Silvestrovská noc hrůzy v Berlíně
Sdílet článek:

Ostřelování policejních aut ze signálních pistolí, útoky petardami na zdravotníky, hořící barikády: Berlín byl na Silvestra ve výjimečném stavu, svědci mluvili o „občanské válce“. A co požaduje berlínský senátor za kulturu Klaus Lederer (48), zároveň nejvyšší kandidát strany „Die Linke“: Celostátní zákaz prodeje petard. Tím se to do budoucna určitě vyřeší.

Berlíňané toho mají dost, zvlášť když jsou na stole oficiální čísla o chaosu: 145 výtržníků bylo dočasně zadrženo. Jejich národnosti: 45 Němců, ovšem většinou s migračním pozadím. Plus 27 Afghánců a 21 Syřanů. Úřady v hlavním městě spolkové země zaregistrovaly celkem 18 různých národností. Noc hrůzy byla importována do Německa.

Zatímco u Braniborské brány probíhaly obvyklé celebritní oslavy Silvestra, o kus dál Berlín hořel. Neukölln, čvrť s vysokým podílem migrantů všeho druhu, ukázala budoucnost Evropy. Svátky, podobně jako Halloween v rakouském Linci, se staly nebezpečnými dny, kdy mladí alkoholizovaní migranti – ačkoli

Prorok alkohol zakazuje – ničí vše, co vidí, zapalují popelnice a auta, útočí na policisty, záchranáře a hasiče, kteří přijedou likvidovat založené požáry.

Snadno lze vystopovat jejich řádění až do Silvestra roku 2015 v Kolíně, kde čerství i usazení migranti ve velkém obtěžovali ženy a mluvilo se i o znásilněních.

Tehdy zakázala Merkelová veškeré zmínky o incidentech, jak si stěžovali policisté. Bohužel, bouři, kterou zasela, ona sama nesklidí. Naši mocní jsou mimo dosah následků svých rozhodnutí.

 

Ivan David

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*