Po zásluze odměněni




Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Politika Evropské unie je po zásluze odměňována ekonomickou krizí, míra infantilního unijního entuziasmu je evidentně korelována s mírou inflace, která jak plyne z této aritmetiky, je v Čechách nejvyšší, ale o to větší radost máme ze členství v Unii. Řeklo by se, že dík patologické nenávisti k Rusku a podivné environmentální politice máme nejdražší energii na světě, která zbaví evropský luft průmyslové výroby, ale dobrem klonovaný Evropan bude vdechovat morálně a fyzikálně nejkvalitnější možnou materii. Každému po zásluze, hloupost, fanatismus a politickou prolhanost obvykle nečeká nic dobrého a v tomto případě jsou to Arabové, kteří Evropské unii ukáží, co to znamená jednat přirozeně. Arabská emisní statistika relativizuje smysl evropskounijních pseudomorálních dogmat a politiky samotné, Arabům po zásluze připadá evropská politika a politické pletichaření typu čtvrtečního zasedání unijní Rady úplně nicotné a nestojící za zmínku, což se např. dá vysledovat i na francouzském kanále alžírské televizi na satelitu.

V roce 2021 439 milionů Arabů vypouštělo do atmosféry 3185 milionů tun skleníkových plynů, v EU to bylo 3382 milionů tun na 447 milionů lidí, celkem tedy srovnatelná čísla. V letech 2011-2021 EU snížila roční emise o 581 milionů tun, zatímco arabské emise se vyšplhaly na 3185 milionů ze 706 milionů tun. A Arabové mají z pochopitelných důvodů záměr šplhat dál nahoru. V nejbližších pár letech klimatická stopa 19 arabských zemí daleko předčí stopu Evropské unie. Arabský svět pokrývá čtvrtinou celoplanetární emisní nárůst. V Dubaji se koná klimatická konference, ale samotné Emiráty obohatily v roce 2021 atmosféru o 264 milionů tun emisí v ekvivalentu CO2. Francouzi v 2021 emitovali 391 milionů tun, ale je jich šestkrát víc než je obyvatel v Emirátech. Ve Francii za poslední desetiletí emise klesly o 288 milionů tun, v Emirátech rychle rostou bez jakýchkoliv zábran.

V zemích Golfského zálivu se v poušti zpracovávají uhlovodíky, které uvolňují CO2 a také skleníkový plyn CH4. Alžířané znečišťují atmosféru stejným objemem jako Francouzi, ale s výrazně menším počtem obyvatel. Muslimská Indonésie s 274 miliony lidí emituje 2000 milionů tun skleníkových plynů, tj. 2/3 množství EU. V první desítce zemí na světě s největší uhlíkovou stopou na obyvatele je sedm arabských zemí, na prvním místě Katar, v první patnáctce zemí jsou z větších zemí kromě arabských zemí, Austrálie, USA, Kazachstán a Kanada.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. A čím že je CO2 tak nebezpečný? Stačí dotaz těm bojovníkům, 1/kolik % je CO2 v ovzduší a 2/ kolik % z toho je zásluha lidské činnosti. A 3/ kterého že skleníkového plynu je nejvíce a člověk za to (zatím nemůže?)
    Správné odpovědi:
    1/0,04 % Ano opravdu tak málo.
    2/7% z 0,04% tj 0,00028 !!
    3/pára (odpar vody hlavně z oceánů)
    Molekuly vodní páry naproti tomu reagují v mnohem širším spektru vlnových délek. Jako skleníkový plyn jsou až deset tisíckrát účinnější než oxid uhličitý

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*