Pane premiére, bez urážek, prosím
Sdílet článek:
„Protest na Václavské náměstí svolaly síly, jež se hlásí k proruské orientaci, mají blízko k extrémním pozicím a jsou proti zájmům ČR,“ řekl premiér.

Patřím ke generaci, která žila pod ruskou, resp. sovětskou, nadvládou polovinu svého života. Ale nebudu generalizovat, protože bych zavdala příčinu k napadání. Tedy jen osobní názor. Myslím, že nikdo soudný mě nemůže podezřívat ze sympatií k ruským mocenským choutkám, zvlášť když si živě pamatuji ruskou okupaci a ruský tank stojící před naší školou. “Jen tak pro legraci” mířil na náš vchod vždy před začátkem a po konci vyučování. Když jsme šli do školy a ze školy, otočil hlaveň kanónu, asi se vojáci nudili, zbytek doby mířil na Ministerstvo obrany (ulice Československé armády – náměstí Svobody, Praha 6).

Tehdejší politická reprezentace podepsala kapitulaci v podobě Moskevských protokolů. Poslechla tedy tehdejší nadnárodní vládce a nejednala v zájmu své země. Jen historická zkušenost mě vede k obezřetnosti vůči vládám, které poslouchají rady, instrukce a nařízení ze zahraničí a řídí se podle nich. A je mi úplně jedno, jestli tyto povely přicházejí ze západu, z východu nebo z Marsu.

Diví se premiér, který nepracuje v zájmu své země, a dnes často už ani v zájmu svých voličů, že se tito lidé sejdou a požadují demisi vlády?

V dnešní hyperkorektní době se musíme vyjadřovat tak, abychom se nikoho nedotkli. Zejména menšin. Jestli se nás sešlo podle odhadů policie 70 000, nejsme chráněná menšina?

A jsme vůbec menšina, když výzkum agentury CVVM za 5-7/2022 uvádí, že vládě důvěřuje 28 % lidí, spíše nedůvěřuje 32 % a plnou nedůvěru projevilo 36 % lidí?

Může nás premiér, kterého jsme si zvolili, aby zastupoval naše zájmy, beztrestně urážet? V době, kdy každá menšina je chráněna zákonem a trestní oznámení létají vzduchem jak komáři u rybníka?

Narodila jsem se jako Češka, tohle je “země česká, domov můj”, nejsem extremistka ani ruský šváb, ale to nic nemění na tom, že současná vláda vládne špatně, nikoli v zájmu občanů vlastní země. A žádný slušný, vzdělaný premiér si nemůže dovolit primitivně nálepkovat a dehonestovat občany své země.

 Radka Johnová

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. A těch lidí tam patrně bylo přes 100.000. Rétorika fialy se vůbec neliší od husákovského označování protestujících jako “ztroskotanci a zaprodanci”. A fiala dopadne hůř než Husák.

    • Liší se to tím, že Husák jen nadával. Fiala dělá reklamu Putinovi. Jeho politika nám draticky škodí a on sám se stylizuje do role protiruského válečníka. Každého v tu chvíli napadne, že Putin je nepřítel našeho nepřítele…

1 Trackback / Pingback

  1. Pane premiére, bez urážek, prosím » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*