Proč lidé volí Donalda Trumpa a jeden možná zajímavý postřeh
Sdílet článek:

G. SITAŘ

Batya Ungar-Sargon je americká novinářka. Nedávno jí vyšla kniha, ve které popisuje své zážitky z cesty po Americe a osudy běžných Američanů. V rozhovoru pro média vysvětlila, proč má Donald Trump v Americe takovou podporu.

Batya Ungar-Sargon přispívá do řady novin, počínaje New York Times, přes Newsweek až po Washington Post. Ona sama ušla dlouhou cestu od levicové liberálky z New Yorku k někomu, kdo podporuje Donalda Trumpa.

V rozhovoru řekla:

Překlad, zkrácení, mezititulky autor.

Pro mě je Donald Trump něco jako demokrat z meziválečného období po velké krizi. Pro demokraty a liberály je Trump extrémista, ale pro jeho podporovatele jsou jeho názory středové. Jeho postoj k potratům je maximálně do 16. týdne, ne? To byl názor demokratů do devadesátých let. Jeho názor na migraci je ten, že masová migrace je válka proti pracujícím. To byl názor demokratů do devadesátých let.

Pracující lidé bez politické reprezentace

Demokraté už nejsou stranou pracujících lidí, to je nesmysl. Demokraté jsou stranou univerzitních elit a lidí na dávkách. Všechny jejich politické programy jsou buď o podkuřování bohatým, nebo o podpoře chudých. A mezitím je střední třída, která do doby příchodu Donalda Trumpa neměla politické zastoupení. A Trump si položil otázku, proč je nikdo nezastupuje?

Pracující Američané, ať už jsou liberální nebo konzervativní, mají podobné názory. Polarizace společnosti je fenoménem elit.

Strana to ví nejlépe

Když se bavíte s někým s vysokoškolským vzděláním, ať už je konzervativec nebo liberál, s někým z médií, s někým z politických špiček, souhlasí se vším, co jim strana řekne. Není žádné přirozené spojení mezi podporou potratů na požádání, vírou v klimatickou změnu a souhlasem s otevřenou hranicí. Ty témata jsou dány do jednoho balíčku, protože jsou zájmem levicových elit. Pro elity je to priorita, pro pracujícího Američana to priorita není.

Lidé jsou tolerantní

Běžný člověk řeší téma od tématu a říká třeba, že když je křesťan, nepodporuje potraty, ale zná někoho, kdo otěhotněl po znásilnění, takže neprosazuje jejich zákaz. Někdo má v rodině homosexuála a chce, aby mohl důstojně žít, ale má i dítě ve škole a má hrůzu z celé transgender agendy. Americká střední třída jsou vysoce tolerantní lidé a tak se i staví ke světu.

Levicoví boháči

97 % finančních příspěvků pro politické strany, které přijdou ze Silicon Valley, jdou demokratům. Většina Američanů, kteří vydělávají více než půl milionu dolarů za rok, jsou demokraté. Devět z deseti nejbohatších okresů v této zemi volí demokraty. Většina finančních příspěvků z Wall Streetu šla na podporu Joe Bidena, protože tyto elity nenávidí Donalda Trumpa za to, že zastupuje střední třídu a podporuje její vzestup. Nemohou se smířit s myšlenkou, že by lidé, kteří pracují rukama, mohli důstojně žít.

Bílý hněv z venkova

Kniha, která nedávno vyšla a jež se nazývá „White Rural Rage”, neboli Bílý hněv z venkova, je takové „přání otcem myšlenky” přeceňovaných univerzitních elit, které se obrátily k lidem zády. Ta kniha je jejich ospravedlnění, že se nemusí o pracující lidi zajímat, protože to jsou rasisti.

Zajímavé je, že pracující lidé podporující Donalda Trumpa jsou z různých rasových skupin. A víte co? Donald Trump měl podle průzkumů před volbami podporu 8 % mezi černými muži a nakonec dostal 18 %. Nyní mu průzkumy dávají mezi 20 až 30 %. Většina hispánců podporuje Trumpovo hnutí.

Ta kniha je pláštíkem pro levici, která opustila pracující, oslavuje svoji pokryteckou morálku a tváří se jako ti dobří hoši.

Tolik bývalá demokratka v rozhovoru pro televizi.

Post scriptum

Pozn. autora:

Možná v jednom bodě trefila hřebík na hlavičku. Stejně jako v Americe stojí evropský občan, který považuje klimatickou agendu za destrukci ekonomiky, neřízenou migraci za pokus o rozvrat společnosti nebo válku za nebezpečný hazard, kterému je možné se vyhnout, před těžkou politickou volbou. 

Správné demokratické strany nabízejí občanovi spektrum řešení těchto problémů, které na jedné straně sahá od fanatické podpory k poraženeckému tvrzení, že migrace, ze-leninismus a válka možná není nejlepší politika, ale nedá se s tím nic dělat. Žádná ze správných demokratických stran neříká to, co by chtěl občan, tedy něco jako „prosím, zastavte to”. Nemluvě o gender šílenství.

Zároveň je občan denně varován, že nebude-li volit správné demokratické strany, ohrožuje demokracii volbou extremistických stran.

Velká část Američanů dospěla k závěru, že je-li jednou variantou něco, co znamená v jejich očích řízenou destrukci západní civilizace, je jakákoli varianta, která jim dá alespoň naději, že se tak nestane, variantou lepší.

A na závěr

Hezky to shrnul jeden z barevných účastníků nedávné demonstrace v New Yorku:

Překlad, zkrácení autor.

Ilegální migranti dostanou peníze a telefon, zatímco lidé v této zemi hladoví. Máme toho dost.

Spousta lidí to cítí podobně, ale vysmívají se nám, když člověk řekne, co si myslí, protože to je New York. Jeden může být černý, může být hispánec, ale považují vás za podporovatele bílé nadřazenosti, když souhlasíte s Trumpem.

Jste k smíchu.

Všechno, co jste si o Trumpovi vymysleli, byly lži. Jsou to všechno sračky a lidé toho mají dost.

Největším problémem je hranice. To je klauniáda, to tady prožíváme. Před Trumpem jsem volil Obamu. Ale pak jsem viděl, že byl plný sraček, protože nedělal nic jiného, než rozděloval národ. Pak přišel Trump a začal odhalovat lži, které média hlavního proudu s potěšením produkují.

Víte co, média hlavního proudu zanikají. Vy se chlapci držíte za poslední prsty a tak to je. Vaše pocity dostanou ránu. A já se nemohu dočkat.

Uvidíte, co se stane při volbách v roce 2024. A jestli zkusíte znovu to, co se stalo minule při volbách, ty vaše podvody, změny počtu hlasů ve tři ráno, kufry s hlasovacími lístky a dvojí počítání lístků. Máme toho dost. Konec.

Tolik neznámý účastník demonstrace.

Pozn. autora:

Projev od srdce bez frází je zábavné čtení. Jeho názor není ojedinělý. Více než polovina Američanů si myslí, že se při volbách podvádí. Většina Američanů podporuje masové deportace a většina považuje soudní procesy s Donaldem Trumpem za šaškárnu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*