Bankovní krize? Systém „letadlo“ se zadrhává
Sdílet článek:

VS

Trhy se bojí dominového efektu?

Celý západní finanční systém je velký podvod. Systém frakčního bankovnictví umožňuje, že měnu tvoří soukromé subjekty. Výsledkem je velké množství peněz. Peníze pak dělají peníze. Došlo k odtržení peněz od práce. Nejvíce bohatnout emitenti měny, pak spekulanti a obchodníci. Vlády na této zlodějně participují. Zadlužují státy prostřednictvím umělých peněz. Klasické schéma kapitalismu, kdy peníze jsou výsledkem práce, již neexistuje. Proč to nejde donekonečna? Důvod krachu je ten, že finančníci chtějí stále více vydělávat.

Proto zaplavují společnost umělými penězi, které nejsou schopni věřitelé splácet. Nemají na splátky? Nevadí, vytvoříme nové peníze a dluh bude nahrazen větším dluhem. Takto však funguje pyramidová hra (lidově letadlo). Jde o obchodní model, v němž je výdělek závislý na přivedení dalších účastníků do schématu (tj. rozšíření o další dluhy). Ale každé letadlo jednou spadne. Vydělají jen ti, co letadlo vymysleli. Nejde o dominový efekt. Jde o pád letadla. Jednotlivé krachy bank připomínají situaci, kdy se letadlo řítí k zemi a křídly už naráží do špiček stromů.

V.S.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. „Došlo k odtržení peněz od práce“
    Ano to jistě došlo, ale též došlo k odtržení práce od smysluplné činnosti přinášející užitek společnosti. Kolik je zde lidí, kteří trpí depresí, že jejich práce nepřináší žádný užitek?

    To, že systém postavený na „fiat money“ efektu nejde udržet donekonečna o tom mluví zasvěcený ekonomové, finančníci a další lidé řadu let. Krachy bank jsou jen průvodním jevem. Kdo mohl tak se na to připravil, kdo ne tak si ušetří překvapení a šok.

  2. R.Pane prognostiku plyn a zmrznutí uz neni in?Nejak se ty předpovedi vselijakych verozvestů ne a ne trefit.Tak prý banky padnou.Kdoví kde se vaří ty předpovedi a servírujou obcanum k papání aby bu bu bu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*