Podle aktivistů ve Velké Británii nemůže za malý prodej elektroaut to, že to jsou víceméně předražené, pro normální život nepoužitelné hračky, ale Mr. Bean!
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Zelená a mládí vpřed a lidská hloupost taky. Podle aktivistů ve Velké Británii nemůže za malý prodej elektroaut to, že to jsou víceméně předražené, pro normální život nepoužitelné hračky, ale Mr. Bean! Tedy jeho představeitel, Rowan Atkinson.


Ano, slyšíte dobře. Původce všeho zla odhalen. Absurdita uvažování těchto ideologií zasažených lidí dosáhla nového vrcholu. Místo akceptace zjevného faktu, že nejde o dostatečně konkurenceschopné zboží, stále dokola soudruzi z NDR hledají, kde se stala chyba. Hledají všude, jen ne u sebe.

Hněv Boží a aktivistický se na něj sesypal zásluhou organizace Green Alliance, která dostala slovo při během nedávného zasedání výboru pro životní prostředí a změnu klimatu v britské Sněmovně lordů. „Jedním z nejškodlivějších článků byl komentář napsaný Rowanem Atkinsonem v Guardianu,” uvádí Green Alliance, která je nepřekvapivě přesvědčena, že článek byl zavádějící a obsahoval spoustu nepravdivých informací.

Asi nebude překvapivé, že kromě nich a dalších klimapošuků v něm nikdo žádné nesrovnalosti nenašel. Nutno též podotknout, že Rowan Atkinson studoval na vysoké škole elektrotechniku a elektroniku a získal magisterský titul v oblasti systémů řízení a elektomobily měl rád, začal je kupovat jako jeden z prvních ale postupem času zjistil, že nejsou tím pravým ořechovým. Inu zkušenost na vlastní kůži je nepřenositelná.

„Problém spočívá v lithium-iontových bateriích, kterými jsou v současnosti vybaveny téměř všechna elektrická auta. Jsou absurdně těžké, k jejich výrobě je zapotřebí mnoho vzácných kovů a obrovské množství energie. A vydrží asi jen 10 let. Zdá se, že je to zvrácená volba zbraně, kterou máme vést automobilový boj proti klimatické krizi,” říká doslova.

Takže na konec nepřijde Japonec ani Tesla, ale moudrá slova Mr. Beana: „Ekologickým problémem benzínového motoru je benzín, nikoli motor, a zadruhé, v barelu ropy není nic, co by se nedalo napodobit jinými prostředky.” Ale to by musel v hlavách našich ideologů tkvět též racionální mozek, což se aktuálně jeví dost nereálně. Tak snad to vrátí rozum alespoň firmám, které na to dojedou nejdříve. Dřív, než bude fatálně pozdě a na řadu přijde pohon nožní, či zvířecí.

 

fb

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Však jo. Ti stejní idioti před 1000 lety tvrdili, že za nízký prodeje svatejch vodpustků můžou Kataři. A před 400 lety jim zase drhl prodej zaručenejch křížků proti moru, tak holt za to mohly ježibaby ze Šumperska a širokýho vokolí.
    Scénář ani režie se nemění, maximálně tak amsámbl.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*