Podvolení aneb muslimský živel přebírá západní Evropu
Sdílet článek:

LUKÁŠ BURGET

Když mazal Lidl kříže na fotkách pro své zboží, bylo to trapným marketingem soukromé firmy, když je kříž vymazán z oficiálního plakátu pařížské olympiády, je to znakem křesťanské kulturní sebevraždy.

Vzpomínáte, jak před několika lety vzbudil pozornost supermarketový řetězec Lidl, když na svých výrobcích řeckých specialit vymazal křesťanské kříže /1/ z fotografií slavných chrámů na Santorini? Tehdy se k tomu vyjadřoval kde kdo, dokonce i kardinál Duka se ptal, kdy dojde na odstraňování křížů ze skutečných kostelů. Lidl tehdy ovšem nejednal jen v záchvatu progresivistického šílenství “vstříc menšinám”, nýbrž jeho chování mělo tvrdě racionální a komerční základ: Ateistovi nebo běžnému křesťanovi bude absence kříže na obalu potraviny v naprosté většině fuk, pokud si jí vůbec všimne. Ale naopak, když na obalu uvidí křesťanský kříž muslim, tak je oprávněné riziko, že si jen kvůli tomu výrobek nekoupí. Islámská kultura je na tyto symboly háklivá, ostatně třeba proto ani v humanitární pomoci nesnese klasický červený kříž, nýbrž si vyžádala červený půlměsíc /4, 5/.

Památná letáková akce Lidlu se odehrála před pěti lety a tyto vzorce evropské kulturní sebevraždy se od té doby rozšířily dále do veřejného prostoru. Paříž se chystá na olympiádu, a to tak svědomitě, že si nechala ukrást i bezpečnostní plány policie pro celou tu slávu /3/. Svědomití jsou ovšem také umělci, kteří vytvořili oficiální plakáty k olympiádě. Pozornost věnovali každému detailu, a tak odstranili i kříž z budovy pařížské Invalidovny a nahradili ho šípem /2/. Samozřejmě, že k tomu mají velmi věrohodně znějící vysvětlení: Ani ostatní budovy na malůvce prý neodpovídají realitě, tak třeba Eiffelova věž je růžová.

Samozřejmě, že každému, kdo si nenasazuje růžové brýle, je realita zřejmá v celé své nahotě: Jde prostě o další ústupek agresivnímu cizímu živlu, který se odmítá přizpůsobit kultuře a historii místa, kam se přistěhoval a žádá, aby se naopak místní přizpůsobili mu. Tito “zasloužilí” umělci k cenzuře kříže mohli přistoupit dvěma způsoby: Aktivním, kdy se zkrátka přidali k nadšené progresivistické vlně mající muslimský živel za dočasného spojence, nebo pasivním, kdy přijali autocenzuru, aby neměli problémy. Zkrátka proto, aby jejich návrh plakátu nebyl vyřazen nějakým muslimem nebo progresivistickým aktivistou v porotě a oni nepřišli o výdělek. Asi jako ten Lidl.

Katastrofická vize o islámském převratu ve Francii, kterou sepsal Michel Houllebeq v knize Podvolení /6/ se nám začíná zhmotňovat postupně, pomalu, ale jistě. Patrně tímto způsobem nemelou jen křesťanské Boží mlýny…

Vrcholným projevem onoho podvolení ovšem není vymazání kříže z reklamy nebo plakátu. Je jím třeba strach francouzských učitelů po vraždách svých kolegů náboženskými fanatiky z řad žactva. Ti učitelé prostě “spornou” látku přestávají ze strachu vyučovat! /7/. Tady už zdaleka nejde o symboly, to je tvrdá skutečnost společenské změny.

Vrátíme-li se zpět k těm symbolům, pak přímo opulentní symboliku probíhajícího podvolení najdeme ve Frankfurtu nad Mohanem /8/. Toto město se totiž pokrokově rozhodlo, že se slavnostně nenasvítí pouze na Vánoce, nýbrž také na muslimský Ramadán. K dovršení celé trapnosti věci ještě podotknu, že na těch svítících cedulích nebude ani německy “Frohes Ramadan”, nýbrž anglicky “Happy Ramadan”. S tím, že by se příslušné osoby “s migračním pozadím” v Německu naučili alespoň jazyk svého nového domova už Němci evidentně vůbec nepočítají.

Když už jsem zmínil školní prostředí ve Francii, zmíním je i v Německu: Uvedu případ jistě zcela nevinné hry na náboženskou policii, kdy mládenci dohlížejí na to, aby ostatní žáci dodržovali muslimské právo šaría /9/.

Ne, nejsou to jen symboly odstraňování křížů nebo nasvícení ve dnech Ramadánu. Jde to už dávno hluboko do podstaty evropské společnosti a ten modus operandi agresorů i jejich aktivistických spojenců z domácího obyvatelstva je zřejmý: Zasít strach a donutit k pasivnímu nebo aktivnímu popření vlastních kořenů a přijetí diktátu náboženského fanatismu nových příchozích. Součástí toho je ovšem zároveň bezhlavé přijímání nově příchozích samotných. Západní Evropa v tom katastrofálně selhala, selže i východní Evropa a Česká republika? Zde ještě z hlediska demografického vývoje není situace tak beznadějná, jako na Západě.

Jsou-li kvůli tomu muslimové vnímáni s averzí a nedůvěrou, mohou si za to většinově sami. Jestliže extremismus a fanatismus většinově neuznávají, měli proti extremistům a fanatikům ve svých řadách v Evropě už dávno zakročit. Není to otázkou několika posledních let, zprávy o radikalizaci muslimů se objevují v tisku dlouhodobě, třeba tato z roku 2006 z Velké Británie /10/ a pochopitelně řada novějších /například 11, 12/.

Největší vinu však má vždy majorita, která musí problémové minoritě stanovit patřičné meze, nejen jí neustále pomáhat a ustupovat “protože je to menšina”. Stanovení patřičných mezi není nic konkrétně proti islámské kultuře, jejíž jednotlivé historické i faktické aspekty jsou hodny úcty. Je to však jediné konkrétní opatření, které tyto problémy řeší.

 

Zdroje:

1) https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lidl-odmazal-krestanske-krize-z-letaku-nyni-je-tercem-odpurcu-i-vtipalku-36560

2) https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-na-plakatu-k-olympiade-v-parizi-zmizel-kriz-ze-strechy-invalidovny-40463102#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest244_hpdop_comments_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

3) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pariz-olympiada-olympijske-hry-bezpecnostni-plany-kradez.A240228_102633_zahranicni_kurl

4) https://cs.history-hub.com/mezinarodni-cerveny-kriz-cerveny-pulmesic

5) https://cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_%C4%8Derven%C3%BD_k%C5%99%C3%AD%C5%BE

6) https://www.databazeknih.cz/knihy/podvoleni-255415

7) https://www.lidovky.cz/svet/francouzsti-ucitele-po-brutalni-vrazde-kolegy-mluvi-o-autocenzure-chteji-se-vyhnout-hadkam-s-zaky-a.A201023_141841_ln_zahranici_libs

8) https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-frankfurt-nasviti-ramadan-signal-ve-prospech-zivota-muslimu-vysvetlilo-vedeni-vyzdobu-mesta-40463026#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest244_hpdop_comments_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

9) https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-nabozenska-policie-v-nemecke-skole-muslimsti-studenti-pry-vnucuji-spoluzakum-pravo-saria-40457205

10) https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pruzkum-ukazal-radikalizaci-muslimu/r~i:article:83877/

11) https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/studie-udajne-potvrzuje-vliv-islamu-na-radikaly_440754.html

12) https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/veda-proc-se-mladi-muslimove-radikalizuji.A170408_203812_p_veda_wag

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*