Recenze: Dokument o životě Harryho a Meghan
Sdílet článek:

Zkoukla jsem za vás první díl dokumentu na Netflixu o hérečce Meghan a poslušném Harrykovi. Podávám recenzi.


Dokument o životě Harryho a Meghan

  • V hlavní roli herečka Meghan Markle
  • Ve vedlejší roli herečka Harry
  • Sponzor pořadu: kapesníky Zewa

Pustila jsme si pro vás první díl. Víc opravdu není v mých duševních silách. Pokud jste slabší jedinci, tady máte shrnutí a raději si to nepouštějte. Hned na začátku dokumentu hraje vážná hudba. Herci Meghan i Harry mluví tiše a tváří se dramaticky. Za slovy dělají dlouhé odmlky. Je ticho. Často vzdychnou. Meghan se snaží vytlačit v rohu levého oka slzu, ale nejde to.

V dalším záběru vidíme video, které dokazuje, že Meghan nevěděla, kdo je Harry. Prostě se seznámíte s chlapcem, za kterým běhá ochranka, platí za něj a všude ho vozí a vy přemýšlíte, jestli je zedník nebo snad truhlář?

Uběhly první tři minuty dokumentu. Už jsme viděli palác v Kanadě i v Californii. Všude pláčou. Je mi jich líto. Toto je okamžik, kdy jsem se rozhodla, že jim pošlu oblečení po svém synovi.

Záběr na nešťastného Harryho, když říká: Je to velký příběh lásky.

No tak Harry. Velký příběh lásky to byl u tvojí babičky, která měla jednoho partnera 70 let. Ne že ti holka párkrát dá.

Meghan se dojímá, prý obětovala všechno. Následuje záběr na Harryho zrzavě chlupaté nohy/rozkrok v autě. Aby i pomalejší diváci pochopili, jakou oběť má na mysli.

Celý dokument má být jakýsi deník, ale Harry pravidelně dokazuje, že netuší, co je za den a kolikátého je. Harry je jinak samozřejmě úplně běžný muž jako každý jiný.

Následuje záběr na Meghan, která šteluje obličej svého dítěte do kamery, a u toho slyšíme: Snažíme se chránit děti, jak jen to jde!

Meghan: „Měla jsem kariéru.“ No neměla. Nevadí.

Meghan Harryho vůbec negooglila, chtěla ho poznat takového jaký je. Zaujalo jí, že má na profilu příspěvky o životním prostředí (tak určitě…) a o Africe. A přitom stále věřila, že si ty cesty po světě platí ze svého platu instalatéra.

Meghan říká, jak měl Harry celý seznam toho, jaká má být jeho žena a citlivě ho navede k tomu, aby na kameru řekl, že ona to celé splňovala. Je dokonalá.

Chtěla ho poznat takového jaký je a ne jak ho zná veřejnost. Ona ale přitom nemohla vědět, jak ho zná veřejnost, když nevěděla, kdo Harry je a ani ho negooglila. Začíná se nám to zamotávat.

Harry: Jsem synem své matky.

Toto je naprosto zásadní a šokující informace celého dokumentu. Prodýchávám to. Co všechno ještě vyjde najevo?

Jejich vztah byl ze začátku tajný, protože chtěli mít klid od novinářů. Schovávali se. A schovávejte se s holkou, která netuší proč se schováváte, protože přece neví, kdo jste. Uffff.

Následují záběry na Harryho dětství. Mluví jen Harry. Takže je to běžné povídání bez afektu.

Vracíme se zpět k Meghan. Harry dostal prostoru dost a není to o něm. Vzpomíná na jejich začátky. Harry měl letět na týden do Afriky. A Meghan, která měla svou skvěle rozjetou kariéru, zjistila, že má vlastně náhodou ve svém pracovně nabitém programu taky týden volna. Neuvěřitelné. Osud. Letěla s Harrym. Stále netušila, kdo on je. Věřím, že mu zaplatila i letenku v ekonomické třídě. Ona měla přece kariéru. A on? Nevěděla.

Meghan měla být s Harrym 5 dní pod stanem v buši a hrát, že věří, že je to kvůli tomu, že on je instalatér. Její největší životní role. Byl to pro ni šok. Ale dle kamarádky jí mozek, vlastně srdce, samozřejmě, že srdce říkalo, že to s ním musí absolvovat.

Naštěstí se tam ale dle svých slov stihli poznat, než se do toho vložil celý svět a média. Dobře to dopadlo!

Bydleli dle Meghan v malém stanu (záběr nám ukazuje velký stan pro několik osob). Meghan se bála, jestli jsou v bezpečí , ale Harryk slíbil, že ji ochrání. V tento moment začal u dokumentu plakat i náš pes.

Celé to bylo dle jejich slov tak správné a tak normální, ach. Oba mohli být sami sebou! Vůbec netuším, co měla Meghan do té doby za život, že až teď konečně mohla být sama sebou? No já to googlit taky nebudu. Nebylo tam žádné zrcadlo ani koupelna a Meghan ve full make-upu vzpomíná jak nemusela řešit, jak vypadá. Vypadá to, že teď,co žijí v ústraní, to asi musí řešit dost.

Po návratu oznámila Meghan kamarádce, že se zamilovala do prince Harryho. Celé kamarádky tělo prý vibrovalo. Děkujeme za tyto detaily. Meghan hned na začátku určila pravidlo, jak se budou s Harrym vídat. Harry si říkal, jak to celé zvládne. No o tom ty chlapče nerozhoduješ. Všechno muselo být tak tajné a díky tomu se poznali rychleji. Aha.

Jejich vztah prasknul. Harry byl naivní a prý něvěděl do čeho jde.

Konec prvního dílu. Hledám dobrovolníka, který zvládne díl druhý. Uff.

Ilustrační foto hovoří za vše.

 

Táňa Cihelníková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Může herečku céčkových filmů potkat větší štěstí, než takováto celoživotní hauptka? Myslím, že tohle je opravdu nepřekonatelný top! 😀

  2. Nevím, proč by mě měl zajímat soukromý život nějakých lidí, které neznám. O takové věci se starám u své rodiny, max. dobrých přátel.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*