P.C.Roberts: Washington vzkřísil přízrak jaderného Armagedonu
Sdílet článek:

P. C. ROBERTS

Vlády USA a Izraele se od ostatního světa izolovaly jako dvě nejnebezpečnější vlády na zeměkouli. A loutkové vlády evropské tím, že zahraniční politiku Washingtonu bezhlavě následují, sklízejí opovržení svých občanů.

Před 11 měsíci Vladimir Putin popsal Federálnímu shromáždění Ruské federace Západ takto: “Chovali se stejně nestydatě a licoměrně, když ničili Jugoslávii, Irák, Libyi a Sýrii, a tuto hanbu ze sebe už nikdy nesmyjí. Pojmy jako čest, důvěra a slušnost pro ně přestaly existovat. Za dlouhá léta kolonializmu, diktátu a hegemonie si zvykli na to, že jim je dovoleno vše. Zvykli si plivat na celý svět.

Ukázalo se, že s lidmi žijícími ve stejné zemi, jako žijí oni, jednají se stejným pohrdáním, jak by s nimi jednal pán ze země cizí. I tyto své totiž cynicky oklamali a svými dlouhými a vymyšlenými historkami o hledání míru či o dodržování rezolucí Rady bezpečnosti OSN o Donbasu napálili.

Západní elity se zkrátka staly symbolem totálních a bezzásadových lží“.

Ruským politikům a novinářům trvalo dlouho, než se vzpamatovali ze své iluze o tom, že spolu se zánikem komunizmu se svět stane společenstvím, které se bude řídit dohodnutými pravidly. Mnoho ruských intelektuálů a novinářů mělo zvláště o Spojených státech idealizovaný obraz, který je vedl i k chybnému chápání skutečných záměrů Washingtonu vůči Rusku. Jak jinak si lze vysvětlit nedostatečnou připravenost a reakci Ruska, když Washington svrhl zvolenou vládu Ukrajiny, či když Gruzie napadla Jižní Osetii?

Jak Putin nyní chápe, jsou současné důsledky mylného očekávání ruské vlády ohledně spravedlivých a čestných vztahů se Západem, vážné. Pokud totiž degradace Západu nepovede k jeho kolapsu, je válka nevyhnutelná. Americké a evropské národy jsou bez vlivu na své vlády, které slouží agendě finančně mocných. Současně však když Západ přesvědčil svět o tom, že se nedokáže červenat ani za svou účast na genocidě, stalo se pravděpodobné, že i ti nejvíce prozápadní Rusové se od washingtonských léček budou nejpravděpodobněji držet poněkud opodál.

Takže: Poté, co Západ rozbil důvěru v něj kladenou a během sovětské éry budovanou, zavládla nad Zemí opět hrozba Armagedonu. A tváří v tvář této hrozbě ustupují všechny hrozby ostatní do nicoty.

 

Překlad: Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 2,08 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Že tomu odpornému pidlovokému russáckému vajglovi není na blití ze sebe samotného.
    No, asi není, psychopati a russáci žádnou sebereflexi nemají.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*