Glosa MM: Zelenskyj nařídil armádě, aby znovu dobyla zpět pobřežní oblasti na jihu
Sdílet článek:
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nařídil armádě, aby znovu dobyla zpět pobřežní oblasti na jihu. K úkolu je připraven milion vojáků, prozradil v rozhovoru pro britský list The Times ukrajinský ministr obrany Alexej Reznikov.

O tom, jaké zbraně nejvíce potřebují, aby zvrátili průběh války, napsal Zelenského poradce a mírový vyjednavač Michajlo Podoljak.
Tak tato zpráva mluví za vše…
.

Josep Borrell, vysoký představitel Evropské unie pro zahraniční a bezpečnostní politiku po schůzce G20:
„V březnu při hlasování Valného shromáždění OSN odsoudilo ruskou agresi 140 států a žádný ze států G 20, až na agresora, nehlasoval proti. Ale v toku času a v závislosti na válečných událostech se názory ostře liší. Státy G 7 a názorově stejné státy jsou jednotné v odsouzení Ruska a jeho sankcionování a jeho režim činí odpovědným za válku. Ale jiné státy, a můžeme mluvit o většině států „globálního jihu“, mají často jiný názor. Globální bitva těchto názorů je v plném proudu a v tuto chvíli se nedá říct, že v ní vítězíme.“

Sky News zveřejnily na Twitteru video ze zasedání parlamentního výboru pro zahraniční věci: Liz Trussová: Jsem přesvědčena, že státy Perského zálivu jsou našimi partnery. Nyní diskutujeme o budoucí obchodní dohodě s Radou pro spolupráci arabských států Perského zálivu. Splňují všechny země, se kterými stoprocentně spolupracujeme, naše politické požadavky? Ne. Ale jsou to naši důležití spojenci.
Chris Bryant, labouristický poslanec:
Ale princ Mohammed bin Salman je zodpovědný za vraždu novináře Džamala Chášukdžího, že?
Trussová:
Já… chci říci, že Saúdská Arábie…
Bryant:
Takže je zodpovědný nebo ne?
Trussová:
… je důležitým partnerem Spojeného království.
Bryant:
Saúdská Arábie popravila 81 lidí za jeden den – vy to nepovažujete za autoritářský režim?
Trussová:
Jsem přesvědčena, že naše země musí bojovat proti hlavním hrozbám pro mír. Hrozba číslo jedna nyní přichází z Ruska. A abychom ji porazili, potřebujeme přístup k alternativním zdrojům energie v zemích Perského zálivu.

Americký prezident o účelu své cesty do Saúdské Arábie v deníku The Washington Post:
“Mým úkolem jako prezidenta je udržet naši zemi silnou a bezpečnou. Musíme čelit ruské agresi a zaujmout nejlepší pozici, abychom vyhráli soutěž s Čínou.”

Global Times:
Názor světa na Čínu je různý. Rozvojové země vidí, jaký užitek jim čínský růst přináší a jak silná Čína přispívá k reformě světového řádu, v němž doposud dominoval Západ. Západ se naopak obává, že nepřetržitý růst Číny způsobí změnu světového řádu, který doposud sloužil jen malé skupině zemí. Jedny země se snaží o mírové soužití s Čínou, zatímco jiné upřednostňují konfrontaci a zadržování Číny.
Uvědomování si čínské síly přináší protitlak. Wang Yiwei, ředitel Institutu mezinárodních záležitostí Renminské university prohlásil: „Pokud by Čína nebyla světovou mocností, její rozvoj by USA neznervózňoval a Spojené státy by nepodnikaly všemožné potlačovací operace a regulace, neboť by neohrožovala jejich hegemonii. Důležitější však je, že se to Spojeným státům nedaří. V obchodní válce Washington selhává, a za chyby arogantních amerických elit platí americká ekonomika a američtí občané vysokou cenu. Růst Číny též napomáhá zbytku světa zbavit se americké hegemonie.

Čeština je jazyk vtipný:
Zastupující bruselský protektor Petr Fiala…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. I o USA zřejmě platí přísloví, že žádný strom neroste do nebe. Ukrajinský mírový vyjednavač požadující další zbraně na vedení války velmi pobavil, i když ve vztahu k jakékoliv válce by se o zábavě zřejmě hovořit nemělo.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*