Pekarová a migrace … začala by dětmi




Sdílet článek:
Předsedkyně TOP 09 se vyjádřila k migraci tak, že by přijímala „prověřené“ osoby a začala by dětmi. Hezky se to mluví, že ano.

Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09, byla v pořadu Politalk.  Ministerstvo práce a sociálních věcí beru jako výzvu, na kterou jsem připravena, říká předsedkyně TOP Markéta Pekarová Adamová. Za prioritu považuje důchodovou reformu. Pokud se neprovede, nemusí podle ní dnešní dvacátníci v budoucnu penze dostat. V otázce migrace apeluje na solidaritu, sama je pro přijetí části migrantů z nárazníkových zemí. Pražská „jednička“ kandidátky Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) byla hostem podcastu PoliTalk.

Všem zájemcům tento rozhovor vřele doporučuji. Je tam několik zajímavých věcí – například s Dominikem Feri si už několik týdnů nepsala a podobné „zajímavosti“. Nicméně, titulek rozhovoru pro přitažení pozornosti zejména zdůraznil to, že by Pekarová „prověřené“ migranty přijala.

Cituji z rozhovoru:

Otázka: Stále jsem se ale ptala na jinou věc, a sice, zda byste jako členka vlády nabídla nárazníkovým zemím, že část přijmeme.

Pekarová: Odpověděla jsem. Ano, část těch, kteří jsou v těch táborech, ale zase „prověření“, a začněme dětmi. Bavili jsme se tady o konkrétním projektu, kde už jsme měli i více rodin, než bylo potřeba, které by se o ty děti postaraly, rozptýleně po celé republice. Takže by si nikdo ani nevšiml, že to je nějaká „vlna“. To by nebylo ani možné tak nazvat. Spíše symbolická pomoc našim partnerům, kteří s tím problémem mají reálnou zkušenost.

Jako pamětník a podstatně starší člověk než „svazačka“ Pekarová jsem totiž podobnou „migrační“ politiku zažil. Bylo totiž v někdejším socialistickém Československu nutné řešit cikánskou otázku – nyní korektně romskou otázku. Romové v české části Československa prakticky nebyli a nikdo je u nás jako problém nebral. Pak přišla vlna Romů z „východu“, tj. ze Slovenska, a podle teorie o „rozptýlení“ měl být právě romský problém řešen. Romové byli tedy „rozptýleni“ a vznikla romská ghetta zejména v severozápadních Čechách.

Pekarová ovšem zamlčuje jednu zásadní věc – těch tak zvaně „volných“ dětí je v táborech v Řecku skutečně velmi málo. Většinou se jedna o starší děti, které rodiny vyslaly jako „předvoj“, které mají za cíl doputovat nejraději do Německa a pak se pod politikou tak zvaného sjednocování rodin mají za nimi přistěhovat jejich rodiče.

Pekarová tak ukazuje, že do vysoké politiky opravdu nedorostla. A jako „svazačku“ jsem jí nenazval omylem. Jako pamětník jsem ve svém mladém věku zažil dost mladých lidí s „jasnými“ názory na všechno progresivní té doby (tj. jak se dostat tam, kde já pomůžu KSČ a KSČ pomůže mně). Přesně takové typy soudružek si pamatuji. Jak by asi právě dnešní mladí a nadějní politici ze všech českých politických stran dopadli v onom systému jedné strany – asi by se poprali mezi sebou.

Ne, paní Pekarová Adamová – vaši politiku přijímání migrantů stylem, že by si toho nikdo ani nevšiml nechci, a proto vás a celé SPOLU určitě volit nebudu.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. cituji dojčland-Podle státního zastupitelství Abdirahman J. (32) cítil že je s ním v Německu “nespravedlivě zacházeno” +++ Chtěl zabít co nejvíce lidí +++ Oběť mluví před soudem

    zdroj

    https://www.bild.de/bild-plus/news/inland/news-inland/messer-killer-toetete-3-frauen-das-sekunden-protokoll-des-wuerzburger-amoklaufs-79802698,view=conversionToLogin.bild.html

    …když se pachatel v systému přetavuje na oběť , nespravedlivé zacházeno )))))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*