Petr Drulák vyhozen neprávem, řekl definitivně soud
Sdílet článek:

PZ

A je to definitivní. Vyhazov profesora Petra Druláka z Ústavu mezinárodních vztahů neplatí. V odvolacím řízení o tom dnes rozhodl Městský soud v Praze. Informaci potvrdila Drulákova advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.

Profesor a bývalý diplomat Petr Drulák byl z Ústavu mezinárodních vztahů vyhozen neprávem. Ve středu po poledni o tom rozhodl definitivně Městský soud v Praze.

„Vyhráli jsme první soud a dnes proběhlo odvolací řízení u Městského soudu v Praze, který v plném rozsahu potvrdil rozsudek soudu prvního stupně. Znamená to, že výpověď, která byla panu profesoru Drulákovi dána, je neplatná a doručením rozsudku to bude účinné,“ uvedla senátorka a zaroveň advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, která Petra Druláka zastupovala.

Co to v praxi znamená? „Zaměstnavatel bude muset vzít pana profesora zpět a vyplatit mu zpátky mzdu za celé období,“ uvedla pro parlamentilisty.cz Hamplová. Drulák dostal výpověď v lednu 2023, takže mu Ústav mezinárodních vztahů bude muset vyplatit mzdu za více než rok. Ústav je zřizován ministerstvem zahraničí, které v době výpovědi vedl Jan Lipavský.

„Pro pana profesora je to určitě velké nejenom právní, ale i morální vítězství. Městský soud se ztotožnil s tím, co řekl soud prvního stupně, že výpověď byla dána právně zcela nesprávně, že nebyla žádná příčinná souvislost mezi změnami, které chtěl ústav provést, a tím, že si vybral zrovna pana profesora, kterému dal výpověď. Mám z toho velkou radost, je to obrovský úspěch,“ dodala advokátka a senátorka Jana Zwyrtek Hamplová.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*