Seznam … mediální dno
Sdílet článek:

PZ

Demonstrace Česko proti bídě stále silně rezonuje na sociálních sítích. A přestože mainstreamová média přestala označovat účastníky za dezoláty či ruské šváby, Matěj Stropnický objevil, jak vypadá mediální žumpa.

Stropnický se ve svém příspěvku na facebooku zmínil o článku, který na serveru seznamzpravy.cz popisoval nedělní demonstraci Česko proti bídě s velmi nevkusným popiskem i fotografií.

„Na dnešní demonstraci jsem nešel, ale: pod tuto fotografii z ní napsaly SeznamZprávy popisek: „Demonstrace proti bídě se zlatými prsteny“. Vy v SeznamZprávách nevidíte tu starou upracovanou ruku, obyčejnou bundu, pod ní dva svetry…a na prstě nepochybně SNUBNÍ prsten? Nebo i ten má být za Fialovy vlády luxusem a lidé je mají prodávat, aby bylo na stíhačky F35? Hanba takové žurnalistice!” napsal nechápavě ke článku Matěj Stropnický.

A jasno má i programátor a pedagog Českého vysokého učení technického v Praze Pavel Cimbal, který Stropnického slova okomentoval. Svůj příspěvek uvedl slovy: A vládní hnojomety už jedou.

„Seznam opět prorazil dno tuzemského odpadkového koše angažované žurnalistiky. Fotografie číslo 26, titulek “Demonstrace proti bídě se zlatými prsteny”. Foto: David Neff, Seznam Zprávy. Titulek je jinak bez podpisu, ale v tiráži vidím kapitálkami VOJTĚCH BLAŽEK, KRISTINA CIROKOVÁ, ALBERT MÁLEK, DAVID NEFF. To, co k tomu píše pan Matěj Stropnický, bych dnes klidně podepsal. A že jsem s ním před lety ostře nesouhlasil. A stačilo přesunout se z Prahy na vesnici, aby pochopil. Ale těch, co prozřeli, bude čím dál více, tato vláda pro to zjevně dělá, co může.

Jinak, i navzdory té pitomé rétorice a snahy o dehonestaci demonstrujících, mi přeci jen trošičku přijde, že začínají otáčet. Mají strach ze změn, co přijdou… toto jaro totiž může být klidně i pražské,” uzavřel svůj příspěvek Cimbal.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*