Premiér Fiala jako ještě skvostnější logik než politolog
Sdílet článek:

„Obavám z budoucnosti rozumím“ řekl Fiala k páteční demonstraci občanů na Václavském náměstí, ale varoval před organizátory, kteří naše lidi, jež tyto obavy z budoucnosti sdílejí, na demonstrace svolávají.

Čemuž lze rozumět jedině takto: Premiérovi nevadí, že lidé mají strach z toho,co s nimi zítra bude, na čem si připraví oběd, čím si zatopí, jak si zahřejí byt, či co budou jíst, ale vadí mu lidé, kteří těmito starostmi obtížené lidi k společnému vyjádření jejich obav svolávají.

To je podle něj nepřístojné a proto je bezpodmínečně nutno proti těmto svolavatelům lidí znepokojených zakročit, nasadit jim psí hlavy, dát jim nálepku lidí, jednajících nikoli v zájmu naší země, ale v zájmu mocnosti cizí, za což se pochopitelně udělují tresty nejvyšší. Zkrátka je vyděsit tak, že je veškerá chuť svolávat lidi k masovým protestům a shromážděním přejde.

Takže je to, milý čtenáři, jak na mísu vyložené. Náš premiér, který se ve dne v noci prohlašuje být demokratem nade vše milující svobodu a ústavní práva občanů, z nichž právo na svobodné vyjadřování a právo se shromažďovat patří k právům nejdůležitějším, pokládá svým útokem proti organizátorům lidových protestních shromáždění pod naší už tak okleštěnou demokracii osudovou bombu. Anebo je přece jen demokratem, který proti shromáždění lidí, ať už je motiv jejich setkání jakýkoli, nic nemá, ale vadí mu jen ti jejich organizátoři? Takže ať se lidé shromažďují, jak je jim libo, ale nechť u toho není nikdo, kdo by to organizoval. Ať se tedy na Václaváku sejde znovu třeba i těch sto tisíc lidí, ale ať se tam setkají jen tak náhodou a příležitostně. Bez organizace a bez organizátorů a svolavatelů, protože teprve pak to bude, dle gusta našeho pana premiéra, demokracie ta pravá.

Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Já myslím, že “profesor” fiala už může říkat, signalizovat, psát atd. atd. co chce, neb je mu to platné jak mrtvému zimník, krom pár idiotů kteří mu vytírají ono místo kde mu končí záda, neb drtivá většina národa ho právě v tom místě má.

  2. Funguje k tomuto tématu jakýsi vtip:….”Praha se tak dlouho vysmívala Brnu, až jí z Brna poslali Fialu”…

  3. Ona ta kniha je tedy spíš o něčem jiném, ale její název současnou vládní garnituru trefně vystihuje. Ta kniha se jmenuje Spolčení hlupců.

  4. Logika by měla nastat s ignorací zájmovců s/trhu s Churchilovým prohlášením – věřím té statistice kterou jsem sám zfalšoval. 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*