Mejdan paní Maláčové budou splácet ještě naše vnoučata
Sdílet článek:
V neděli jsem si na chvíli zapnula diskusi na Primě, kde vystupovala paní ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD. Tolik arogance a nekompetentnosti jsem dlouho neviděla. A víte, co je na tom nejhorší?

Ne to, jak tato paní vystupuje, ale jak se doopravdy chová.

Současná vláda se rozhodla uspořádat před volbami obrovský mejdan. Jenže na něj neměla peníze. A tak si sociální demokracie s ANO 2011 rozhodli jít do kasiček našich dětí a vnoučat a vybrat jim prasátka. Díky tomu dneska na mejdanu mohou mít všechny estrádní zpěváky a hlavní dodavatel občerstvení z nejmenovaného holdingu dostane zaplaceno dopředu a ještě si může vyfakturovat prémii za včasné dodání.

Ano, je skvělé přidat plošně 3000 všem státním zaměstnancům. Ano, nerozlišují, kdo je dobrý a kdo ne. Neříkají, kolik to bude stát. Jana Maláčová ani Alena Schillerová si nikdy nebudou lámat hlavu s tím, kdo to splatí. Prostě přidáme, dluh naroste, a že za dvacet let přijde exekutor a bude chtít peníze zpět, s tím si hlavu nelámou. Ale to opravdu chceme?

Osobně mi je tento způsob uvažování naprosto odporný. Když se před deseti lety v Česku objevily informace o tom, jak úředníci v Řecku dostávali třinácté a čtrnácté platy, řada lidí u nás nevěřícně kroutila hlavou. Ano, to byla realita. Mnoho lidí mělo v roce 2008 Porsche, aby v roce 2011 zjistili, že nemají peníze na jeho provoz a opravy. Prostě si ho nemohli dovolit. Současná realita je taková, že Řecko muselo zprivatizovat téměř vše, co mu patřilo, řada lidí žije z měsíce na měsíc a dluhy bývalých vlád nebudou schopni splatit ani jejich pravnoučata.

Už po tomto čtyřletém mejdanu neustálého rozhazování nás bolí hlava. A pokud bude současný mejdan ještě pokračovat, pak jsme na nejlepší cestě jít řeckou cestou. A to já rozhodně nechci. Půjčovat si člověk má na investice, nikoliv na spotřebu. A mám své děti natolik ráda, že na tomto mejdanu se prostě spolupodílet nechci.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*