Energetická krize má své příčiny v EU a Německu
Sdílet článek:

LIBOR VONDRÁČEK

Také v energetice si musíme zachovat právo veta, myslí si předseda Svobodných Libor Vondráček. Zdroj problémů, které tento sektor v poslední době pronásledují, vidí také v tom, že Evropská unie začala svým členům zasahovat do energetiky a zadělala tak na energetickou krizi.

Energetika je poslední roky plná aktivistického strašení, nekompetence a ideologického pokrytectví. To si myslí Libor Vondráček, předseda Svobodných, který v těchto dnech upozornil na velké paradoxy, jež v poslední době provázejí diskusi na toto téma. A za příčinu současné energetické krize přímo označil našeho západního souseda.

„Ti stejní lidé, co vyčítají jiným strašení kvůli Green Dealu či migračnímu paktu, sami straší lidi kvůli fosilním palivům, a někdy dokonce i kvůli jádru. I proto je nezbytné bránit, aby se přestala EU míchat do záležitostí tvorby energetického mixu a zachovali jsme si v tomto právo veta. Neboť právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize,“ uvedl Libor Vondráček, předseda Svobodných.

Podle jeho slov je důležité si také připomenout, že nebýt strašení přicházejícího z Rakouska, mohl být Temelín už dávno dvakrát výkonnější než dnes. „Naštěstí to u nás nedospělo do tak absurdní situace jako v Rakousku, abychom už postavenou elektrárnu ani nespustili. A vzhledem k menšímu potenciálu vodních elektráren v ČR bychom si takovou absurdnost mohli také méně dovolit,“ dodal Vondráček, který si myslí, že kvůli jednomu strašení jsme otevřeli „poloviční Temelín“ a kvůli druhému strašení roste na okolních polích plno řepky.

Svobodní podle jeho slov přitom už v roce 2010 tvrdili, že dotace do řepky kvůli přimíchávání do paliv škodí nejen ekonomice jako jiné dotace, ale i naší krajině. „Proto tuto povinnost chceme od té doby zrušit,“ zdůraznil Vondráček.

„Směrnice z EU, kterými se to tehdy odůvodňovalo, už dnes neplatí, a ani tehdy ta hloupá směrnice nemusela být záminkou pro podpoření devastace českého trhu a přírody. Zajímavostí je, že poslanci udělali z pěstování řepky mnohem výhodnější byznys na mimořádné schůzi den před volbami v roce 2010,“ připomněl Libor Vondráček s tím, že pro hlasovala většina Zelených, TOP 09, ČSSD (kde se zdržel jen Stanislav Křeček), KDU-ČSL a KSČM. „Čestný byl jen klub ODS, který dodal pro návrh ‚pouhých‘ 18 hlasů ze 77,“ doplnil předseda Svobodných.

PL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*