelili, že ano?

Viktor Orbán na rozhlasové stanici Kossuth:
„Plán A byl, že Ukrajinci budou bojovat ve své vlastenecké válce, my k tomu dodáme peníze i vojenské vybavení a Ukrajinci na frontě zvítězí.“
„Je zřejmé, že takhle to nepůjde. Ukrajinci na frontě nezvítězí. Každý vojenský odborník to říká, jen politici se neodváží přiznat, že jsme zvolili špatnou strategii.“
„Jenže všichni byli velmi moudří a vysvětlovali, jak zvítězíme, tak jsem tomu proti velké většině nedokázal zabránit.“
„Není ani řeči o tom, že ruský prezident v Moskvě ztratí moc v důsledku chaosu po prohrané válce. Taková byla totiž evropská strategie. To nepůjde a v takové situace je potřeba se zastavit a přiznat, že plán A selhal, udělejme plán B.“
„Teď máme takové představitele, kteří nejsou schopni tento problém vyřešit. V mírových časech jsou možná dobrými vůdci, ale za současné situace s tímto vedením neuspějeme. V Bruselu je potřebná změna.“

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. K.Tak si přečtěte zákony na kterých se pan autor podílel spolu s panem neomylným,a jenž způsobily výprodej vytvořeného bohatství pracujícími socialistického Československá do ruk zahraničního kapitálu, a jsou důsledkem toho,ze nám tu už nic nepatřï.Vsechny další vlády už jen hasí tu mizerii kterà má počátek v naprosto benevolentních zákonech tè doby,kterà umožnila největší zlodějnu všech dob.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*