Poznámka k vánočnímu projevu Miloše Zemana
Sdílet článek:
Je to nejspíš tradice, která se chýlí ke svému konci, ale i ve svém posledním vánočním projevu se prezident Miloš Zeman dopustil nepřesnosti. To když hovořil o udělení nejvyššího izraelského vyznamenání.

Jde o Prezidentskou medaili cti, kterou Miloš Zeman obdržel letos v červenci. Ve vánoční promluvě k tomu řekl (zdroj: web Hrad.cz):

I když jsem dostal řadu zahraničních vyznamenání, s pokorou a úctou jsem z rukou izraelského prezidenta nedávno přijal nejvyšší izraelské vyznamenání Řád cti, které jsem údajně dostal jako první zahraniční politik.

Toto ocenění český prezident skutečně obdržel, ovšem nikoli jako první zahraniční politik. Izraelská Prezidentská medaile se uděluje od roku 2012 a mezi oceněnými je zahraničních politiků několik. Namátkou:

  • Henry Kissinger (2012)
  • Barack Obama a Bill Clinton (2013)
  • Angela Merkelová a Giorgio Napolitano (2014)

 

Ani v roce 2022 nebyl Miloš Zeman jediným politikem, který tuto medaili obdržel. Spolu s ním byli dekorování také Joe Biden a Nicos Anastasiades. Možná Miloš Zeman měl na mysli, že byl jediným politikem z bývalého komunistického bloku – ale zapomněl to dodat. Budiž mu odpuštěno. Během deseti let prezidentství se dopustil mnohem závažnějších „nepřesností“.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Tak je alespoň vidět, čí zájmy Moše “ich bin Jude” Zeman hájí. A vzhledem k reakcím ostatních tzv. politiků na jeho projev (vychvalování jeho podpory Ukrajině a ISraeli) je vidět, čí zájmy všichni hájí. A to včetně tzv. opozice.

  2. Je mě toho starého pána docela líto, škoda (jeho) že nezmizel ze scény včas, poslední rok ze sebe udělal tragikomickou figuru podobnou Kárl von Hajaja nebo Biden. Smutný pohled na tuhle garnituru a ještě horší parta je v zástupu a brzy nastoupí na jejich místa. Jo, jo, Evropa holt končí a USA taky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*