Palec dolů
Sdílet článek:
Včerejší televizní projev premiéra Fialy k národu potvrdil jak svou formou, tak obsahem, že se poměry u nás nevyvíjejí dobrým směrem.

Hlavní média, především ta veřejnoprávní, umožňují premiérovi komunikovat s veřejností imperátorským stylem – nikým nepřerušovanými sólo monology, což nebylo nikdy umožněno nikomu z jeho polistopadových předchůdců. Myslím, že to není v důsledku nátlaku premiéra a vlády na hlavní média. Je to projev totálního propadnutí politickému aktivismu ze strany médií, která na kritický odstup od moci a svou nezávislost zcela rezignovala a vědomě a přímo se aktivně účastní politického boje.

Fiala se tak charakterem a atmosférou svých projevů podobá svému nenáviděnému protivníkovi Vladimiru Putinovi, na kterého svaluje všechny problémy a potíže světa i naší země, s tím rozdílem, že na rozdíl od něho nic nového ani důležitého neříká. Všichni vědí, že vláda nevěděla a neví kudy kam, všichni vědí, že ceny energií i po zastropování jsou likvidační, všichni proto budou nuceni maximálně šetřit a uskrovňovat se, protože tuší, že případná vládní pomoc přijde jako vždy pozdě nebo vůbec. Nikdo z vlády nikoho v této situaci k šetření vyzývat nemusí. To je pro obyčejné lidi existenční nutnost.

Fiala neřekl nic, co by ospravedlnilo jeho mimořádné vystoupení týden před volbami. Nemá žádné nové sdělení, nemá se čím chlubit – inflace je rekordní, stejně jako ceny energií, jeho servilní postoj vůči Bruselu a Berlínu, jejichž politika dnešní katastrofu umožnila, je neměnný. Schovávat se za Putina a Ukrajinu nelze donekonečna.

Za týden u komunálních a senátních voleb přijde první test trpělivosti voličů. Vláda je nemůže balamutit do nekonečna. Ten děsivý účet totiž nezaplatí ona, ale občané.

 

JIŘÍ WEIGL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Premiér se drobnými ústupky snaží tuhle vládu udržet co nejdéle u moci. Mají před sebou velký úkol, zničit, co tu ještě zbylo. Zadlužit zemi, uvalit na občany likvidační ceny energií a hlavně pomocí majetkových daní vše vyvlastnit. Nakonec veškerý majetek předat “věřitelům”.

      • No mate to trochu popletene.Dela co muze,a co zdedil po 30 letem panovani tech pred nim.Kdyby nebyl covid a valka,je to uplne o necem jinem.A jestli myslite,ze Vy lip nez on,tak prosim nastupte a ukazte.Ja osobne bych to nedelal ani za miliardy.

1 Trackback / Pingback

  1. Palec dolů » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*