Kdo rozděluje společnost? Média v čele s Českou televizí!
Sdílet článek:

PZ

Už několik let jsme svědky toho, že Česká televize a její pracovníci, nerespektují Kodex ČT a zásady pro naplňování veřejné služby. Na stránkách strany PRO se k tomu vyjádřila její místopředsedkyně Alena Maršálková.

.

Česká televize vlastně nedělá to, k čemu je určena. Místo nestranného a nezávislého zpravodajství, hlásá jednu jedinou pravdu, jiné názory ignoruje a jejich autory doslova mediálně šikanuje. Ve svých reportážích a pořadech vystupují jen ti, kteří její „pravdu“ potvrdí, bez ohledu na jejich morální a profesní zkušenosti a znalosti. A dát prostor tomu, o kom to všechno vlastně je? Proč? Česká televize si přece může, beztrestně dělat co chce!
.
Ve středu 15. března jsme se na tiskové konferenci jasně vyjádřili k událostem, ke kterým došlo v sobotu 11. března. Tedy k celonárodnímu setkání Česko proti bídě a také k incidentu, ke kterému došlo po skončení celonárodního setkání na schodech Národního muzea. Záznam naší tiskové konference je k dispozici na webech a sociálních sítích. Přesto se pracovníci ČT, konkrétně Nora Fridrichová, Václav Crhonek a Eva Koryntová, při přípravě pořadu 168 hodin, neobtěžovali zjistit si naše vyjádření a dát nám prostor v dané reportáži. Místo toho si na pomoc vzali Martina Bartkovského, reportéra Reflexu, aby jim u těch lží ještě sekundoval.
.
Při anonci reportáže Chcimírové, uvedla Nora Fridrichová zcela vědomě lži, aby šířila dezinformace, které redaktoři zopakovali v reportáži, aniž by znali názor toho, koho se to týká.
.
V pořadu 168 hodin zaznělo! 
.
První věta Fridrichové byla: „Česko proti bídě a proti pomoci Ukrajině! S tím na Václavské náměstí přišla řada demonstrantů!” Pak pokračovala připomenutím historických událostí z roku 1968 před Národním muzeem a následné spojení s akcí 11. března 2023 vyústilo v její další prohlášení: „Proruská hesla tak dnes zní na místě, kde se formoval protiruský odpor.“
.
A jaká, že proruská hesla tam vlastně zněla? Žádná, protože hned v úvodu akce celé Václavské náměstí odpovědělo na otázky Jindřicha Rajchla, že tam nejsou kvůli Rusku. V reportáži to tedy bylo potřeba otočit proti demonstrujícím. Toho se zhostil možná kdysi známý, politolog Jiří Pehe: „Rusko můžeme podporovat přímo, demonstrovat za jeho zájmy. Nebo tak, že budete mluvit o českých občanech, kteří jsou upozaďování na úkor Ukrajiny, na úkor války na Ukrajině, kvůli tomu, že na Ukrajinu dáváme zbraně.“ Chtěl nám tím pan politolog říci, že se nesmíme zastávat českých občanů? Důchodců, matek samoživitelek, sociálně slabších rodin? Víte o tom, vy pravdobijci z ČT, že tam vepředu u pódia byla řada občanů tělesně postižených, zrakově postižených, na vozíčcích, se špatnou pohyblivostí, kteří přijeli na setkání ze všech koutů naší republiky? Protože už jsou bezradní, nemají svého zubaře, na jinou zdravotní péči čekají týdny a musí za ní daleko odjíždět? Řeší existenční problémy, kupují levné a často nekvalitní potraviny, a na ovoce a zeleninu jim nezbydou peníze? Tito lidé, tam byli kvůli sobě, ne kvůli Rusku. Urazili jste desetitisíce spoluobčanů, kteří se nemohou bránit proti vašim nehorázným lžím!
Další „moudro, které padlo z úst Fridrichové, bylo: „Po skončení zamířili někteří demonstranti k Národnímu muzeu a cestou napadli ukrajinské auto a pokusili se dostat do historické budovy muzea. Terčem demonstrantů se stala ukrajinská vlajka, která visí na Národním muzeu.”
.
Tak znovu a pro ty méně chápavé. K incidentu došlo na jiném místě, a až po skončení akce Česko proti bídě. Na prostranství před a na schodech Národního muzea probíhaly jiné akce, jiných pořadatelů.
.
Výzvu k odstranění ukrajinské vlajky inicioval Slávek Popelka z Holešovské výzvy. Velmi intenzivně se mu přímo na Václavském náměstí věnoval Martin Bartkovský z Reflexu. V reportáži ČT pak uvedl: „Popelka vykřikoval, že demonstranti budou vládě pro smích, pokud se po demonstraci jen pokojně rozejdou. Je třeba je pořádně vystrašit. Navrhuji po skončení tohoto shromáždění odstranit z fasády Národního muzea ukrajinskou vlajku.“
.
Podle tvrzení Bartkovského nikdo z organizátorů na to nereagoval, nikdo se nesnažil uklidnit ten dav. Jenže to není pravda. „Už před začátkem akce přišel náš kameraman, který natáčel záběry mezi lidmi, že si stěžují, že je tam obtěžuje člověk s amplionem a křičí, ať jdou strhnout tu ukrajinskou vlajku na muzeu. Když už ke mně přišel asi 20, 25 člověk s touto informací, šla jsem za policistou, který byl v našem prostoru, a řekla jsem mu to. Odpověděl mi: „My o něm víme, ignorujte ho!“ uvedla na tiskové konferenci místopředsedkyně PRO Alena Maršálková.
.
Veřejnoprávní televize lže a honí se jen za senzací, která jí ovšem v tomto případě nevyšla. A také se zapomněli redaktoři v reportáži zmínit, že ten, který to všechno spískal, byl sice zadržen, odvezen na Bartolomějskou, kde ho vyslechli a pak propustili. Popelka prostě z ničeho obviněn nebyl.
.
V reportáži dostal také hodně prostoru jakýsi Roman Máca, údajně analytik dezinformací. O jeho vzdělání jsme toho moc nenašli. Ale zjistili jsme, že jeho hlavní afilací byl donedávna tzv. Institut pro politiku a společnost, a vedle toho „odborně” zaštiťuje např. portál Manipulatori.cz. Více asi není potřeba dodávat.
.
Na těchto zdrojích informací staví veřejnoprávní České televize své reportáže. Tak si její pracovníci představují zásady veřejné služby, to je to nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře. Občané jsou ale jiného názoru a proto budou 16. dubna zase na Václavském náměstí. Budou tam, protože chtějí mír!
.
prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Požadavek, aby na veřejných budovách v České republice nebyly vyvěšovány vlajky cizího státu, který se hrdě a nepokrytě hlásí ke svým nacistickým tradicím, je zcela legitimní. Nedemokratičnost současného ukrajinského režimu je evidentní i z jeho dlouhodobé snahy o ukrajinizaci národnostních menšin, přehlédnout nelze ani korupci a mocenský vliv oligarchů. Má-li být důvodem podpory jenom ochrana územní celistvosti Ukrajiny, pak se musím zeptat, jak jste chránili územní celistvost Srbska!? Touto otázkou je ve vztahu k válce na Ukrajině obnaženo pokrytectví celého Západu.

    • T.Ukrajinsky stat je stat uznany mezinarodnim spolecenstvím statů OSN,kde nema nikdo s vrahy a zlocinci co pohledavat,zabijet civilisty,borit mesta a nicit infrastrukturu nutnou k prezití milionů civilistu v zimnim obdobi coz je genocida a snaha tyto civilisty vyhubit Vazeny pane propagandisto ve sluzbach statu ktery nas oznacil bezduvodne za nepritele.A Vy pouze zneuzivate svobodu projevu v nasi zemi a tento zlocin ciziho statu omlouvate a podporujete.Naopak 141 statu OSN sveta neuznalo samozvane oblasti Ukrajiny, ktere Vy naopak obhajujete.A pokud srovnavate v podstate boj rodin narodů byvale Jugoslavie a jejich nenavist mezi sebou ja jsme lepsi ty jsi horší ktera pretrvava dodnes s RF,ktera upira existenci sousednimu statu,tak by jste tam mel taky chvili žít.

      • Zabíjení civilistů a boření měst jste provozovali od roku 2014 v Doněcké a Luhanské oblasti. Máte na rukou krev svých lidí, které vraždíte kdykoli nesouhlasí s vaší schujenou banderovskou politikou. Špíny jako Kličko, Arsen Jatseniuk, Oleh Tjahnybok, to jsou vaši zločinci. Tak tady nepiš ty svoje sračky o genocidě když jste si ji páchali z velké části sami.

        • B.Tak to je informace z prvni ruky.Kde jste byl pane celou dobu?Povykladejte Vase zivotni zkusenosti z místa činu.To tady chybělo.Jenom bych upozornil at se neurazite ze ta zaplavena lidska vlna uprchlíků v Evropě jaksi mluvi o něčem jinem.Byl jste tam vubec?Nebo to přebirate z tv RF?A představte si ze do Beloruska nepláchl ani jeden.Neni to zajimavé?Zkuste nam o tom vic povykladat.Vypadate informovaně.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*