Rusko očekává bezpodmínečnou kapitulaci Ukrajiny
Sdílet článek:

ROMAN BEDNÁR

Oficiální představitel Ruska v Radě bezpečnosti OSN Vasilij Nebenzja hovořil o krizi kolem Ukrajiny. Naléhavě doporučuje připravit se na kapitulaci Ukrajiny, jak vysvětlil v jedenáctiminutovém projevu v Radě bezpečnosti OSN.

Naposledy Rusko systematicky napadalo a ničilo energetickou infrastrukturu Ukrajiny. To nyní vedlo k rozsáhlým výpadkům proudu v zemi.

“Rusští vojáci minulý týden v rámci speciální vojenské operace na Ukrajině provedli 48 přesných úderů na ukrajinské energetické a vojenské průmyslové lokality, jakož i vojenské a žoldnéřské oblasti,” uvedlo v pátek ruské ministerstvo obrany.

To zahrnovalo i útok ve čtvrtek ráno, který zničil jednu z největších ukrajinských elektráren v oblasti Kyjeva.

“Cíle útoku bylo dosaženo. Všechny cíle byly zničeny,” oznámila Moskva.

Ukrajinské úřady vyzývají každého, kdo ještě má elektřinu, aby co nejvíce šetřil energií.

Prezident Putin uvedl, že se jedná o nezbytnou reakci na ukrajinské přeshraniční útoky na ruský energetický sektor, které byly v poslední době intenzivní a vedly k výraznému poklesu výroby ruského benzínu.

Ruský prezident byl dosud velmi ohleduplný k Ukrajincům, ale někde je i pro něj v tomto směru hranice, zvláště když teroristické útoky Kyjeva již zabíjejí Rusy na ruském území.

“Situace na východní frontě se v posledních dnech výrazně zhoršila,” řekl vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskij, potvrzující nedávné zprávy médií. Syrskij připisoval potíže Ukrajiny většímu zásobování Ruska zbraněmi a vojenskou technikou. Přiznal však také velký nedostatek efektivního personálu.

Nedávné šokující prohlášení ruského velvyslance při OSN se však ztratilo v globálních geopolitických titulcích, kterým dominovala válka mezi Izraelem a Gazou a spory o íránský útok na Izrael.

Velvyslanec Nebenzja řekl před předsednictvem i tato slova:

„Takto se zapíše do dějin kyjevská vláda po nezákonně svrženém prezidentu Janukovyčovi – jako nelidský a nenávistný režim teroristů a nacistů, kteří zradili zájmy svých lidí a obětovali je za západní peníze a za Zelenského a jeho nejbližší kruh.

Za těchto okolností pokusy vůdce kyjevského režimu Zelenského prosazovat svou formuli a svolávat summity na podporu kyjevského režimu jen způsobují zmatek.

Již brzy bude jediným tématem mezinárodních setkání o Ukrajině bezpodmínečná kapitulace kyjevského režimu.“

Na závěr těchto „provokativních“ prohlášení zdůraznil: „Doporučuji vám všem, abyste se na to připravili.“

Zdá se, že toto rozhodné prohlášení je součástí probíhající reakce Ruska na plánovanou mezinárodní mírovou konferenci o Ukrajině pod vedením Švýcarska, kterou švýcarská vláda oficiálně ohlásila na 15. a 16. června v Bürgenstocku nedaleko Lucernu.

Na konferenci je pozváno 100 zemí, ale jedna země pozvána není, a to Rusko.

Toto bude pravděpodobně nejubožejší „mírová konference“, jaká se kdy konala.

roman-bednar.com

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

11 Comments

 1. Tak to je hrdinství čekat na znàsilnovanou Ukrajinu napadenou obrovskou nêkolikanásobnou pŕesilou jak vojensky tak ekonomicky jadernou RF, że tu agresivnì přesilu i přes obrovské hrdinství lid Ukrajiny neustojí.Demokratickè zemê budou zřejmê nuceny přijmout aspon zčásti praktiky diktátorských států,aby je jejich vlčí nátura nezničila.Nenávidí svobodu jednotlivce a ùspěch druhých.Vźdy hledají za svùj bordel vnějšìho nepřìtele.

  • Vvl, vy jste asi autista, ne? To jek když si Sentr stěžoval, že všivaví Vinetů a Olčetrhent napadli vesnici Ponků.
   Asi jste chyběl, když vysvětlovali etiku.

 2. Měl jsem jako malý knížku básniček pro děti od F. Hrubína, ilustrovanou J. Trnkou. Na jedné stránce byl obrázek smutně sedícího chlapečka. A básnička byla:
  Zdálo se mi, zdálo,
  že mám kuliček málo.
  Chtěl jsem jich mít víc
  a teď nemám nic.
  Tato básnička by byla vhodným textem pro pana Zelenského.

  • Dobrá pohádka vždy nabízí nějaké řešení problémů, a tím zlepšuje schopnost dětí zvládat konflikty. Prostřednictvím pohádek se učí, jak zvládat své touhy, emoce a mezilidské vztahy. Poselství a ponaučení příběhu je pointou, i když se v příběhu objevují nereálné věci, ale nechte ty nejmenší, aby tyto kódy rozluštily. Třeba někoho kdo jde kolem…

  • Njn. To jsou ti “všechno, nebo nic!!” a pak sedí a brečí, že nastalo to “nic”. Člověčice by je skoro politovala, kdyby jí to nedělalo takovou prasečí radost.

 3. Chraňbůh, aby hrdí Ukrajinci, kteří (zdraví chlapi pod 50let) nyní “azylují” po celé EU uznali Zelenského “novelu” zákona o odvodech a hromadně nastoupili, v ten moment se Vítkovi “vykulvočkovi” rozpadne jeho konstrukt o nenabírání migrantů ani jejich spolusponzoring prostřednictvím ČR jako hajzl z karet : ) Takže nyní jde ČR “proti” Zelenskému…

 4. Tak nám tady pánové komentátoři sdělili,že napadnout a ukrást pro sebe sousednì stát je naprosto normální věc.No a podivíny jsou OSN a 144 států světa,kteří tuto dobyvatelskou válku odsoudilo a vyzvalo ke stažení žoldáků,zločinců a vrahů na svoje území, kde můžou cvićit jak bulíkovali světu.

  • Máte svatou pravdu, Pešku! Státy se mají pouze napadat a rozvracet! Tak zní SŘZP, neboli světový řád, založený na pravidlech.

   • Na našich pravidlech, samozřejmě.
    Protože jakákoliv jiná pravidla jsou pustá zvůle, anarchie a bezpráví.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*