Práskej, občane!
Sdílet článek:
Úřad vlády ČR potěšil občany neobvyklým počinem, a to webovými stránkami “Braňme Česko.” Zdá se, že si s nimi užijeme poměrně dost zábavy.

.
Pravda, hned první věta textu mne poněkud zmátla, zní totiž takto: “Poprvé od roku 1939 jeden evropský stát napadl druhý, Evropa je svědkem bezprecedentní ruské agrese.”
.
Nejsem historik, ale jenom samotné Německo napadlo v roce 1940 minimálně čtyři státy: Belgii, Nizozemsko, Lucembursko a Francii, nemluvě o bitvě o Británii. Itálie napadla Řecko, Německo následně kromě Řecka také Jugoslávii a Sovětský svaz.
.
Nevím, jestli se mohou podle Úřadu vlády počítat intervence SSSR v Maďarsku v roce 1956 a intervence několika armád v Československu v roce 1968, ale máme tu pak v 90. letech také válku v bývalé Jugoslávii a nakonec bombardování Srbska.
.
Tak nevím, zřejmě chtěla vláda hned na začátku demonstrovat, jak vypadá dezinformace?
.
Dále, vláda svému občanovi (rozuměj: podannému) bezostyšně tyká.
.
Jak jinak, že? Tykání je takový běžný způsob komunikace úřadu s občanem. Známe to už z Pyšné princezny: Máš zaplacené daně, uhlíři? Je to takové soudružské, přímo z toho čiší lidské teplo. My jsme tady totiž všichni taková jedna velká rodina.
.
Ukázka:
“Nahlásit dezinformace není práskačství
Možná ti není příjemné někoho „nahlašovat“, uvědom si ale, že lži ve veřejném prostoru jsou nebezpečné. Na dezinformace upozorni standardním způsobem na dané sociální síti, trestné činy neváhej nahlásit Policii ČR.”
.
Nechci do toho vládě moc mluvit, ale drobnou korekci toto tvrzení přece jen potřebuje: nahlásit dezinformace JE práskačství, dokonce přímo ukázkové. Nahlásíte souseda, že vede protistátní řeči, policie si ho předvolá a soused bude mít to, čemu se lidově říká “oplétačky”. Milý termín, trochu už pozapomenutý.
.
Tak práskej, soudruhu. Totiž občane.
.
Vláda z tebe bude mít radost.
.
Nic za to sice nedostaneš, ale ten sladký pocit zadostiučinění… budeš chtít ještě…
.

Monika Čírtková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 0,41 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Zdá se, že fialová vláda používá k tvorbě propagandy úplně stejné debily, jako před tím vláda Ujo Bociana. Z těch sloganů přímo sálá stejná dávka tuposti, jako minule z propagandy kolem covidu. Asi kontinuita státní správy…

1 Trackback / Pingback

  1. Práskej, občane! » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*