Poslanci se nám pohádali, Pekarová si zaházela na koš, a pak si udělali prodloužený víkend
Sdílet článek:

JOSEF NOŽIČKA

Dění v Poslanecké sněmovně bylo v tomto týdnu zejména při projednávání vládního konsolidačního balíčku obzvlášť bouřlivé.

Dění v Poslanecké sněmovně bylo v tomto týdnu obzvlášť bouřlivé. Postarali se o to především opoziční poslanci v čele s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem při projednávání vládního konsolidačního balíčku, který nakonec po třech dnech dlouhých projevů a hádek prošel druhým čtením.

Andrej Babiš přednesl šestihodinový proslov již při schvalování programu schůze (což se podařilo až následující den). Nejvíc se ovšem bývalý premiér „rozjel“ ve středu, když současný režim přirovnal k nové totalitě a například při hádce s ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem, který se proti Babišovu tvrzení ohradil, použil na jeho adresu výrazy jako „nula“, „zbytečný ministr“ či „parazit“ (viz odkaz zde).

Andrej Babiš bohužel zase nechal naplno průchod svým emocím, a je škoda, pokud poukazování na nešvary současné vládní koalice, která si v řadě věcí nepochybně kritiku zaslouží, nedokázal učinit slušným a kultivovaným způsobem. Na druhou stranu mi však přijde přehnané i to, pokud například lidovecký místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek označuje kvůli tomu předsedu hnutí ANO za „bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku“.

Kvůli tomuto Bartoškovu výroku se členové naší dolní parlamentní komory pohádali i na pátečním jednání. Poslanci z hnutí ANO totiž chtěli Bartoškovo vystoupení v České televizi (stejně jako navýšení koncesionářských poplatků za veřejnoprávní média) zařadit na program schůze, a když byli vládní koalicí přehlasováni, tak si předsedové poslaneckých klubů ANO i SPD vzali dvouhodinovou přestávku na poradu svých poslaneckých klubů, což v konečném důsledku znamenalo ukončení pátečního jednání již před jedenáctou hodinou dopoledne (viz odkaz zde).

Na další naplánované body programu, jako například možnost podávat žádosti o přiznání důchodu online, se tak již nedostalo, ale na druhou stranu mohli naši poslanci vyrazit z Prahy na víkend, který slibuje krásné slunné počasí, o několik hodin dříve. A kdo by ho našim zákonodárcům, tak pilně a zodpovědně pracující pro blaho lidu, nepřál! Ostatně, jak bylo zmíněno v některých médiích, jejich práce je tak namáhavá, že se rozhodli v rámci péče o své fyzické a duševní zdraví připojit k projektu Aktivní září a na balkon Poslanecké sněmovny nechali umístit například basketbalový koš a několik posilovacích strojů. A jak ukazují fotografie předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové na jejím facebookovém profilu, na kterých cvičí střelbu na basketbalový koš poté, co předala řízení schůze, relaxace přímo v prostorách Sněmovny je pro naše zákonodárce potřebná čím dál víc.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*