Podle Forum24 demonstrovali na včerejší „proruské demonstraci“ fašisté
Sdílet článek:

JOSEF NOŽIČKA

Vláda a jí spříznění novináři by se místo osočování účastníků protivládní demonstrace z toho, že jde o Putinovy příznivce, „dezoláty“ či dokonce fašisty, měla spíše zamyslet nad tím, proč narůstá nespokojenost s její politikou.

Jak asi všichni čtenáři zaregistrovali, na Václavském náměstí včera proběhla demonstrace s názvem „Česko proti bídě“. Její účastníci následně vyrazili na pochod Prahou a v podvečer dorazili před Úřad vlády, kde se pokusili vytvořit lidský řetěz a dát tím najevo nespokojenost s politikou Fialovy vlády, zejména co se týče ekonomické oblasti.

Zhruba v takovém duchu informovala své čtenáře ohledně demonstrace, svolané předsedou strany PRO Jindřichem Rajchlem, většina českých médií. Pokud by si však někteří z nich přečetli jenom zprávy na internetovém portále Forum24, tak by pravděpodobně nabyli dojmu, že na Václavském náměstí se včera sešli fašisté, aby zde demonstrovali na podporu Putinova Ruska. V tom, že nedělní demonstrace bude proruská, měl totiž dopředu „jasno“ redaktor Forum24 Jiří X. Doležal ve svém komentáři. A že jeho účastníky či svolavateli byli fašisté, v tom má zase „jasno“ šéfredaktorka tohoto údajně svobodného a nezávislého média Johana Hovorková. Aspoň to tedy naznačuje její komentář s výmluvným titulkem Fašisti z Václaváku nejsou silní. Bát se jich musí jen dva lidé.

Těmi dvěma lidmi jsou mimochodem myšleni Andrej Babiš a Tomio Okamura, kteří by mohli mít v Rajchlově straně PRO konkurenci, jenž by jim časem přebrala některé voliče. Vcelku dojemná starost paní Hovorkové o předsedy současných parlamentních opozičních stran, ovšem vypovídající ohledně inteligence této novinářky je již začátek jejího komentáře. V něm je totiž doslovně napsáno: „Na demonstraci Jindřicha Rajchla se znovu sešli fanoušci Ruska a Vladimira Putina. Jejich krysař jim zakázal přinést si ruské vlajky, a tak dávali své názory najevo alespoň slovně.“

Na demonstraci jsem nebyl, včerejší slunné odpoledne jsem mimochodem využil k vyjížďce na kole. Když jsem si však večer prošel zprávy o ní na některých internetových serverech a viděl i záběry z této akce v Událostech na ČT1, tak jsem nikde nenarazil na žádný obrázek či záběr (viz například obsáhlá fotogalerie na iDnes.cz), který by dával za pravdu dojmu paní Hovorkové ohledně toho, že šlo o nějaký sraz příznivců Putinova Ruska.

Na transparentech některých účastníků je vidět vesměs kritika Fialovy vlády a některých politiků současné vládní pětikoalice. Pravda, pár jich bylo zbytečně vulgárních, ovšem žádnou podporu Putinova Ruska či nenávist k napadené Ukrajině jsem na nich nezaznamenal. Pokud někdo bude kritizovat třeba transparent s nápisem „Pryč z NATO!“ – nápad odcházet v současné době z této instituce za racionální opravdu nepovažuji, ovšem nelze z něho automaticky odvozovat, že ten, kdo s ním na demonstraci přišel, je Putinův podporovatel.

Vláda, její příznivci a jí spříznění novináři by se místo osočování účastníků již několikáté protivládní demonstrace z toho, že jde o Putinovy příznivce, „dezoláty“ či dokonce fašisty, měla spíše zamyslet nad tím, proč narůstá nespokojenost s její politikou a dle nedávno publikovaného průzkumu jí důvěřuje jen něco málo přes 30 procent respondentů.

Mnozí lidé určitě dovedou pochopit, že tam či jinde je potřeba se vzhledem k vysokému schodku státního rozpočtu uskromnit. Ovšem pokud jim například předsedkyně jedné vládní strany radí, že nárůst cen energií mají řešit tím, že si obléknou více svetrů, premiérův poradce jim ohledně stále rostoucích cen řady potravin (které v případě prosazení Stanjurova záměru zvýšit jejich stávající sazbu DPH ještě porostou) poradí, aby jezdili nakupovat do Polska, a ministr zdravotnictví není schopen srozumitelně vysvětlit, proč již několik měsíců nejsou v našich lékárnách k dispozici některé důležité léky, tak se nelze příliš divit tomu, když účastníci demonstrace požadují demisi Fialova kabinetu.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

23 Comments

 1. Dost dobře nechápu, proč se ještě někdo zaobírá serverem forum24 a jejich kidy 🙂 Je to stejné, jako bychom neustále hledali něco “směroplatného” na chovancích z Bohnic 🙂 Takže naprosto zbytečná ztráta času…

  • Vyzva !!! Nectete a nediskutujte na tom pritroublem mediu F24 /a ji podobnym streemum/ jen vas provokuji, aby jste jim kontrovali… Cekaji na to, jiste jsou redaktori placeni za sledovanost jejich zvastu podle pocitadla odpovedi pod clankem… My doma jsme se jiz rozhodli je ignorovat…

 2. R.No to je proto,ze lidé nejsou ti vyvolení pro ty spravné informace ke kterym mate přistup pouze Vy.Z RF tv zřejmě.

  • Jste MAGOR? Ruskou Tv už dávno zakázali. To jste tak tupý, že ani tuto elemnetární věc nevíte? No nazdar…ale i takoví hlupáci mají na světě svá práva.Jen s tím rozdílem, že jedna část těch co přemýšlí, vám tato práva přiznává a vaši soukmenovci nám je upírají.

 3. Vždy, když někomu dojdou argumenty, reaguje stejně pitomě jako Vy. Z předchozího režimu si pamatuji režimem a propagandou zpitomělé svazáky, kteří reagovali obdobně. Proč R. obviňujete, že má informace z RF? Myslící člověk si prohlédne foto z demonstrace a má jasno. Pitomec uráží okolí zmínkami o RF. Odhaduji Vás dle úrovně příspěvku na mamánka věku max. 18 – 19 let, který v pokojíčku u rodičů buší do klávesnice svoje moudra a nic neví o účtech, které za něj zatím platí maminka s tatínkem.

 4. B.Ale ale ale to nam tady zase nekdo se naježil a fouka bebínko kdo si to jenom mohl dovolit na svobodnem svete napsat neco,co se neslucuje s našim pohledem na ten spravny svět.To chce klid pane,zajdete si koupit neco sladkeho a ono se to zlepší nebojte se.Co mají rikat treba na Ukrajině.Tak vidíte.

  • Z každého Vašeho příspěvku je zjevné myslím všem, co tu diskutují, že jste to právě Vy, kdo prosazuje jedině správný svět, samozřejmě podle sebe. A já říkám, že správný svět je takový, který vyhovuje všem, nikoliv pouze Vám. Máte něco proti tomu?

   • B.Ano to souhlasí.Jen mi musite vysvetlit,v čem Vam bráni treba USA v tom,aby svet vyhovoval Vám.(ne svetu,jakemukoliv statu,valkam atd,ale presne jenom Vaší individualni svobodě,té nejdulezitejsi).No a ja Vam naoplatku reknu,v cem by me ten spravny svet nevyhovoval treba podle RF.

     • B.No vidite a Vy jste do toho zase zatahl jak USA tam nebo onam.Ale vase rozhodovani a svoboda Vam zustala i mě at vlitli a chteli ziskat vliv kamkoliv.No a treba RF vlitla do Cecenska,Gruzie a vidite to uzemi je uz jejich.A o svobode(te osobni te nejdulezitejsi)by jsme si mohli pod vladou RF nechat jenom zdat,kdyz za slovo valka posilají sve vlastni obyvatele do vezeni,a o demomstracich naseho střihu si tam můžou nechat jenom zdát.

  • Chlapčéé tak se hned nerozčiluj chlapčéé ! Tvuj chujvůdce ti ho pofouká a ty pohoníš. To se zlepčí chlapčéé, neboj séé.

    • D.No tak Vam dat do ruky obušek,slusivou přilbičku a štit,dobre zaplatit,tak se Vas pan vudce nemusi pokud by tu zacal poroucet o nic starat.Ve Vas ma jistotu,ze lide budou mit presne takove nazory jako on.

     • ?? jsi MAGOR? Rozumíš psanému textu, dokážeš ho analyzovat? Ne – proto píšeš takové fekálie. A to jen za to, že jsem chtěl aby někdo odpověděl k věci? Jsi MAGOR zajdi k doktorovi, prý Chocholoušek ještě bere. A ještě mu řekni o své fobiii s vůdcem, kdy kohokoliv s jiným než Tvým názorem takto urážíš. MAGORE! Běž strašit na Iděs.

   • Příspěvek hodný malého dítěte. Až vyrosteš a dospěješ, tak zjistíš, že s takovým chováním se dospělí s Tebou nebudou ochotní vůbec bavit. Protože takhle vyjadřovat se můžeš leda tak mezi svýma 15 letýma kámošema.

 5. Forum24 to je mediální útulek prorežimně zfanatizovaných jedinců, kteří v důsledku paranoidní rusofobie, sinofobie, babišofobie a v nedávné minulosti zemanofobie zcela rezignovali na soudnost, a z toho důvodu je informační ale i názorová hodnota jejich výplodů prakticky nulová. Z jejich maniakální potřeby překrucovat fakta a vyhledávat a mediálně pronásledovat ideologického nepřítele by zezelenala závistí i největší “novinářská esa” Rudého práva v jeho “nejlepších letech”. To jsou ti skuteční trollové, dezinformátoři a dezoláti současné doby.

 6. T.Uz Vam odpovědel ten pan autor jak to bylo za totality kde vzorne držel krok?To by jste koukal v jake krasné době zijete.(pokud tedy u nas nejste jenom host).Jó ta praxe.

  • Chlapčé musíš přidat málo honíš, to je špatnou výchovou chlapčéé u nás by tě jinak vychovali. Chlápče pořád ti chybí prákse, tak se příště více snaž ! Skus se příště poradit se svým vůdcem chlapče. Jó to je ta prákse !

   • Ch.Tak se nam tu chlapci konecne rozveselili.Covid neni,zmrznuti nevyslo a nez plakat tak se radsi smat nez obhajovat valku.Neni to tak lepší?.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*