Proti svalové únavě pomáhá hořčíkový olej
Sdílet článek:

Hořčík je obecně minerálem doporučovaným proti únavě. Pokud však cítíte přímo svalovou únavu, tedy bolesti nohou či jiných svalů, můžete namísto hořčíku v tabletách užívat hořčíkový olej. Ten se aplikuje lokálně, takže má rychlejší účinek.

Po sportovním výkonu, dlouhé vánoční procházce nebo celém večeru stráveném na podpatcích. Důvody, proč vás bolí svaly na nohách, může být spousta. Nehledě na důvod svalové únavy však pomůže aplikovat hořčíkový olej.

Jak se hořčíkový olej používá?

Hořčíkový olej je tekutý roztok chloridu hořečnatého a dá se využít mnoha způsoby. Můžete ho použít například jako masážní olej, masáž svalům také pomůže uvolnit se. Stejně tak ho lze přidat jako přísadu do vany při koupání, protože je známo, že i teplá voda uvolňuje svaly. Jestliže ho jako olejíček pouze nanesete na kůži, měl by se nechat působit 10 až 15 minut a poté opláchnout či setřít.

Vyberte si kvalitní olej

V kvalitě hořčíkových olejů jsou rozdíly. Prvním parametrem, jejž byste měli sledovat, je koncentrace. Čím větší, tím méně oleje budete potřebovat, abyste pozorovali účinek. Je však možné, že olej o vyšší koncentraci vás bude štípat. V takovém případě ho prostě nařeďte vodou.

Druhým parametrem ke sledování je původ hořčíkového oleje. Na WoldoShop.cz pořídíte hořčíkový olej na svaly s původem z přírodního zdroje Zechstein. Zechstein je oblastí starou 250 000 000 let, nachází se v severní Evropě a považuje se za nejlepší zdroj hořčíku na celém světě. Hořčík se tu těží 3 km pod povrchem země a je těžen ve výjimečně čisté podobě.

Pohodlná aplikace ve spreji

Hořčíkový olej Woldo Health je dodáván v balení ve spreji pro pohodlnou aplikaci přímo na kůži. Obsahuje 31 % chloridu hořečnatého, v 5 ml oleje tedy najdete 508 mg hořčíku. Po otevření ho můžete používat 24 měsíců, nikdy byste ho neměli dávat na zraněnou, poškozenou a čerstvě oholenou pokožku.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: