Skandál v EP: Kolik skutečně bere europoslanec?
Sdílet článek:

SLOVANKA

Kyperský blogger, kterého místní zvolili do europarlamentu spíš z recese, odhalil, kolik skutečně bere každý europoslanec. To znamená, že takový eurokomisař bere ještě mnohem víc a na slušné peníze si přijdou také bruselští úředníci.

Nejnovější odhalení bloggera na YouTube a europoslance Phidiase Panayiotou vrhají jasné světlo na obrovskou propast mezi politiky v Bruselu a občany, které mají zastupovat.

Zatímco Panayiotou podrobně popisuje, jak europoslanci inkasují zhruba 60 000 eur měsíčně na platy a požitky, mnoho Evropanů se snaží vyjít s penězi.

Panayiotouův stoupenec to shrnuje vysvětlením, že si na jihu Itálie vydělává pouhých 600 eur měsíčně. Tento rozpor ukazuje, jak  odtržená žije politická elita v EU od každodenní reality jejích občanů.

Kolik tedy vydělávají politici?

24letý YouTube blogger Phidias Panayiotou, nezávislý poslanec Evropského parlamentu z Kypru, prozradil, kolik peněz dostávají každý měsíc poslanci Evropského parlamentu. Natočil video v zasedací místnosti Evropského parlamentu a umístil ho na TikTok.

Panayiotou vysvětlil, že jako poslanec EP vydělává 8 000 eur „čistého“ měsíčně. Ke svému platu dostává navíc 350 eur za každý den, kdy je v parlamentu a zapisuje se do zvláštního rejstříku.

Poslanec navíc dostává 30 000 eur měsíčně na platy svých zaměstnanců a dalších 5 000 eur měsíčně na kancelář ve své domovské zemi. Za PR kampaň o své práci v Evropském parlamentu dostává 4000 eur.

Dalších 10 000 eur měsíčně je k dispozici na pozvání lidí do Evropského parlamentu a vysvětlení, co poslanci dělají.

„Mám také řidiče tady v Bruselu a letenky v business třídě, abych mohl letět zpět do své domovské země,“ řekl Panayiotou.

Zeptal se svých sledujících: „Jsme placeni nedostatečně nebo přepláceni?

Komentátoři odpověděli například: „Tomu se říká korupce“, „Jste hrubě přeplácení,“ „Takže dostáváte 60 000 eur měsíčně, abyste udělali ze světa peklo? Dobré.“

„To je hodně nespravedlivé ve srovnání s lidmi, kteří tvrdě pracují,“ „To je prostě směšné,“ „Politici by měli dostávat vysoké platy, aby nebrali úplatky,“ „Příliš mnoho, když uvážíme, že jen sedí.“

Další sledující Panayiotouovi napsal, že žije v jižní Itálii za 600 eur měsíčně.

Jiný sledující připomněl, že mnozí dostávají navíc i úplatky od lobbistů, hedgeových fondů, Big pharmy či různých organizací. Tedy od těch, kteří mají zájem na tom, aby europoslanci hájili právě jejich zájmy (a ne zájmy Evropanů).

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Když si srovnáte dnešní strukturu vedení EU s královskými a císařskými dvory, tak lze nsjít jisté podobnosti.
    Od antiky až třeba po Ludvíkovskou Francii.

    Centrum absolutní moci, a z vybraných daní placení “loajální” dvořané, generálové, vysocí úředníci …

    Největší postrach pro ně nebyl lid v ulicích, ale “palácový převrat” a jejich vlastní “pretoriáni”.

  2. Bohužel lze pouze konstatovat, že moloch EP a Ek je soudržný díky systémové korupci, kterou si sami EU zákonodárci stanovili a odspuhlasili. Prostě se jedná o spolek fungující na principu zločinecké bandy. Budeme Ti věřit a o pašalíky se dělit, až se s námi také ušpiníš zločinem. V tomto případě nedůvodným, nemorálním, leč tak lákavým příjmem. Za peníze lze koupit morálku, čest i svědomí člověka, který převezme nejen rétoriku svého chlebodárce, ale na víc začne aktivně prosazovat jeho zájmy, byť byly v příkrém rozporu se zájmy a cíly jeho komunity (rodiny, přátel, národa). Tady se plně potvrzuje staré české pořekadlo: “Peníze kazí charakter”.

    Jen pár extrémně silných jedinců odolá a nepodlehne davové histerii poslanců EP – být za každou cenu konformní (servilní) s politikami EU a tím si připravit a zajistit půdu pro znovu zvolení a další pobírání korupčních odměn a čerpání souvisejících pašalíků – brzký odchod do důchodu s doživotní rentou. Za to přeci prosazení nějakého Green Dealu, Great Resetu, Agendy 2030, 2050, migračních paktů, nepřátelského (leč mírového) převzetí agend národních demokratických států pod diktát dobrotivé EK a tisíce dalších protiobčanských agend stojí, ne?!!!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*