Putine, už si prohrál, tak to vzdej
Sdílet článek:
Invaze na Ukrajinu už teď skončila pro Rusko fiaskem. Kreml to sice popírá, ale to je jediné, co může dělat. Tento závěr potvrzuje i uniklá zpráva z tajné služby FSB přiznávající ruské zoufalství.

Tak především blitzkrieg neboli bleskové válka proti Ukrajině Rusku nevyšel. Ani dvanáctý den od zahájení zločinné agrese se ruským silám nepodařilo s výjimkou Chersonu dobýt větší ukrajinské město. Svým chaosem připomíná ruský útok sovětské napadení Finska v listopadu 1939.

Kreml se zkrátka přepočítal, čekal rychlou trestní výpravu, ale má na krku hrdinský odpor Ukrajinců a dlouhotrvající boje, ve kterých nemůže zvítězit. Ruských vojáků zatím padlo minimálně šest tisíc během několika dnů. Pro srovnání, Američané přišli v Afghánistánu během dvaceti let o dva a půl tisíce zabitých vojáků. Tvrzení ruského prezidenta Vladimíra Putina, že ruské operace na Ukrajině postupují podle plánu, nás nemůže oklamat. Jedná se o pouhou propagandistickou lež, vládce Ruska logicky nemůže přiznat a nikdy nepřizná ukrajinský debakl. Ale to je tak jediné, co může dělat. Stejně tak Putinovo vyhrožování nasazením jaderných zbraní jsou pouhé výkřiky zoufalce zahnaného do kouta, reálně nic takového nehrozí.

Ukrajinci svoji statečností a houževnatou obranou své vlasti proti nezvaným vetřelcům překvapili celý svět. I kdyby se rusákům nakrásně podařilo obsadit Kyjev, Charkov a další ukrajinská města a zajmout prezidenta Volodymira Zelenského s ukrajinskou vládou, tak jim to bude k ničemu. Okupace Ukrajiny by vyžadovala trvalou přítomnost statisíce ruských vojáků, v této zveřejně zprávě údajně uniklé z FSB se tvrdí, že okupační správu by muselo na Ukrajině zajišťovat minimálně půl milionu vojáků ruské armády, což je víc než polovina jejího stavu, kteří by navíc čelili masivní partyzánské válce ze strany Ukrajinců. Rusové už nyní mají problémy s logistickým zajištěním svých jednotek. Ruská obrněná technika trčí bez nafty v polích, ruští vojáci rabují obchody v ukrajinských městech a vesnicích, protože nemají co jíst. Zkorumpované, rozkradené a neustále chudnoucí Rusko tak prokazatelně není organizačně schopné zvládnout okupaci Ukrajiny s desítkami milionů vůči němu nepřátelsky naladěných obyvatel.

Ukazuje se, že ruská armáda není žádným dokonale fungujícím mechanismem, jak se snaží namluvit příznivci Ruska, ale kolabujícím spolkem. Na přehlídkách na Rudém náměstí v Moskvě pochodují ruští vojáci s nejmodernějším vybavením a předvádí špičkovou techniku, v ukrajinském reálu pak hrají hlavní roli v ruských barvách zastaralé tanky, obrněné transportéry, vybavení a výstroj. Není proto důvod nějak Kremlu ustupovat a bát se ho. Západ by mu měl důrazně vzkázat, že základním předpokladem pro mírová jednání je stažení ruských okupantů z Ukrajiny.

Jan Ziegler

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

17 Comments

 1. V téhle válce není žádného vítěze,jenom poražení.Válka je vždycky špatně.Ale to fangličkářům nikdy nedojde.

 2. Neuvěřitelné žvásty a to člověk ani nemusí stát na ruské straně. Naopak. Ale tyhle ty bláboly? Jestli je ruská armáda tak neschopná, tak čeho se bojíš, cíglere?!?

 3. Co za moudra taky čekat od presstituta z perem ohebným podle směru právě vanoucího větru.Předpokládám že Mistr už má zmáknutý čínský pravopis..
  Jsem zvědav,který žurnalista či komentátor českých medií najde odvahu napsat že
  VÁLKA JE VŮL.

   • Válka je nástroj jak lidi navzájem vyvrazdit, aby ti co to rozpoutali si mohli smazat chyby a dělat nové zločiny, jenže tentokrát se to dotkne všech-ať chudých nebo bohatých, ať velkých a nebo malých, ať svobodných a nebo otroků, více informací o tom co se děje a v jaké době se nacházíme – se lze dovědět v Bibli a to i s možnou záchranou – silně připomínající události v dobách Noeho

 4. Covid a válka je jako hra v tenise, divák čumí na míček-hned do levá a hned do práva a mezi tím, protože naprosto zblbnul a je zhypnotizovan-hrou, mu berou pod prdeli židli, košili, peněženku, zdraví a život. Člověk který je schopen vidět jen co je vidět a nebo co smí vidět, může lehce dopadnout jako zbloudilec na poušti, který sice nasel mapu i s kompasem, ale také vidí fatamorganu. Blb půjde jako většina lidstva za preludem,místo aby použil rozum a zachránil se

 5. Ziegler, co to je za progresivistického pitomce?

  Ivan David; Agrese jako východisko z nouze

  Jsem si jist, že zahánění do kouta bylo zcela vědomé, organizované, úmyslné. USA prostě projevilo úmysl těžce poškodit, nejraději fakticky zničit Rusko bojem „do posledního Ukrajince“, pokud dosud neutekl před bídou. Toto hodnocení je sotva zpochybniitelné bez ohledu na jeho odmítání. Méně je už očividné, že USA „musely“ zatlačovat Rusko, protože prohrávaly bitvu o uchování světové dominance symbolizované dolarem jako světovou rezervní měnou. Tím byly zatlačovány do kouta. Hrozí, že nebude možno vystačit s výrobou dolarových jedniček a nul a s „kvantitativním uvolňováním“. Nehrozí, ale je jisté, že dominance USA končí a bude nahrazena dominancí Číny, která Rusko stále ještě potřebuje.

 6. TWL, že to jde po smrti Petaxe s tímhle serverem z kopce, to je všeobecně známo. Ale tohle už je vrchol, to už si můžu otevřít Novinky.cz a vyjde to nastejno. Mažu že záložek, to fakt nemá cenu. Škoda…

  • Aby se vlk nazral, o nic jiného nejde, oni informuji pravdive jen když se spletou, ale tohle je jinak?

 7. Do války jsme byli vmanévrováni.

  Uvrtáni, dotlačeni… My všichni. Jak ČR, tak Evropa, tak i Rus. Copak si už nevzpomínáte na to desetiletí úsilí o nepřátelství mezi Rusem a Západem? Na drobné, denní, mravenčí provokace, jakož i na veliké “aféry” rozdmychávané tajnými službami celého Západu? Jen abychom nenáviděli Rusa?
  A stejně tak bohorovné posunování raket NATO k Moskvě a pokusy o uchycení se drápkem okolo Ruska. Gruzie, Kazachstán, Bělorusko, Ukrajina… kde všude byly “barevné revoluce”, nebo pokusy o ně. Nemluvě o lákání Kavkazanů do EU a NATO…
  Tlačili nás z obou stran.
  A teď jsme tam, kde nás chtěli mít. Chudí v ekonomické, energetické, surovinové, logistické, potravinové… a dalších krizích.

  • Já Rusáka k smrti nenáviděl od 21. srpna ’68 …

   To, co jsme tehdy prožili, si nechci již NIKDY zopakovat.
   A pokud se týká bleskového napadení Ukrajiny, dosazení kremelských poskoků do vedoucích státních pozic, a rychlého opuštění ukrajinského území ozbrojeným komandem (podobně, jak tomu bylo s Krymem před několika roky), ještě pár dnů před rozpoutáním VÁLKY nabádal na PP nějaký L. Vylíčil ?

 8. Zigler byl vždy tvrdě protiruský. Já si cením toho, že je konzistentní a není to žádný podrazácký aktivista. S tímto názorem sice nesouhlasím, ale jsem rád, že tu je, protože si narozdíl od vlády myslím, že právo zaznít mají všechny názory bez rozdílu. Tak buďme rádi, že to tady ještě neblokli.

 9. Mě k tomu abych dostatečně pochopil svobodnÉ a demogratické uvažování
  představitelů nezávile upadající ČR stačí pohled na výmluvné stíny po
  zlikvidovaných webech mají drzost napsat svůj názor.
  Že prý je válka?
  Ano už třicet let válčí rozum ze nenávistí,hloupostí a leností
  lidí odmítající jej ke své škodě a zkáze jej používat

 10. Bismarckova strategie dobytí Ruska funguje skvěle-rozesrat slovanské národy proti sobě, ať se vybijí, a my, to jest NATO, vedené USA, to pak “demokraticky” ovládneme, protože naše zdroje jsou v pekle, dolar jde do prdele, a nemáme kde brát…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*